Vsetín přemohl nemoc, zvítězí i nad Jihlavou?

Aleš Koňařík • 09.01.2005

V s e t í n - Napravit si dojem z nepovedeného týdne, ve kterém Vsetín nejprve udolaly Pardubice a poté i chřipka, může tým napravit dnes proti poslednímu týmu soutěže, Dukle Jihlava. Hokejistům z Vysočiny už letos od účasti v baráži nepomůže zřejmě ani svěcená voda, se 13 body, což znamená ztrátu čtyřiadvaceti na předposlední Třinec, toho do konce základní části mnoho nenadělají. Jihlavskému týmu přesto částečně pomohly nedávné změny jak na lavičce, tak v hráčském kádru. V posledním utkání proti Třinci sahala Dukla po bodech, nakonec ale odešla poražena 1:2.

Kdeže postupové radosti loňského roku jsou. Jihlavu čeká na 99% i letos baráž, tentokrát však z opačného konce. Více než vývoj v nejvyšší soutěži sledují Jihlavští souboje v 1. lize, kde si to o účast v prolínací soutěži rozdají zřejmě Ústí nad Labem s Českými Budějovicemi. Své posily si tak Jihlava vybírá s ohledem na tuto alternativu. Řady posledního celku extraligy tak rozšířili vesměs hodně zkušení hokejisté, byť s dřívějším datem narození v občance: Ladislav Lubina (38 let), Pavel Vostřák (34 let) nebo Roman Kaděra (32 let).

Posledním úlovkem v jihlavské síti se stal odchovanec a syn šéfa klubu Ivan Padělek, který se tak po roce potkal v jednom mužstvu se svým mladším bratrem Alešem. Na staršího z obou sourozenců si musí dát vsetínští hráči zvlášť pozor, neboť Ivanovi se proti Vsetínu tradičně daří, což dokázal v nejednou souboji ještě ve vítkovickém dresu. Zvýšila se i konkurence na brankářském postu, Jihlava se domluvila s lotyšským gólmanem Edgarsem Masalskisem, který se v úvodu soutěže příliš neosvědčil v Karlových Varech a poté hostoval v prvoligovém Písku.

Nutnost operativních změn v týmu vysvětluje na webových stránkách Jihlavy její jednatel, pan Ivan Padělek starší: „Přestupní termín pro nás končí už 7. ledna. Potom už hráči nenastřádají potřebných 15 zápasů, aby za nás mohli nastoupit v baráži. Takže je potřeba jednat rychle.“ Pouze na malou chvíli se Jihlavě podařilo předat černého Petra v podobě posledního místa: po 17. kole padl na samé dno Vsetín. Dokázal se z něj však velmi rychle odrazit. Dnes jej čeká zápas z ošidné kategorie „povinné body,“ což může soupeře, od kterého se nic nečekám, postavit do psychické výhody. A Vsetínu jde stále o postupový sen...

Letošní zápasy: Překvapivá remíza na Vysočině

Vsetín - Jihlava 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky:
20. Somík (Klesla), 21. Veselý (Jaškin), 22. Demel (Němec), 24. Pavliš (Zadina), 59. Kowalczyk (Demel) - 27. Altrichter (Padělek), 58. Bakus (Rytnauer).

Jihlava - Vsetín 2:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
12. Altrichter (Lubina, Appel), 31. Vostřák (Punčochář) - 14. Brabenec (Somík), 29. Selingr (Gýna, Jaškin).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Gřegořek, Jaškin, Hrabal - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Kovář, Korotvička - Hudler?

Jihlava: Masalskis - Devečka, Buzek, Ficenc, Malena, Kuchyňa, Zajac, Šmarda - Vostřák, Bakus, Čachotský - Padělek A., Vala, Lubina - Klimt, Mareš, Padělek I. - Altrichter, Havel, Rytnauer.