Vsetín míří do Uherského Hradiště pro první body

Jan Hrbáček • 14.09.2010

V rámci třetího kola druhé ligy zajíždějí hokejisté Vsetína do nedalekého Uherského Hradiště. Po vysoké porážce na ledě Šumperka si hráči musejí co nejrychleji spravit reputaci. "Věřím, že se dáme dohromady a že horší už to nebude," říká trenér Juraj Jurík. A mohlo by se zdát, že není lehčího soupeře než právě mužstva ze Slovácka. Jenže zdání klame. Hradiště už v minulém zápase ukázalo, že s ním soupeři musí počítat, když na svém ledě přehrálo Nový Jičín v poměru 6:4. Utkání Vsetína začíná ve středu v 18 hodin a my z něj přineseme změny stavu.

Uherské Hradiště - postup z krajského přeboru

Hradiště po loňské spanilé sezóně krajským přeborem, kterou završilo ve finálovém vítězství nad Karvinou, mohutně posilovalo. Tou vůbec největší posilou ze všech je zkušený útočník Petr Sakrajda, který ještě v loňské sezóně oblékal dres Vsetína. V létě tento dravý forvard testoval v extraligovém Třinci, kam si jej vytáhl známý trenér Ocelářů Břetislav Kopřiva. Sakrajda už stačil potvrdit roli vůdce. V zápase proti Novému Jičínu zařídil čtyři branky domácích, jednu sám dal a na tři přihrál.

Další známou tváří je Josef Mikeš, který po loňské sezóně nedohodl na spolupráci se Vsetínem a tým z Valašska opustil stejně jako další hráči: obránci Jozef Šimek, Lukáš Matula a Jan Pšeja a útočník Václav Klabačka. Dalšími posilami z jiným týmů jsou např. Roman Nesrsta z Přerova a Jiří Piluša z Prostějova. V přípravných zápasech se týmu trenéra Petra Sakrajdy staršího dařilo střídavě. Dvakrát se utkali s Břeclaví (3:4, 2:8) a s Prostějovem (6:1, 4:3) a jednou s Uničovem, který porazili 8:3.

V brance dostal příležitost v prvním mistrovském zápase v Orlové Vlastimil Oharek, proti Novému Jičínu se naopak mezi tři tyče postavil Hynek Kůdela. Bývalý vsetínský juniorský mistr republiky z roku 2007 posílil před sezónou tým Uherského Hradiště z Olomouce a pokud se postaví do branky i tentokrát, bude čelit nájezdům svých bývalých spoluhráčů z mistrovské sezóny - Jiřího Fardy, Davida Kapra a Marka Knebla.

Sestavy v minulých zápasech:

Uherské Hradiště: Kůdela - Sladký, Heča, Krystýnek, Pšeja, Šimek, Matula, Stašek, Šudoma - Piluša, Sakrajda, Kotačka - Hovák, Andrýsek, Klabačka - Mikeš, Karpíšek, Červenka - Kundera, Kantusek, Schuster.

Vsetín: Plšek (23. Hromada) - Šafařík, Farda, Spitzer, Dóczy, Zelenka, Kapr, Žabčík - Knebl, Korčák, Ševčík - Brynecký, Vaněk, Děděk - Rapant, Sýs Tesařík - Kubo, Plachtovič.