Úterní promítání: Červené dresy, rekordní návštěva a vysoká výhra nad Kladnem

Redakce • 06.04.2020

Také tento týden pokračujeme v reprízách zápasů vsetínských hokejistů z nedávné minulosti. V úterý si od 17:30 připomeneme duel 48. kola Chance ligy 2018/2019, ve kterém Valaši na domácím ledě přemohli kladenské Rytíře. Ti sice na Lapači už v 1. minutě vedli 1:0, ale pak už góly stříleli jenom domácí. Do zápasu věnovaném čtvrtému ročníku tradiční dobročinné akce Hokej na dřeň nastoupili Valaši ve speciální červené sadě dresů. Jejich výhru 6:1 vidělo 5065 diváků, tedy největší návštěva, jakou vsetínský stadion v základní části této sezony poznal.

Odkaz ke sledování utkání najdete zde: odkaz (klikněte). Přenos doporučujeme sledovat na monitoru počítače nebo prostřednictvím chytré televize.

Jak utkání hrané 19. ledna 2019 vypadalo?

Třetí sobota roku 2019 se na Lapači nesla ve znamení šlágru kola. Vsetínští hokejisté se v domácím prostředí postavili přímému konkurentovi v boji o druhé místo a to kladenským Rytířům. Středočeši začali na Valašsku dobře, již v 17. vteřině hry otevřel skóre Brendon Nash, jenže to bylo ze strany Rytířů vše. Vsetín ještě v první třetině skóre otočil a ve zbytku utkání dokázal odskočit do bezpečného náskoku, který nakonec činil rozdíl pěti branek. Zelenožlutí si vítězstvím 6:1 pojistili druhou příčku a díky zaváhání Jihlavy v Prostějově se dostali na dvoubodový kontakt s lídrem tabulky.

Co o duelu řekl trenér Luboš Jenáček?

„Zhodnotit utkání je dnes jednoduché, 6:1 proti Kladnu o druhou příčku za 3 body. Samozřejmě jsme spokojeni. Dali jsme i nějaké pěkné branky a zápas se lidem musel líbit. Poprvé v sezoně přišlo na Lapač přes 5000 lidí, takže pro nás super zápas za 3 body. Klukům je potřeba poděkovat. Samozřejmě nesmím zapomenout na výborného Janka (Jan Šelepněv) v bráně. Společně jsme to zvládli a těšíme se na další zápasy.“