Tobola: Rozhodla bojovnost a větší vůle po vítězství

Václav Trávníček • 25.03.2013

V nedělním barážovém utkání o extraligu juniorů mezi Vsetínem a Ústí nad Labem si dvanáct stovek fanoušků na Lapači přišlo na své. K vidění bylo drama až do konce, dvojnásobné přesilovky, vyloučení do konce zápasu, trestné střílení… a nakonec triumf domácího výběru. Valaši po skvělém výkonu porazili soupeře ze severu Čech 6:4 a dva zápasy před koncem baráže vedou tabulku o dva body. „Ústí mělo více individualit, ale my to dokázali vyrovnat týmovým pojetím,“ těšilo Dominika Tobolu, autora vítězné branky.

Vsetínští vstoupili do utkání lépe, hned v 6. minutě se zásluhou Štrbíka dostali do vedení, ale hosté v zápětí v přesilovce srovnali. Navíc začali tahat za delší konec a odskočili domácím nejprve na 2:1 a v polovině zápasu na 4:2. Čtvrtá branka Severočechů navíc padla v pětiminutové přesilovce, kdy domácí - aby toho nebylo málo - pro zbytek zápasu ještě ztratili tahouna Kajabu. „V tenhle moment nám bylo nejhůř. V dvojnásobném oslabení jsme inkasovali branku na 2:4 a soupeř ještě dohrával pětiminutovou početní výhodu,“ přiznal Tobola.

Domácí však oslabení ustáli a odrazili se k mohutnému obratu. Daněk ještě v prostřední části dorazil Hryciowovu ránu a snížil na rozdíl jediné branky, ve vlastní dvojnásobné přesilovce pak bombou od modré vyrovnal Michal Žák. A osm minut před koncem přišla Tobolova chvíle. Vsetínský útočník tečoval před brankovištěm Zvonkův projektil a ten zaplul za záda gólmana Nováka. Jak se později ukázalo, zelenožlutí právě rozhodli o svém vítězství.

„Ze začátku jsme měli méně ze hry, Ústí nás přehrávalo. Dávalo nám hodně zabrat v obranném pásmu, tomhle ohledu jde o jediný tým, který nás zatím takto potrápil. Ale dokázali jsme se oklepat a nakonec to ve třetí třetině za pomoci skvělých fanoušků dokázali,“ usmíval se střelec vítězné branky, podle kterého v neděli rozhodla bojovnost a větší vůle po vítězství. „Soupeř z Ústí měl zkušenosti z extraligy a jeho hráči měli odehráno bezpočet zápasů proti týmům jako je Sparta, Slavia nebo Chomutov. Měli ve svých řadách více individualit, ale my to dokázali vyrovnat týmovým pojetím,“ pochvaloval si.

Na vítězství domácích už nic nezměnila ani situace z 54. minuty. Co se stalo? Rozhodčí nejprve přerušil hru a poté uznal ústecký gól. Severočeši už slavili, jenže sudí vzal své rozhodnutí zpět a gól neuznal. Za faul, který akci doprovázel, však nařídil trestné střílení. Toho se ujal Štěpán Kuchynka, autor rozhodující penalty z předchozího vzájemného utkání. Stejně jako minulý týden ve Zlatopramen Aréně, i tentokrát se pokusil o kličku na levou stranu, jenže tentokrát už si na brankáře Kohna nepřišel.

Když se pak do prázdné brány při power-play Severočechů v samotném závěru trefil Štrbík, mohly na Lapači propuknout oslavy. „Předchozí vzájemné utkání rozhodla jediná trefa v samostatných nájezdech,“ připomněl Tobola, že zatímco na severu Čech padl jediný gól, v neděli jich bylo k vidění hned deset. „Z toho zápasu jsme neměli nějaké velké výčitky. Situaci jsme si ale zkomplikovali utkáním v Kladně, takže jsme dnes věděli, že prostě musíme. Jsem moc rád, že to vyšlo. Je vidět, že jádro týmu je zdravé a máme skvělou partu. Vlastně moc nevím, co k tomu dál říct,“ hledal slova v emocích Tobola. Bude mít důvod k radosti i po posledních dvou zápasech baráže?