Sparta nebyla tak dobrá, jak se o ni mluví, tvrdí Hrabal

Michal Kubáň • 27.03.2005

V s e t í n – Vsetínský zadák Josef Hrabal je podobně jako v minulém ročníku i letos pro juniorku klíčovým obráncem v play-off. V utkání se Spartou otevřel skóre. „ Po vstřelené brance jsme chtěli uzavřít obranu a čekat na brejky. To se nám ale nepodařilo. řekl Hrabal. Sparta srovnala a záhy šla do vedení, které si udržela až do konce. „Skromná atmosféra v Praze vůbec nepřipomínala finálové boje. Věřím, že nás diváci doma podpoří a pomůžou nám vytvořit kulisou dalšího hráče na ledě, podotknul nejproduktivnější obránce play-off.

Finálové utkání začalo s půlhodinovým zpožděním, neboť Vsetínští dorazili do T-Mobile Areny později kvůli těžkostem na dálnici. To ale nemělo žádný dopad na vývoj hry, natož na Josefa Hrabala, který letos odehrál celkově 25 zápasů v seniorské extralize, a tak se řadí k opravdu zkušeným mazákům. Na ledě si počtem minut spolu s Davidem Květoněm odkrojí největší krajíc z celého zápasu. Jeho aktivita na ledě se přímo úměrně zrcadlí ve hráčských statistikách. V sedmi odehraných utkáních v play-off vstřelil tři branky a na další čtyři přihrál, což ho řadí nejen mezi nejlepšího obránce vsetínského celku, ale také na první příčku v kanadském bodování obránců juniorského play-off.

V utkání se Spartou nemusel Vsetín dlouho otálet a hned první přesilovku hosté zužitkovali. Radim Hruška od modré vypálil a vsetínský obránce tečoval puk za Valentova záda. „ Po vstřelené brance jsme chtěli rázně uzavřít obranu, více bránit a čekat na brejky. S tím jsme na Spartu vlastně přijeli,"poznamenal Hrabal.„Ale to se nám nepodařilo. Záhy v oslabení jsme inkasovali. A tak jsme si trochu zápas pokazili svou nedisciplinovaností. Ke konci první třetiny nám ujel sparťanský útočník a byla z toho branka na 2:1.

I na srovnávací brance Vsetína z druhé třetiny měl Hrabal velkou zásluhu. „V přesilovce 5 na 3 jsem vypálil od modré, puk se odrazil od brankáře ke Květoňovi, a ten už nikým neatakován rozvlnil síť sparťanské branky“, popsal druhou branku Vsetína. Ve druhé části se hra srovnala a oba celky byly sobě rovnými protihráči finálové partie. A tak když se neměnilo skóre s plným počtem mužů v poli, tak zákonitě musely rozhodnout přesilovky. Vsetín měl v zápase už druhou přesilovku 5 na 3, ale tu nevyužil. Přišla na řadu Sparta, která udeřila deset vteřin před koncem druhé části. Schejbalova střela v přesilovce propadla záhadným způsobem za Šteflova záda - Sparta šla do vedení. To si udržela až do závěrečné sirény. “Na konci zápasu jsme hráli power-play a inkasovali jsme.“ shrnul tak celkový vývoj zápasu Hrabal.

„Můj dnešní výkon? Sám jsem se netlačil moc dopředu,vyslal jsem na brankáře pár střel. Měli jsme bránit a čekat na brejky, to se nám prostě nepovedlo, kriticky zhodnotil svou hru Hrabal. Před zápasem se v kuloárech hovořilo o tom, že by měl nastoupit objev Tipsport extraligy – Tomáš Pöpperle. Nenastoupil, ale jeho post perfektně zastal slovenský brankář ve službách Sparty – Michal Valent. Ale ani deset reprezentantů ve Spartě nebyl pro Vsetín takovým strašákem. „Sparta nebyla tak dobrá, jak se o mluví. Dala se přehrát, ale v rozhodujících momentech měla snad i více štěstí na své straně, řekl na adresu Pražanů vsetínský zadák.

První finálový zápas v extralize juniorů vidělo v pražské T-Mobile Aréně pouze 320 diváků. „Skromná atmosféra v Praze vůbec nepřipomínala finálové boje. Ale zároveň bych chtěl poděkovat vsetínským příznivcům, kteří přejeli až do Prahy, aby nás podpořili a vytvořili aspoň nějakou atmosféru,“ řekl Hrabal.

V pondělí série přesunuje na Vsetín. „Věřím, že nás diváci doma podpoří a budou naším dalším hráčem na ledě. Bude se nějak měnit herní strategie?„ Na menším kluzišti budeme více v kontaktu s protihráči a nebudou nám tolik ujíždět do brejků. Právě to se jim v prvním zápase dost osvědčilo. Přece jen nám obráncům v prvním zápase ujelo pár sparťanských útočníků. Těsnější obrana, hra více dozadu to nám bude více vyhovovat, poznamenal k herní strategii Hrabal.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno