Brankář David Gába pokračuje na Valašsku, do útoku přichází Jakub Babka

Redakce • 13.05.2020

Změny v A-týmu Vsetína pokračují. Valachy nově posílil sedmadvacetiletý útočník Jakub Babka (na snímku vlevo), jenž v posledních sezonách oblékal dres Českých Budějovic. Klub se zároveň dohodl na další spolupráci s brankářem Davidem Gábou, který na Lapači působí již od roku 2018. Záda mu bude krýt dvojice mladých gólmanů Jakub Málek – David Sachr.

Útočník Jakub Babka má velké zkušenosti z Chance ligy, ve které doposud odehrál 346 zápasů a nasbíral v nich 181 bodů. V sezoně 2016/2017 pomohl Motoru k postupu do baráže o extraligu, v uplynulém ročníku pak k prvnímu místu po základní části. Sedm utkání si připsal v extralize za Slavii Praha, další zkušenosti nabral ve slovenské Žilině či německém Freiburgu.

„Kuba je důrazný hráč jak směrem dopředu, tak i dozadu. Má za sebou povedené sezony v Motoru a vyhlédli jsme si jej coby komplexního hráče, který je týmový a zároveň to umí strhnout na sebe. Věříme, že bude platný týmový hráč se vším všudy, navíc je v ideálním hokejovém věku a zapadá nám do koncepce kádru pro nadcházející sezonu,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

„V Českých Budějovicích mi řekli, že se mnou dál nepočítají. Den na to mi volal agent, že se o mě zajímá Vsetín. To mě hned oslovilo a dál už jsem s nikým jiným ani nejednal. Divácká podpora je na Lapači elektrizující, kdo tu nikdy nehrál, tomu se to nedá ani popsat. Chci s týmem udělat úspěch, proto jdu na Valašsko přes celou republiku,“ řekl Jakub Babka po svém příchodu.

Další dobrou zprávou pro vsetínské fanoušky je podpis nové smlouvy s brankářem Davidem Gábou, jenž oblékal zelenožlutý dres v uplynulých dvou ročnících Chance ligy. „David je již zkušený brankář, letos bude v roli jedničky a věříme, že bude opět oporou našeho týmu jako v minulých sezonách,“ sdělil Daniel Tobola.