Směr Vysočina, Valaši budou v sobotu bojovat na ledě poslední Třebíče

Jan Tajzler • 27.11.2020

Chance liga pokračuje sobotním kolem, které zavede hokejisty Vsetína na Vysočinu, konkrétně do Třebíče. Bíle hvězdy zatím v letošním ročníku stihly odehrát pouze čtyři soutěžní utkání, a mají tak co dohánět. Valaši se budou pokoušet navázat na povedený výkon z porubského ledu, tentokrát však určitě budou doufat v bodový zisk. Souboj Třebíče se Vsetínem startuje v sobotu od 17:30 na ledě KHNP Areny.

Třebíč ztratila slibný zápas s lídrem

Pouze čtyři soutěžní zápasy stihli v Třebíči v rámci letošní základní části Chance ligy, dva z nich ještě před vynucenou pauzou a dva nyní po restartu. Bílé hvězdy se po obnovení soutěže vydaly do Sokolova, kde se postarali o tříbodový zisk po vítězství 3:1. Slibně nakročeno k vítězství měli Třebíčští také proti aktuálnímu lídrovi tabulky z Benátek nad Jizerou, když po první třetině vedli 3:1. Farmáři Liberce se však vzchopili k obratu a na Vysočině potvrdili svou momentální formu, když brali všechny body za konečné vítězství 6:3. Na domácí vítězství tak v Třebíči stále čekají a doufají, že se ho dočkají již v sobotu proti celku z Valašska.

Bílé hvězdy určitě musí mrzet odchod pětadvacetiletého zadáka Šimona Szhatmáryho, jenž nově posílil Porubu. Tím tak Třebíčí odešel nejproduktivnější bek loňského ročníku. Tak trochu překvapivé bylo i ukončení kariéry zkušeného Václava Čejky, jenž vykonával v Třebíči dlouholetého kapitána. Najednou byla defenzíva Třebíče hodně poznamenána, klub však nelenil a sáhl pro posily do Znojma, odkud pomohou zadáci Domink Tejnor se zkušeným Jakubem Stehlíkem. Z brněnské Komety pak Třebíčí pomůže také odchovanec Tomáš Bartejs.

Útočné řady sobotního soupeře Valachů momentálně táhne Ladislav Bittner (3+2), problémy soupeřovým obranám umí nadělat také Martin Šťovíček (2+2). Třebíč disponuje mimořádně mladým kádrem, krom nové znojemské akvizice Stehlíka nedosáhl žádný z hráčů 30 let. V útoku je tak nejzkušenějším borce Michal Vodný, jenž si prošel také nejvyšší soutěží. Brankoviště Třebíče střeží vsetínským fandům již velmi dobře známý Pavel Jekel, jenž nevynechal zatím jedinou minutu.

Zlepší Vsetín efektivitu v zakončení?

Valachy čeká páté soutěžní utkání na půdě soupeře. Venkovní bilance zatím není příliš oslnivá, ze čtyř duelů získali Srdínkovi svěřenci pouhé tři body. Herní projev však snad až na blamáž v Kolíně (0:3) nebyl špatný ani v Přerově a už vůbec ne při poslední konfrontaci s nadupanou Porubou. Co Valachům v obou duelech na ledech konkurentů chybělo? Především efektivita v zakončení, jak v Přerově tak v Porubě se zelenožlutí radovali pouze jednou a to prostě na vítězství u soupeřů takového formátu stačit nemůže. Zajímavostí je, že v obou zmíněných zápasech byli Valaši vždy střelecky aktivnější než soupeř, zakopaného psa nepříliš oslnivé venkovní bilance tak můžeme hledat právě v efektivitě zakončení.

Duel v Porubě přinesl atraktivní hokejovou podívanou, Valaši zásluhou Lubomíra Štacha velmi rychle reagovali na otevření skóre z domácí strany a silnému soupeři byli více než vyrovnaným soupeřem. Zápasu by snad slušela i remíza, ale i přes velkou snahu v závěru vyrovnat, se Poruba radovala těsně 2:1. Trenér Srdínko však po utkání neměl důvody k nespokojenosti: “Jak se hra na branky vyrovnala, tak jsme měli dost šancí, abychom skóre převrátili na svou stranu. Jenže další branka z naší strany nepadla a Porubští si po odrazu vzali vedení zpět. V závěru jsme šli za vyrovnáním, jenže gól jsme už z power-play vsítit nedokázali. Naši hráči si ale na druhou stranu zaslouží pochvalu za bojovnost, pohyb a nasazení.”

Pro duel na ledě Třebíče se dá očekávat podobná sestava jako v Porubě. Na marodce nadále zůstává trio útočníků - David Březina, Patrik Machač a dlouhodobě zraněný Vojtěch Šilhavý. Vsetín bude chtít na Vysočině potvrdit roli favorita, papírové předpoklady mluví ve prospěch mužstva z Valašska, potvrdí to borci i na ledě? Průběh zápasu můžete sledovat buď v podrobné onlajn textové reportáži a nebo si naladit přímý přenos na portálu hokejkatv.cz, který mají držitelé permanentek zdarma, více informací zde.

Sestavy v posledním kole:

Třebíč: Jekel – Vodička, L. Chalupa, Hlaváč, Furch, Tejnor, Zukal, Bartejs – Nedvídek, Šťovíček, Vodný – Psota, Bittner, Krliš – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Hrubec.

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Jenáček – Půček, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Klímek – A. Zeman, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek.