S Přerovem se budeme rvát o první příčku, tuší junior Houser

Helena Hegeďová • 06.10.2020

Málokdo to čekal, ale v Přerově se střelecky prosadilo hned šest hráčů Vsetína. Jedním z nich byl i obránce Marek Houser. „Na hře šlo poznat, že máme o něco málo navrch, přesto to byl těžký zápas, do kterého jsme museli dát maximum,“ komentuje utkání.

„Šumperku jsme chtěli vrátit prohru, což se nám povedlo a vzali jsme jim důležité body,“ říká Marek Houser o motivaci. „Byl to povedený zápas. Hned první třetinu jsme na ně vletěli a v dalších třetinách jsme na to navazovali.“

Tak lehce se však výhra nad Draky nerodila. „Nebyl to jednoduchý zápas, Šumperk je dobrý soupeř. K vítězství nám pomohl náš přístup k utkání, který se odrážel od dohrávání osobních soubojů, zodpovědné práce v obranném pásmu a agresivity v útočném pásmu. Kvůli našemu laxnímu přístupu v prvním zápase Šumperk zvítězil. Do dalšího utkání s nimi jsme museli svůj přístup změnit,“ prozrazuje sedmnáctiletý obránce juniorky klíč k úspěchu ve druhém vzájemném zápase.

Neděle přinesla tolik očekáváný zápas s Přerovem. Oba celky se totiž měly potkat už v rámci prvního kola, jenže utkání bylo nakonec odloženo. Zubři vstupovali do zápasu jakožto neporažený celek. Navíc na domácí půdě, což jim mělo přinést výhodu. „Očekávali jsme těžký zápas, jelikož s Přerovem se budeme tuto sezonu rvát o první příčku,“ předvídá Houser. Přerov patří k nejkvalitnějším týmům v soutěži a Valaši mají s tímto soupeřem mnoho zkušeností. „Na zápas jsem se hodně těšil. Chtěl jsem vyhrát a vzít si body,“ potvrzuje rivalitu.

Začátek zápasu přinesl rychlý nástup Vsetína, což by samo o sobě nebylo nic překvapujícího. Vzpomeňme na předchozí zápasy a rychlé vsetínské góly. Proti Přerovu to však bylo přece jen jiné. „Třígólový náskok po první třetině nikdo z kluků nečekal, bylo to příjemné překvapení. Přineslo to malé uklidnění, ale museli jsme pořád hrát stejnou hru jako v první třetině, abychom zápas dotáhli do vítězného konce,“ popisuje mladý bek. Jednoduché to nicméně nebylo. Zubři ve druhé třetině snížili na rozdíl jedné branky.

„Naše góly na 4:2 a 5:2 byly důležité na zklidnění hry, protože při vedení o jeden gól je zápas hodně vyhrocený,“ komentuje Houser trefy Borise Babeliaka a Martina Baďury. „Na hře šlo poznat, že máme o něco málo navrch, přesto to byl těžký zápas, do kterého jsme museli dát maximum.“

„Hned od první třetiny jsme na ně vletěli. První gól, co jsme dali, nám trošku zvedl sebevědomí a hrálo se o něco lépe. Další dvě třetiny byly jen o tom, zdali navážeme na první třetinu a povede se nám celý zápas vyhrát. A to se povedlo,“ shrnuje pro představu.

Marek Houser byl v neděli také autorem branky na 6:3, kterou na začátku druhé třetiny opět navýšil vsetínský náskok. „Clonil jsem před bránou a na gólmana letěla střela od modré čáry, tu brankář vyrazil před sebe a vyvolalo to před brankovištěm chaos. Puk se krásně dostal na moji úroveň, tak jsem ho vzal a hned zametl do brány,“ a tím potvrzuje, že i obránce se může v přesilové hře dostat před bránu a tímto způsobem skórovat.

Dnes v 17:00 | Muži
Rytíři Kladno