Roman Stantien: Ještě neodcházím!

Tomáš Kubánek • 18.01.2007

P r a h a - Před utkáním Vsetína na Spartě všichni ještě tápali v nejistotě, jestli ikona vsetínského hokeje Roman Stantien dá Valašsku sbohem už v tomto střetnutí. Slovenský útočník byl už prodán do Českých Budějovic, ale termín jeho přestupu nebyl zatím blíže určen. Holešovičtí mu však případné loučení nijak nezpříjemnili, když jej ani jeho spoluhráče k ničemu nepustili.

"Je to zápas co zápas stejné," říká bezmocně velezkušený útočník. Po první třetině svítilo na ukazateli skóre 4:0, a tak bylo prakticky rozhodnuto. Diváci v T-Mobile Aréně asi čekali další gólové příspěvky domácích hráčů, avšak zdrcující kanonáda se nekonala, stav se už do konce utkání nezměnil. "Všichni už viděli, že Sparta má zápas jednoznačně ve svých rukou. Byla to otázka jen toho, že Simo pak ještě vychytal asi šest dalších gólů, které jsme díky němu nedostali."

V polovině zápasu se na brankáře Vsetína Vehviläinena řítil sám Netík, které fauloval v jasné pozici obránce Šmach. Zkřížené ruce nad hlavou rozhodčího Smetáka nařídily trestné střílení, se kterým si však finský gólman poradil. Valachy však tento dílčí úspěch k lepšímu výkonu nenastartoval. "Možná to nakoplo jednoho dva lidi v mančaftu, ale víc asi ne," přiznává Stantien.

Vsetínští si oproti minulému utkání na Spartě, které ztratili až v poslední třetině, tentokrát nevytvořili ani pár pořádných příležitostí k ohrožení soupeřovy svatyně, což musí mužstvo hodně ubíjet. "Ta kvalita tam prostě je taková, jaká je. Pro nás je problémem vůbec se dostat do útočného pásma, natož si tam připravit nějakou šanci."

Už několik dní je připraven přestup vsetínského matadora do Českých Budějovic, avšak otázkou stále zůstává, kdy se Stantien na jih Čech přestěhuje. A byl tedy zápas proti Spartě jeho poslední v žlutozeleném dresu? "Podle slov manažera ještě ne," jednoznačně odmítá okamžitý konec angažmá ve Vsetíně. Přitom ale dodává: "Momentálně jsem v takovém rozpoložení, že bych to položil. Vypadá to ale tak, že do třicátého tu musím být."

Věrní fanoušci však pro případ, že by Stantien odešel už po tomto duelu, vyvěsili transparent "Bobo děkujem!". "Asi si mysleli, že to je můj poslední zápas za Vsetín. Těší mě to, ale asi to nevypadá, že to byl opravdu poslední."

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov