První zápas rozhodly přesilovky, ví hostující obránce Štindl

Michal Veselý • 11.03.2009

Jičínský obránce Petr Štindl se v úterý ve svém bývalém působišti zapsal velice dobře. Ke spolehlivému defenzivnímu výkonu přidal i nadstavbu v podobě dvou asistencí. I přes sympatický výkon hostí si nakonec první čárku za výhru připsali domácí borci. Novojičínští ale rozhodně neskládají zbraně. „Rozhodnuté nic není, ve čtvrtek budeme makat, abychom se sem ještě vrátili,“ nehází flintu do žita nadějný bek Štindl.

„Určitě to byl pro mě speciální zápas, snažil jsem se, makal jsem. Je velká škoda, že jsme to nedotáhli aspoň na nájezdy. Nástup nebyl dobrý, prohrávali jsme 2:0, hráli jsme hodně v oslabení a to nás stálo hodně sil. Ve druhé třetině jsme ale dokázali vyrovnat. Myslím, že ve druhé třetině jsme měli navrch. Je to opravdu škoda, myslím, že když se hrálo v pěti, tak to byl vyrovnaný zápas,“ pouští se do hodnocení utkání bek Štindl. Mladý obránce pro výhru svého týmu o mnoho více udělat nemohl, dobře bránil a připsal si navíc i dvě asistence.

„Radši kdybychom vyhráli. Jak říkám, je to dnes velká škoda. Rozhodnuté ale nic není, ve čtvrtek se budeme makat, abychom se sem ještě vrátili,“ říká odhodlaně hostující obránce. Hosté se Na Lapači představili s hodně mladým týmem, i přesto podali na vsetínském ledě sympatický, bojovný výkon. „Měli jsme tu mladý tým, aspoň jsme víc makali. Junioři jsou víc zapálení a to nejenom dobře. Hlavně náš brankář chytal moc dobře, v takové formě je už delší dobu a dneska to zase potvrdil,“ chválí své spoluhráče včetně brankáře Štindl.

Valaši nesehráli dobré utkání, působili nervózním dojmem, ale důležitou první výhru si na své konto připsali. O prvním vítězi se rozhodlo až prodloužení, Lapač rozradostnil svou brankou obránce Rajnoha. „Nevím, jestli byli domácí nervózní, dali nám rychle dvě branky. To bych neřekl, u nich v kabině jsem nebyl,“ vrací se ještě k zápasu obránce Petr Štindl.

O tom, co zápas rozhodlo, měl jasno hned, „Myslím, že dnes rozhodly ty přesilovky. Dostávali jsme z nich branky a vítězný gól padnul taky v početní výhodě.“ A jaký vítr odvál nadějného beka z Lapače do Nového Jičína? „Sezónu jsem začal na Vsetíně, ale Jičín potřeboval pomoc. Zeptali se, jestli tam chci jít a já nebyl proti. Tento rok maturuji, tak jsem spíše chodil do školy. O příští sezóně nemám jasno, uvidíme, kam se dostanu na výšku, podle toho se rozhodnu,“ říká závěrem jičínský obránce.