První polovinu nadstavbové části zakončí Valaši se Šternberkem

Kristýna Guricová • 07.02.2009

V s e t í n – Domácím utkáním proti Šternberku zakončí hokejisté VHK Vsetín první polovinu nadstavbové části druhé ligy. Valaši momentálně prožívají velmi podařené období a krom zbytečné domácí prohry s Opavou zvítězili ve všech dosavadních utkáních nádstavby. Výbornou bilanci si Vsetínští nebudou chtít pokazil ani v utkání s týmem, jehož výkony a výsledky z poslední doby velmi dobře korespondují s jeho stávajícím umístěním v tabulce, s desátou příčkou. Nechme se tedy překvapit, zda se Valachům podaří prodloužit svou vítěznou sérii a upevnit si tak pozici v elitní osmičce soutěže. Utkání začíná Na Lapači v neděli, v tradičním čase od 17:00.

Výkony nedělního soupeře Vsetína v nádstavbové části jsou jako na houpačce. Šternberští totiž ze sedmi odehraných utkání čtyřikrát prohráli a třikrát odešli jako vítězové. Plného tříbodového zisku však dosáhli pouze proti týmu z Valašského Meziříčí (3:1) a v posledním kole také proti Pelhřimovu (8:2), dvoubodový zisk zaznamenali Šternberští proti Novému Jičínu, za výhru 5:4 na samostatné nájezdy a jeden bod darovali Hodonínu v prodloužení (2:3). Proti celkům z Uničova (3:7), Orlové (0:6) a Břeclavi (4:8) si však Šternberk na body nesáhl. Podle dvou vzájemných utkání, které se sebou již Vsetín se Šternberkem odehráli, se dá jen těžko odhadnout, který z týmů má navrch – v prvním souboji, hraném ve Šternberku, zvítězili domácí v poměru 5:1, přičemž Na Lapači se karty obrátily a zelenožlutí vyprovodili svého konkurenta výsledkem 7:2.

Ve prospěch Vsetína však hovoří fakt, že z posledních sedmi utkání nádstavbové části prohrál pouze jedinkrát a to s celkem z Opavy. Utkání se Šternberkem je navíc posledním zápasem první poloviny nádstavbové části a pokud Valaši v nedělním utkání zvítězí, potvrdí pouze svou momentální herní pohodu – 17 bodů jako Vsetín totiž v nádstavbové části prozatím nenasbíral ani jeden z ostatních 15 týmů východní skupiny druhé ligy! Příznivou zprávou je také fakt, že na vsetínské marodce zůstává pouze jediný hráč – Pavel Marek, jenž má naštípnutou kost v ruce a za Valachy by měli nastoupit také Erik Hrňa s Martinem Podešvou.

O produktivitu klubu z Olomoucka se stará hned několik hráčů. Nejvíce bodů se v letošní sezóně podařilo nasbírat Aleši Zimovi – 27 (8+19), avšak na záda mu šlapou také Lukáš Fiala, Jakub Klimovič, Milan Jurák, Daniel Tomášek, Lukáš Dobrý a Erik Kohút – přičemž rozdíl mezi jednotlivými hráči je zhruba jednobodový, „nejhorší“ Erik Kohůt má na svém kontě 8 branek a 13 asistencí. Důkazem jejich produktivity jsou i vzájemná utkání se Vsetínem, ve kterých si tato sedmice hráčů připsala dohromady do statistik celých 16 bodů! V souboji s Lukášem Plškem se nejlépe dařilo Klimovičovi, který zaznamenal hned tři branky.

Předchozí utkání

V prvním vzájemném utkání mezi VHK a Šternberkem se v úvodní třetině ani jednomu z týmů nepodařilo vsítit branku. Na první gól se tak čekalo až do minuty 25., kdy se za domácí prosadil Klimovič. Valachům se však zásluhou Erika Hrni podařilo o deset minut později skóre srovnat a tak se na ledě začínalo od znova. Třetí část však již plně patřila domácím, zhruba do její poloviny totiž zelenožlutí obdrželi další čtyři branky a o vítězi utkání tak bylo rozhodnuto.

HC TJ Šternberk – VHK Vsetín 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 25. Klimovič (Jurák, Zima), 45. Klimovič (Jurák, Zima), 50. Trunda (Zapletal, Tomášek), 51. Dobrý (Kohút, Fiala), 53. Kohút (Dobrý) - 35. Hrňa (Mikeš).

Druhý vzájemný souboj těchto dvou soupeřů se odehrál teprve nedávno, v rámci posledního kola základní části. Hosté ze Šternberka šli sice už ve čtvrté minutě zásluhou Klimoviče do vedení, ale díky bezchybnému Plškovi a úspěšnosti v koncovce rozpoutali Valaši Na Lapači střelecký kolotoč. Proti svému bývalému klubu se dvakrát trefil útočník Josef Mikeš a do utkání nastoupil poprvé od nákazy žloutenkou také obránce Pšeja.

VHK Vsetín – HC TJ Šternberk 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Knebl (Jurík), 9. Zavrtálek (Klabačka), 15. Tesařík (Štraub), 23. Podešva (Hrňa), 37. Matula (Vaněk), 37. Mikeš (Černý, Štraub), 47. Mikeš (Tesařík, Černý) - 4. Klimovič (Tomášek), 53. Fiala (Kohut).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Černý, Haschka, Pšeja, Zavrtálek - Mikeš, Štraub, Tesařík, Knebl, Jurík, Vaněk, Ašer, Klabačka, Gajdošík, Podešva, Hrňa.

Šternberk: Pekař – Hruška, Jurdič, Musil, Spurný, Stříteský, Trojan, Zapletal – Anděl, Dobrý, Hrbatý, Jurák, Klimovič, Kohůt, Meidl, Tomášek, Trunda, Vích, Zima, Šimo (sestava z 32. kola)