Přípravné zápasy pokračují, Vsetín vyzve prostějovské Jestřáby

Václav Trávníček • 12.08.2011

Druhý přípravný zápas mají na programu hokejisté VHK. Vsetín v pátek odjede do Prostějova, kde změří síly s místním týmem Jestřábů. Do utkání by podle trenéra Viktora Hlobila měli zasáhnout všichni hráči, jež valašský klub zkouší, včetně nováčka Róberta Brandise. Ten se k týmu přidal před prvním přípravným duelem s Přerovem, který následně brankou v 57. minutě rozhodl. Přátelské utkání Vsetína s Prostějovem začne v 18:00 a připravujeme z něj online přenos.

Vsetínští hokejisté, kteří v úterý porazili Přerov 5:4, pokračují v přípravě na novou sezónu. Do jejího rámce se řadí i přátelská utkání, z nichž teprve druhé na ně čeká v pátek v podvečer. Šanci dostanou všichni, kteří trénují s A-týmem. Podobně se k utkání stavějí na Hané. „Na zápas se Vsetínem se nijak chystat nebudeme, bereme to pouze jako zpestření přípravy, ještě se rozhodnu, jestli nastoupíme se třemi nebo čtyřmi pětkami,“ řekl pro klubový web trenér Prostějova Petr Zachar. „Jde o to, aby příprava nebyla jednotvárná, aby si kluci trochu zahráli a pobavili se u toho. Samozřejmě nechceme prohrát, ale nejdůležitější ze všeho je to, aby se nikdo nezranil,“ dodal.

Jestřábi, kteří na novu sezónu tradičně zbrojí ve velkém, ještě žádný přípravný zápas nesehráli. V pátek tedy půjde o jejich letní premiéru. Odveta je naplánována na příští pátek, kdy se oba týmy střetnou na vsetínském Lapači.

V hanáckém celku nalezneme čtyři muže, kteří mají ke vsetínskému hokeji dost blízko. Odchovanci zelenožlutých barev Petr Žajgla s Lukášem Dubou kroutí v Prostějově již několikátou sezónu a jsou již plně domestikováni. Ovšem teprve letos jestřábímu vábení neodolal Robin Ševčík, jenž na Valašsku strávil poslední dvě sezóny, a asistent trenéra Juraj Jurík, který vedl Vsetín v loňském neúspěšném ročníku.

Online přenos z utkání Vsetína v Prostějově můžete sledovat zde.

Předpokládané sestavy:

Hanáci ve svých řadách nehlásí žádné zranění. Naopak vsetínský dres v pátek rozhodně neoblékne útočník Petr Hruška, který je po operaci kolena a zatím zkouší pouze tréninkovou zátěž.

Prostějov: Kloc (Musil, Sedlář, Vydržel) – Doseděl, Finkes, Halouska, Kolibár, Kumstát, Osina, Paška, Peštulka, Tomiga M. – Černý, Čuřík, Duba, Kryl, Smejkal, Stejskal, Stráněl, Šebek D., Šebek P., Ševčík, Tomiga S., Zachar D., Žajgla.

Vsetín: Hromada (Plšek) – Šimek, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Spitzer – Zúbek, O. Hruška, Vítek – Dědek, Brynecký, Tesařík – Korčák, Vaněk, Kubo – Brandis, Holík, Jánský.