Poslední kolo rozhodne o soupeřích do předkola play off

Viktor Krus • 08.03.2009

V s e t í n – Přerov, Nový Jičín či Břeclav, kdo se utká o vytoužené play off se Vsetínem? Rozhodne o tom až poslední kolo, které Valaši odehrají v neděli ve Šternberku. Domácí tým, který je pověstný svou nevyzpytatelností, sídlí na devátém místě se ztrátou jediného bodíku na osmou Techniku. Právě s brněnským týmem si to na dálku rozdá o to, kdo bude v jejich následném vzájemném souboji v play-off začínat na domácí půdě, v posledním kole tak má Šternberk rozhodně o co hrát. Vsetín se pak ještě popere o pátou příčku s Opavou, s níž má však horší vzájemný zápas. Utkání sledujete v rámci změn stavu od 17 hodin.

Šternberk je letos hodně nevyzpytatelný. Minulé kolo hokejisté z Hané zvítězili nad Pelhřimovem vysoko 8:4 a přerušili tak, velmi nepříjemné období porážek, které čítalo hned čtyři utkání. První prohru si v této krizi připsali proti Hodonínu 3:2, poté doma nepotěšili své fanoušky porážkou 2:3 po samostatných nájezdech s Orlovou. Následně je zničili znovuzrození Bobři z Valašského Meziříčí 5:2 a nakonec doma nestačili na rozjeté Lvy z Břeclavi a podlehli 4:5 po samostatných nájezdech. Součet všech bodů Šternberka je 67 a skóre tohoto týmu zní 165:175. Valaši nemají na tento tým moc pěkné vzpomínky. První letošní duel nezvládli a podlehli ve Šternberku vysoko 5:1. Druhý vzájemný střet vyzněl lépe pro zelenožluté, když Šternberk rozstříleli vysoko 7:2, ale poslední zkřížení zbraní těchto dvou mužstev skončilo opět vítězně pro Šternberk, kdy Valaši soupeře podcenili a doma prohráli 4:6.

Vsetín na tuto, v nadstavbové části poslední, porážku již zapomněl a opět drtí jednoho soupeře za druhým. Velmi slibnou formu do předkola play off dokazuje i fakt, že Valaši v minulém kole proti Zubrům, které vyhráli 6:5, vyrovnali sedmi zápasové období výher. Valašští střelci si gólovou štěstěnu přehazují mezi sebou. Naposledy si ji užili Josef Mikeš a Erik Hrňa, kteří se prosadili hned dvakrát. Valaši tedy sídlí na páté příčce se 79 body a jejich skóre činí 175:135. Vsetínská obrana si tak stále drží titul třetí nejlepší obrana ligy.

Do kategorie nebezpečných hráčů patří rozhodně jméno Aleš Zima, který letos nasbíral 30 bodů za 9 branek a 21 asistenci a právě jeho přihrávky musí být v obraném pásmu hodně rychle eliminovány vsetínskými obránci. Jakub Klimovič, Lukáš Fiala, Daniel Tomášek, Milan Jurák a Lukáš Dobrý to jsou hráči, kteří letos překonali magickou dvaceti bodovou hranici. Pavel Pekař v brance je velkou oporou Šternberka a právě on se zřejmě postaví proti vsetínským forvardům.

Minulý vzájemný nadstavbový zápas

Vsetín – Šternberk 4:6 (0:2, 4:3, 0:1)

Branky a nahrávky:25. Hrňa (Štraub), 30. Podešva (Haschka, Klabačka), 32. Hrňa (Štraub), 40. Hrňa (Štraub) - 4. Trunda (Vích), 6. Tomášek (Fiala), 24. Šimo (Klimovič, Jurák), 26. Vích (Meidl), 28. Vích (Hruška), 60. Vích (Šimo).

Na toto utkání nevzpomínají vsetínští hráči zrovna v nejlepším. Proti Šternberku nezvládli začátek zápasu a inkasovali dva rychlé góly. Na Šimovu třetí branku sice dokázal vzápětí odpovědět Hrňa, ale už v osmadvacáté minutě svítil na ukazateli stav 1:5 pro hosty. Přestože Valaši poté začali mohutně dotahovat, přičemž útočník Erik Hrňa dokonal hattrick, obrat se jim nepovedl. Vsetínští mohou litovat zejména velkých chyb v obraně, které Šternberští pětkrát potrestali. Poslední branku přidal při vsetínské power-play Vích, pro nějž to byl rovněž třetí gól v utkání.

Vsetín - Plšek - Haschka, Bezouška, Šimek, Zavrtálek, Černý, Pšeja, Rajnoha - Marek, Gergela, Vaněk - Hrňa, Štraub, Mikeš - Knebl, Podešva, Ašer.

Šternberk - Tomášek (Pekař) - Trojan, Stříteský, Petr Hruška, Pavel Hruška, Zapletal, Musil, Spurný - Jurák, Zima, Klimovič - Dobrý, Fiala, Šimo - Meidl, Trunda, Vích - J. Jurdič, Anděl, Skácel - T. Jurdič