Po druhé třetině byl kouč hodně naštvaný, přiznal gólman Plšek

Michal Veselý • 12.03.2009

Je to tam! Vsetín porazil i ve druhém utkání předkola celek Nového Jičína a míří do čtvrtfinále. I tentorkát to ale bylo s odřenýma ušima. Jen fantastický výkon Lukáše Plška dovolil hráčům Valašského hokejového klubu myslet na vítězství i po nepovedené druhé třetině. Největší vsetínská opora v ní pochytala i nemožné a na ukazateli skóre tak stále svítilo nerozhodné skóre 1:1. Po bouřce v kabině zapnuli Valaši na vyšší stupeň a strhli vítězství na svou stranu. „Klobouk dolů před Jičínem, hodně nás potrápil,“ uznal sportovně kvality soupeře muž s maskou.

„Dneska nevyhrál lepší tým, ale šťastnější, protože domácí hráli výborně. Klobouk dolů před nimi. Zdálo se mi, že to hráli na tu jednu lajnu. Hráli skvěle, jak u nás, tak tady doma. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli. Vstup do zápasu jsme měli dobrý, pak jsme se asi uspokojili nebo nevím, co se stalo. Přežili jsme pak nápor soupeř a nakonec vyhráli,“ pouští se do hodnocení nejlepší hráč zápasu Lukáš Plšek.

Vsetínská jednička má pravdu, zelenožlutí svého soupeře určitě nepřehráli - zejména ve druhé části tahali za kratší konec. „První třetinu jsme hráli ještě celkem slušně, ale ve druhé části jsme úplně propadli, nechali jsme Jičín hrát, co chtěli. Málem nás to stálo zápas. Díky bohu, že mě to trefovalo a přežili jsme tu druhou třetinu. O tom je play off, my jsme branky dali, oni ne,“ říká o nepovedené prostřední části Plšek.

Po druhé části opustil vsetínskou šatnu kouč Hlobil hodně rozezlený, v kabině asi následovala pořádná bouřka. Trenér byl samozřejmě naštvaný. „Nehráli jsme tu druhou třetinu tak, jak hráváme zápasy venku. Chtěli jsme hrát s domácími hokej nahoru, dolů a to s nimi hrát nemůžeme. Ubývaly síly, měli jsme hrát trpělivě, tak jak posledních deset minut ve třetí třetině, to by pak neměli tolik šancí,“ hodnotí bouřku v šatné i následné vsetínské zlepšeni muž s pětatřicítkou na dresu.

V závěrečné části hosté zapnuli na vyšší stupeň a drali se za rozhodnutím. O to se postaral krásnou střelou pod víko Josef Mikeš, a když při power play poslal do opuštěné klece puk Hrňa, bylo rozhodnuto. „Ve třetí třetině už docházely síly i domácím, už neměli takový tlak. Začali jsme hrát daleko lépe a dokázali jsme strhnout to vítězství na naši stranu,“ přidává svůj postřeh Plšek.

Hráči VHK tak splnili roli favorita a postoupili do čtvrtfinále. „Favorité jsme byli na papíře. Jičín je zkušený mančaft, který dvakrát tu druhou ligu vyhrál. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Jsem hrozně rád, že jsme postoupili a co bude dál, to bude plus. Já osobně bych chtěl raději Hodonín, tam chodí 2000 lidí, dobrý stadion. U nich jsme prohráli na nájezdy. S Orlovou se nám moc nedaří, já bych si přál raději ten Hodonín. O postupu rozhodlo to, že máme širší kádr. Ten Jičín to hrál na tu jednu lajnu, na ty staré hráče. Už jim docházely síly. My jsme to měli rozložené do tří lajn,“ hledá přičiny postupu Lukáš Plšek.

Utkání přihlíželi více než 700 stovek fanoušků, minimálně polovina z nich přijela podpořit hosty ze Vsetína. „Atmosféra byla famózní. Přijelo hodně fanoušků. Jen mě trošku mrzí, že se tam rvou a viděl jsem, že se tam perou i holky. Mělo by se to brát trošku s nadhledem, protože pak nás nebudou zvát na ty stadiony. To tam nepatří, neviděl sem, že by se třeba na Kometě mlátili fanoušci. Trošku mě to mrzí,“ říká závěrem nesmírně spokojený muž zápasu Lukáš Plšek.