Nový rok zahájí Vsetín na domácím ledě proti Benátkám nad Jizerou

Redakce • 01.01.2019

Rok 2018 je definitivně za námi a vsetínské hokejisty čeká vstup do roku 2019 zápasem na domácí půdě. Podruhé v sezoně se na Lapači představí tým Benátek nad Jizerou. Valaši v tomto ročníku ještě s libereckou farmou neztratili ani bod, když v prvním měření sil doma zvítězili 5:1 a následně v Benátkách 4:1. Jak tomu bude tentokrát? Přijďte se podívat!

Vsetín zakončil rok 2018 o něco dříve než ostatní týmy. Po 39. kole, kdy Valaši porazili doma Porubu byli na druhém místě tabulky. Do konce roku se však stihlo odehrát ještě jedno kolo, ve kterém Valaši měli volno. Kladno uspělo na ledě Kadaně a Vsetín je tak znovu na třetí pozici. Rytíři mají na Valachy dvoubodový náskok, ale svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka mají k dobru dva zápasy, tedy dalších šest možných bodů ve hře. Už proti Benátkám se Vsetín může vrátit na druhou pozici. Ve 41. kole má totiž volné kolo právě Kladno.

Domácí budou obhajovat první pozici v tabulce domácích zápasů. Nikdo na domácím ledě není lepší než Vsetín. Pouze Kladno má stejně bodů z domácích zápasů, ale Vsetín i v této tabulce má utkání oproti Kladnu k dobru. Proti Benátkám nad Jizerou se tedy Valaši budou snažit svou domácí nadvládu potvrdit. Po návratu Mitchella Theoreta navíc Vsetín našel další údernou formaci. Trojici ve složení Kopta-Pitule-Theoret to šlape a v posledních dvou domácích zápasech byli na ledě hodně vidět. Kanaďan Theoret se po návratu na Vsetín cítí hodně dobře, alespoň na ledě to tak vypadá. V posledních třech zápasech nasbíral pět bodů (2+3). I Ondřej Kopta po hostování v Přerově našel střeleckou "slinu" a za posledních šest zápasů nastřádal stejný počet branek.

Benátky se oproti Vsetínu drží na opačném konci tabulky. Je to však tým, který dokáže porazit kohokoliv a velice rádi obírají o body favority soutěže. Se Vsetínem se jim to zatím nepodařilo, ačkoliv v posledním vzájemném zápase byl tým trenéra Jiřího Kudrny k bodů blízko. Až v posledních minutách zvrátili Valaši remízu 1:1 a z Benátek si nakonec vezli vítězství 4:1. Tehdy to byla pro tým Benátek nepříjemná porážka, jelikož v utkání určitě nebyli slabším týmem na ledě. V posledních zápasech se daří hlavně Jiřímu Průžkovi. Vede bodování týmu se čtyřiadvaceti body (13+11) a jde zároveň i o nejlepšího střelce. Liberecká farma má tu výhodu, že za ní mohou nastoupit i pravidelní extraligoví účastníci jako Jan Ordoš nebo Jaroslav Vlach. Pokud ti dva hrají, jsou hodně bodově produktivní.

Benátky v posledních zápasech poměrně sbírají body. Z posledních sedmi duelů vyšli čtyřikrát jako vítězové. Porazili Kladno, Ústí nad Labem, Třebíč a naposledy ostravskou Porubu. Naopak nestačili na Havířov, Litoměřice a Frýdek-Místek. Naposledy se představili na ledě Poruby, který poprvé hrála opravdu v domácím prostředí na svém stadionu v Porubě. Benátky však nezaváhaly a nováčka soutěže porazili 3:1. Na vítězství měl velký podíl gólman Matěj Žajdlík, který z osmatřiceti střel pustil za svá záda pouze jeden puk. Za Benátky se prosadili střelecky Průžek a dvakrát obránce Havlín. Na tyto hráče si Valaši budou muset dát pozor.

Poslední vzájemná utkání

Vsetín - Benátky 5:1 (11.KOLO, 6.10.)

Branky a nahrávky: 7. Frolo (Kucharczyk, Březina), 20. Rác (Theoret, Kuronen), 26. Rob (Slováček, Teper), 41. Rob (Pechanec, Slováček), 48. Jonák (Pechanec, Teper) – 27. J. Mikyska (Bittner, Niko).

Benátky - Vsetín 1:4 (26.KOLO, 21.11.)

Branky a nahrávky: 11. T. Hanousek (Niko, D. Špaček) – 26. Rob (Slováček), 55. Pechanec (Karafiát), 56. Hryciow (Rác, Slováček), 60. Jonák (Rob, Mikuš).

Partner utkání: CAR OK STK s.r.o.

Společnost CAR OK STK s.r.o. je provozovatelem nové stanice technické kontroly na adrese Vsetín, Bobrky 2270. Společnost poskytuje služby v oblasti technické kontroly silničních vozidel kategorií: M1, N1, L, O1, O2, dále v oblasti technické kontroly individuálně dovezených vozidel (dovozů), staveb a přestaveb vozidel a řadu doplňkových služeb, jako prodej ekologických plaket-nálepek do nízkoemisních zón v Německu a další.

CAR OS STK s.r.o. nabízí v měsíci lednu a únoru volné kapacity pro provedení technické kontroly a měření emisí na vašem motorovém vozidle. Vyhnete se tím delším čekacím dobám v dalších měsících. Pro objednání volejte 571 411 024 nebo 607 134 453.

Více zde: https://www.stkvsetin.cz/

Opět se můžete těšit na přestávkovou soutěž s BR Servis

Po úvodních zápasech, kdy soutěž odstartovala, se v soutěži fanouškům příliš nedařilo vyhrávat. Ovšem nyní se již pravidelně vítězí a jednou už i padla nejvyšší cena a to voucher do fanshopu v hodnotě 2000Kč! O vouchery budeme hrát i v zápase s Benátkami nad Jizerou. Stačí ve zpravodaji, který je zdarma, nalézt speciální nálepku a jste ve hře. Pak už jen zbývá pukem trefit jednu z děr v tabuli připevněné k brance a máte vyděláno! Na památku navíc dostanete i takovouto pěknou fotografii. Už se těšíme na další výherce!

Sestavy z posledního odehraného zápasu

VHK ROBE Vsetín: Gába – Jenáček, Mikuš, Teper, Slováček, Rudl, Hryciow, Ondračka – Rác, Kucharczyk, Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák – Theoret, Pitule, Kopta – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kunst, Kolmann, Husa, Havlín, Aubrecht, Niko, Klodner – Wiencek, Chrtek, Průžek – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý – Čech, Burda, Klapka – Žemba, Šafařovský.