Novinky v kádru: Brankář Plšek zůstává, pokračuje i nestárnoucí Josef Štraub

Michal Veselý, Václav Trávníček • 22.05.2009

První výborná zpráva je tady. Lukáš Plšek, největší opora vsetínských hokejistů v loňské sezóně, bude na Valašsku působit i v dalším ročníku. Pětadvacetiletý gólman se s vedením VHK dohodl na podmínkách nové smlouvy. „Jsme s vedením domluveni,“ potvrdil Lukáš Plšek, v jehož rozhodování sehrála velkou roli možnost chytat extraligu za partnerský Zlín. Kromě něj se na další spolupráci s klubem dohodl i útočník Josef Štraub.

Plšek, který se do Vsetína vrátil loni po angažmá v Dánsku a nižších českých soutěžích, tak může navázat na famózní uplynulou sezónu. V ní patřil k hlavním oporám šestinásobného mistra extraligy a především jeho zásluhou došel tým až na práh finále východní skupiny. „Jednání dlouho netrvala, dohodli jsme se na druhé schůzce. Hlavní roli v mém rozhodování hrála spolupráce se Zlínem a možnost zachytat si extraligu,“ řekl Lukáš Plšek. Velikou radost z brankářova pokračování na stadionu Na Lapači měl i hlavní trenér Viktor Hlobil: „Jsem moc rád, že Lukáš zůstává. Je to náš hlavní stavební kámen,“ poznamenal kouč.

Jasné obrysy tak dostalo obsazení brankářského postu. „Počítáme s dvojicí Plšek - Hromada,“ uvedl Hlobil. Juniorského gólmana Petra Hromadu, jenž odchytal už část jarního semifinálového utkání proti Šumperku, nominace do A-týmu potěšila. „Jsem rád, že se ve Vsetíně počítá s odchovanci. Určitě se chci postupně zapracovávat do sestavy seniorského mužstva. Mám tak radost, že mne bere kouč Hlobil pod svá křídla,“ řekl brankář se zkušenostmi z mládežnických reprezentačních kempů.

Další vývoj sestavy na novou sezónu se začne rýsovat po 29. květnu. V ten den totiž proběhne oficiální zakončení sezóny s partnery klubu. „A od června už začneme společně trénovat,“ připomněl Hlobil, jenž se bude moci spolehnout i na výkony matadora Štrauba. Nestárnoucí forvard přijal nabídku klubu trénovat mladší dorost, ale jeho působení v A-týmu to neovlivní. „Mám radost, že se Pepa rozhodl pokračovat ještě jeden rok. Loni měl výborný ročník, patřil k oporám týmu,“ ocenil zkušeného útočníka Hlobil.