Novák: Jsem rád, že si ve Vsetíně zahraji

Václav Trávníček • 05.10.2008

V s e t í n – Jako noc a den. Tak rozdílné byly poslední dva domácí zápasy vsetínských hokejistů. V zápase s Opavou před týdnem předvedl šestinásobný mistr trápenku, kdy hráčům sedala smůla na hokejky. V dnešním duelu proti Velkému Meziříčí to však byl úplně jiný Vsetín. Valaši, povzbuzení výhrou v Novém Jičíně, nastoupili proti hostům se dvěma novými tvářemi. Komplikace s transferkartou vyřešil Mikeš, na hostování z ostravské Poruby dorazil mladý útočník Michal Novák. I díky nim zelenožlutí získali důležité tři body. „V dnešním utkání rozhodly přesilovky. Náš tým navíc ukázal, jak moc zkušené hráče má na soupisce,“ řekl po utkání spokojený Novák.

Jednadvacetiletý forvard přišel valašskému týmu pomoci na měsíc. „O hostování mě informoval pan Fabián, manažer Poruby. Jsem rád, že jsem tady. Zahraji si hokej a navíc před výbornou diváckou kulisou. Tak to má být,“ liboval si Novák. Ten v dnešním utkání zaznamenal několik šancí, ale neproměnil žádnou. Tu největší spálil hned v první třetině: Na útočné modré se zmocnil puku a nebýt drobného zaváhání, mohl slavit premiérový zásah. „Musím se přiznat, že už jsem nemohl, byl jsem dlouho na ledě. Proto jsme akci nezvládl,“ říkal po utkání omluvným tónem..

Duel s Velkým Meziříčím rozhodly přesilovky, Vsetínští v nich dali pět branek ze sedmi. „Také jsme byli ale často vylučovaní. Třeba naše lajna skoro vůbec nehrála spolu, protože jsme museli nastupovat v obranné čtveřici. Toho se do příště musíme vyvarovat,“ pozdvihl prst Novák. Ten nakonec zápas nedohrál, v průběhu třetího dějství jej kouč Hlobil posadil na střídačku a do hry pustil Stašu. „Po loňské sezóně jsem byl na operaci s ramenem a dneska jsem jej po jednom ze střetů ucítil. Nemohl jsem udržet hokejku v ruce, takže jsem požádal trenéra o vystřídání.“

Na dnešní skvělý výkon se budou svěřenci trenérů Hlobila a Plachtoviče, jenž v pátek oslavil padesátiny, snažit navázat ve středu v Přerově. Nečeká je nic jednoduchého. Aréna Zubrů je proslulá výbornými diváky, kteří ženou svůj tým do boje. Navíc se Přerovští pohybují v horních patrech tabulky. Novák však věří, že by Vsetín mohl vytěžit ze sebevědomí, které v posledních utkáních nabral. „Přerov má kvalitní mančaft, hodně nabruslený. My ale také nemáme špatný tým. Můžeme hrát s každým vyrovnanou partii. Co se týče mého výkonu, zatím se se spoluhráči sehrávám. Ještě to není ono, měl jsem trochu problémy, ale věřím, se si to sedne,“ uzavírá Novák optimisticky.