Na Vsetín přijede předposlední Uničov. Odolá Lapač?

Petr Vychopeň • 02.10.2009

„Rozhodně v sobotu nepůjde o jednoduchý zápas," nechal se po prohraném utkání s Orlovou slyšet vsetínský Robin Ševčík. Narážel tak na nadcházející zápas s celkem HC Uničov, který je na paškálu od sobotních 17.30. Proti Valašskému hokejovému klubu, jakožto týmu s nejhorší produktivitou, tedy stojí předposlední celek uničovských. Papírové předpoklady hovoří o lepším postavení domácích, avšak nemá smysl odhadovat výsledek. Jak říká útočník Ševčík: „Uničov nebude favoritem soupeře, ale nechejme se překvapit."

HC Uničov: 4 body, 11. místo, skóre 16:24

Co se týče vstupu do sezónu, ten Uničovu příliš nevyšel. Hovoří o tom nelichotivý výsledek 2:4 s Valašským Meziříčím. Přitom po druhé třetině svítil na ukazateli ještě slibný stav 2:2. Třetí třetinu ovšem Uničov na svého soupeře nestačil a inkasoval ještě další dvě branky. Za sobotního soupeře Vsetínských se trefil Malý a Přikryl.

Ve druhém kole se Uničovští dočkali prvního bodu, který ukořistili na ledě Opavy. Z pohledu domácích utkání skončilo 4:3pp. O tom, že Uničovu nechybí zápal pro hru a odhodlání, hovoří fakt, že i když po první třetině vedla Opava 3:0, dokázali Uničovští vyrovnat. Přestože druhý bod putoval na stranu domácích Opavanů, zasloužili si hosté pochvalu za velké zdramatizování.

Velké vystřízlivění však přišlo v dalším kole. Kdy momentálně jedenáctý mančaft tabulky podlehl Novému Jičínu vysoko 3:7. Po tomhle utkání měl Uničov týden volna a čas na doplnění sil. To se ukázalo jako výhodou, hovoří o tom první výhra v sezóně a to na ledě Frýdku-Místku v poměru 6:4. V pátém a prozatím posledním odehraném kole narazil Uničov na Přerov. Zubři se nakonec ukázali nad síly uničovského celku a zvítězili 5:2.

Mezitím co Vsetín prozatím nasbíral do tabulky šest bodů a obsadil před šestým kolem šestou příčku, hosté z Uničova sou na tom o něco bleději - na již zmíněné jedenácté pozici se ziskem čtyř bodů. Do klubu Uničova vidí trochu lépe i vsetínský forvard Ševčík, který právě u vsetínského protivníka strávil minulou sezónu. „V obraně určitě spoléhají na zkušeného Petra Pavlase, který v defenzivě znamená hodně. V kádru zůstali i Komínek a Handl, kteří jsou rovněž dobrými hráči," popisuje forvard sílu Uničova a dodává: „Mají tam hodně mladých kluků. Slyšel jsem, že u nich hrají někteří hráči ze Šternberka, který se nepřihlásil do soutěže."

Zda Valaši z Lapače zvýší svou produktivitu, u které to zatím dost pokulhává, nebo se Uničov odrazí ode dna tabulky, můžete sledovat na vlastní oči nebo prostřednictvím online přenosu. Zápas začíná již v 17:30!

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) - Matula, Zavrtálek, Pšeja, Mokrejš, matějka, Tesařík, Ondráček, Štraub, Kočák, Sakrajda, Ševčík, Knebl, Tomis, Klabačka

HC Uničov: Pekař (Peksa) - Řezáč, Hodulák, Pur, Komínek, Hndl, Stříteský, Satora, Diviš, Sršeň, Malý, Růžička, Heča, Peška, Jurák, Bartošek, Žákovčík, Přikryl, Cik.