Musíme hrát jako tým! Má jasno Dominik Rudl

Josef Kutěj • 27.09.2018

Další vítězný zápas, tentokrát proti Frýdku-Místku hodnotí dvaadvacetiletý obránce Dominik Rudl. „Tým se určitě jak kolektivně tak výsledkově zvedá. Pocit ze hry je mnohem lepší. Ze začátku se trochu míchalo se sestavou. Teď když hrajeme spolu sedli jsme si a každý už o sobě ví a je to mnohem lepší,“ říká po středečním duelu, který skončil 3:2 ve prospěch Valachů. Pod výsledek se podepsal první vstřelenou brankou v dresu VHK.

Jak byste dnes zhodnotil utkání ?
Věděli jsme, že to bude těžké utkání, že Frýdek na nás bude tlačit až do konce, s tím že za ně hrají mladí kluci, jsou našlapaní dopředu a hrají velmi rychle. Nakonec jsme to zvládli ale za stavu 2:0 jsme ještě inkasovali a trochu nás to dostalo dolů. Potom jak jsme zvyšovali na 3:1 tak už jsme byli opět celkem v poklidu. Akorát škoda gólu na 3:2, který jsme dostali těsně před koncem. Škoda pro Janka.

Většinou dáváte góly z poměrně překombinovaných situací, to se dnes změnilo.
Trenéři nám tohle říkali, že nemáme hrát do prázdné brány a naopak hru zjednodušit a zkoušet dávat ty "škaredé" góly. Z každé pozice musíme střílet a to se dnes konečně povedlo.

I vám se dnes podařilo skórovat.
Takový šťastný gól, vyhrané buly na mě, kdy přede mnou jel blokovat hráč. Naštěstí jsem jej obstřelil a někdo z hostujících to tam ztečoval. Takže taky takový šťastný gól.

Jak se vám proti Frýdku hrálo ? Je to poměrně zkušený tým, který vloni dělal Vsetínu problémy.
Dnes opravdu v pohodě. Sice na nás tlačili až do konce utkání, ale my to ustáli a zvládli.

Nepřijde vám že závěry utkání jsou z Vaši strany slabší ?
My jsme ze začátku sezóny měli slabší starty do utkání. První třetiny nám nevycházely, ale teď jsme začali dělat společné přípravy před utkáními a začátky zápasů jsou mnohem lepší. Teď však musíme zapracovat na závěrech utkání.

Můžete to zkusit v sobotu, kdy přijede ostravská Poruba.
To už doufám, že všechny třetiny budou stoprocentní a Porubu porazíme.

Jaká je nálada v týmu, přece jen se zvedáte.
Tým se určitě jak kolektivně tak výsledkově zvedá. Pocit ze hry je mnohem lepší. Ze začátku se trochu míchalo se sestavou. Teď když hrajeme spolu sedli jsme si a každý už o sobě ví a je to mnohem lepší. Musíme hrát jako tým. Nemůžeme se stále jen spoléhat na první lajnu. Naštěstí dávají každý zápas góly, ale doufáme, že si vše ještě lépe sedne a budeme táhnout všichni za jeden provaz.