Lukáš Finsterle: Doma si nemůžeme dovolit prohrávat

Kristýna Zigmundová • 29.11.2015

Do sobotního utkání s Novým Jičínem asi nejvíce zasáhl, když asistoval u branky Ondřeje Slováčka, který dvě sekundy před konce vyrovnal na 3:3 a tím pro Vsetín vybojoval alespoň bod. „S Jičínem to měla být výhra, vždyť fanoušci od nás očekávají, že budeme vyhrávat,“ má jasno po sobotním utkání pětadvacetiletý útočník Lukáš Finsterle a zároveň se těší na utkání s Technikou.

Co říkáte na utkání s Novým Jičínem?

Myslím si, že jsme podali dobrý výkon. Všichni jsme makali na 100% i na 110%, ale málo se tlačíme do branky, máme málo důrazu a z toho také pramení, že dáváme méně gólů, než na venkovních zápasech. Venku hrajeme úplně jiný hokej. Uvolněný.

V čem je podle vás problém?

To je teď těžko říct. Sami tomu nerozumíme. Venku hrajeme dobře, dáváme góly a doma těch gólů dáváme málo. Přitom diváci tady jsou super a ženou nás dopředu. Myslím si, že je to hlavně tím, že se málo tlačíme do branky.

Dneska jste dopomohl k vyrovnání, když jste asistoval u branky Ondřeje Slováčka. Jaký to byl pocit?

Tak pocit to byl skvělý. Škoda, že jsme ještě neurvali ten druhý bod. Mě se tam po buly odrazil puk a nějak jsem ho tam špičkou vydoloval a nahrál jsem mu to a Ondra to trefil krásně nad lapačku.

Jičín dnes oproti vám více fauloval, jak jste to bral z vašeho pohledu?

Nemyslím si, že by vyloženě nějak fauloval, jako zákeřně, to určitě ne. Hokej je prostě tvrdá hra a řekl bych, že my musíme ještě na tom našem důrazu přidat a víc to tam dohrávat v osobních soubojích.

Dneska jste urvali aspoň jeden bod. Pomohlo vám to nějak? Minule jste prohráli, teď jste získali jeden bod, tak příště to bude výhra?

Tak všichni doufáme, že už příště vyhrajeme. Ona už to měla být dneska výhra za tři body, protože doma si nemůžeme dovolit prohrávat. Fanoušci od nás očekávají, že budeme vyhrávat. My to chceme samozřejmě také, ale zatím se nám doma moc nedaří. Teda podle našich představ by se nám mělo dařit lépe, takže to musíme fakt zlepšit a jít zápas od zápasu s tím, že tady budeme dávat ne tři góly za zápas, ale třeba pět jako venku.

Jaký je váš názor na rozestavění hráčů v lajnách?

Já si myslím, že máme všechny čtyři lajny dobré, vyrovnané. Každý tady má svoji určitou roli. Teď se to na konci trochu míchalo, Koláč šel místo mě, já jsem šel do dvojky. Potřebovalo to vždycky nějaký impulz, ale já si myslím, že lajny máme dobře poskládané a jenom to nějak potvrdit na ledě.

Jak se díváte na vaše inkasované branky?

Ty branky byly vyloženě po našich chybách. Hráli jsme přesilovku a my dostaneme dva góly. To si v naší přesilovce nemůžeme vůbec dovolit. Gólman zachytal opět parádně a ten s tím nemá vůbec co dočinnění. Nebýt něho, tak jsme mohli prohrát o tři, klidně i čtyři góly. On toho opravdu spoustu chytil.

Co váš výkon?

Chodil jsem hodně na led, cítil jsem se dobře. Myslím si, že to nebylo nejhorší. Všichni jsme nakonec hráli týmově a chtěli jsme i stejně vyhrát. Bylo tam i to potřebné nasazení, jen ještě musíme zapracovat na těch gólech.

Příští sobotu hrajete s Technikou. Jak toto utkání vidíte?

Tak musíme vyhrát, to je jasné. Nic jiného než tři body nebereme. Je pravda, že jsem proti nim ještě nehrál. Takže nevím, jak hrají, ale určitě to bude těžký soupeř. V tabulce jsou kousek pod námi, takže to bude těžký zápas, ale na druhou stranu i dobrý.

Na čem si myslíte, že byste měli do příštího zápasu nejvíc zapracovat?

Určitě na důrazu okolo hostující branky. Musíme jít do toho hlava nehlava, rvát to tam, dorážet, střílet. Musíme do toho dostat takový kanadský styl hokeje, hlavně v tom brankovišti.

Co říkáte na dosavadní průběh sezony?

Tak jsme druzí a myslím si, že to s tím Frýdkem musíme nějak uhrát. Určitě se na ně budeme nějak speciálně připravovat. Zatím si ale myslím, že je všechno v pohodě. Mámě stabilní druhé místo, takže žádná hrůza. Myslím si, že jsme zatím přesně tam, kde máme být.

Jak vidíte šance na postup?

To je těžká otázka. Všichni tady chceme postoupit, ale musíme jít zápas od zápasu. Bude to ale opravdu těžké, hlavně s tím Frýdkem, protože oni jsou profíci. Každý tady ale věří v postup, proto to taky hrajeme. Hrajeme to hlavně proto, aby se postoupilo do první ligy, už kvůli fanouškům. Oni si to určitě zaslouží. Takže uvidíme, jak se zbytek sezóny vyvine.

Frýdek je opravdu těžký soupeř, myslíte si, že ho dokážete zdolat?

Tak já myslím, že ano. Teď s nimi Valmez remizoval, takže jsou to normální lidi jako my. Akorát si musíme držet taktiku. I teď, první dvě třetiny jsme s Jičínem drželi krok a potom jsme udělali nějaké vlastní chyby a tím jsme se sami porazili, to se nám s Frýdkem nesmí stát.