Liberec vs. Vsetín, podle tabulky první vs. poslední

Jan Hrbáček • 23.01.2007

V s e t í n - I přes prolomenou sérii 17 porážek v řadě se Valachům moc šancí v duelu proti Liberci nedává. Bílí Tygři v současné době jasně vévodí tabulce O2 extraligy s 80 body a jsou nepochybně favoritem. Vsetínské vítězství v Třinci bylo i podle sázkařů z kategorie spíše těch náhodných a na Vsetín je i tentokrát kurz značně vysoký - 6,60. K překvapivému nedělnímu vítězství pomohl brankář Martin Štefl 38 úspěšnými zákroky a snad se pomalu dostává do lepší formy. Od začátku sezóny jasná jednička si v průběhu sezóny značně pohoršila a v posledních zápasech dostával příležitost spíše jeho finský kolega Simo Vehviläinen.

Vsetínský tým už definitivně opustili zkušení útočníci Roman Stantien (České Budějovice) a Luboš Rob (Sparta), oba dva na hostování do konce sezóny. V zápase s Třincem zkoušeli trenéři Vlach s Kopřivou dalšího adepta do kádru pro příští sezónu a to útočníka Jana Fadrného z Havířova. Šestadvacetiletý forvard, který nastoupil ve druhé útočné formaci s Markem Dubcem a Laurisem Darzinšem, se uvedl dvěma asistencemi a rozhodně nezklamal.

Liberec po dvou porážkách doslova deklasoval v posledním utkání Litvínov 10:1 a nikdo nepochybuje o tom, že dnes znovu uspěje. Tygři jasně vedou extraligovou tabulku s 80 body, mají jich o 48 více než Vsetín. Avšak na Lapači jim dnes bude chybět celá řada klíčových hráčů – obránci Valdemar Jiruš, Boris Žabka a Jan Holub a útočníci Václav Novák, Tomáš Klimenta, Jan Tomajko a Jan Plodek. Trenér Josef Paleček předpokládá se Vsetínem i přes jeho postavení v tabulce náročné a bojovné utkání.

Vsetín vs. Liberec 06-07

První utkání měli Vsetínští výborně rozehrané, když vedli už 3:1, ale dva slepené góly ze závěru druhé třetiny v podání domácích zajistily vyrovnání a ve třetí části pak rozhodl Stanislav Procházka. Ve druhém zápase na Lapači nastala velmi podobná situace, Vsetín si však podruhé body vzít nenechal. Ve třetím utkání vyrovnávali Vsetínští doslova na poslední chvíli, to když v 59. minutě dal na 3:3 Igor Bobček a zajistil pro Vsetín na dlouho poté poslední bod.

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová a.s. 4:3 (0:0, 3:3, 1:0)
Branky:
31. Pletka (Podkonický), 40. Jiruš (Moravec), 40. Šachl (Vaic), 54. Procházka (Vampola) - 25. Rob (Sakrajda), 33. Demel (Hrabal), 36. Demel (Bobček).

Vsetínská hokejová a.s. - Bílí Tygři Liberec 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky:
4. Rob (Berzinš), 13. Sakrajda (Sabol) - 50. Pabiška (Klimenta).

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová a.s. 4:3 po pr. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)
Branky:
21. Klimenta (Jiruš), 30. Zíb (Vaic), 33. Klimenta (Plodek), 63. Zíb (Vaic) - 29. Stantien (Hrňa), 38. Květoň (Berzins), 59. Bobček (Demel).

Sestavy v minulých kolech

Vsetín: Štefl - Bobček, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Stříteský, Andersons - Näätänen, Stantien, Knebl - Dubec, Fadrný, Darzinš - Grill, Sabol, R. Hubáček.

Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Rýgl, Krstev, Čutta, Kočí - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Vaic, Šachl, V. Novák - Klimenta, Dušek, Víšek - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka.