Když derby, tak pro všechny

Michal Veselý • 06.01.2007

V s e t í n – Poprvé v roce 2007 se představí vsetínští hokejisté na vlastním ledě. Přivítají geograficky svého nejbližšího soupeře – mužstvo Zlína. Tabulkově se svému největšímu rivalovi rovnat nemůžou, valašské soupeře dělí od sebe propastných 29 bodů. Stará pravda ale říká, že v derby nevyhrává favorit. Oběma mužstvům se vstup do nového roku nepodařil, domácí hokejisté prohráli dvě utkání venku, ve Vítkovicích a Plzni. Hráči HC Hamé své dva zápasy remizovali, nejdříve v Třinci, kde dokázali vyhrát na penalty. Druhá remíza se zrodila v domácím zápase s Budějovicemi, kde na penalty úspěšní nebyli. Zápas začíná v neděli, tradičné v 17:00 a vsetínští hráči jsou připraveni lovit Medvědy.

Medvědi bojují o přímý postup

Zatím na osmém místě tabulky trůní a na přímé postupové ztrácejí jediný bodík. Nejproduktivnějším hráčem Zlína je už tradičně Petr Leška, kterému ale zdatně konkuruje jeho partner z útoku Martin Záhorovský, který vstřelil 12 branek. Velice produktivní jsou i útočníci Marek Melenovský a Ivan Rachůnek. V obraně patří mezi nejlepší Martin Hamrlík a David Nosek. Zlínští mohou litovat zranění exvsetínského Pavla Zubíčka. Největší oporou je ale slovenský kouzelník v brance Zlína Igor Murín.

Vsetín: Nic nevzdáváme, sezónu nebalíme

13 x v řadě nepoznali zelenožlutí hráči pocit vítězství. Jenom 2x dotáhli zápas do prodloužení, v Liberci a na Kladně, ale pokaždé padli v prodloužení. Po odchodu Tomáše Demela a Josefa Hrabala nejdou Vsetínským ani přesilové hry. V posledním zápase v Plzni nastoupila do obrany nová posila, lotyšský reprezentant Janis Anderson. Zranění palce si v zápase proti Vítkovicím přivodil Simo Vehvilainen. Jinak jsou domácí zdravotně v pořádku a připraveni prolomit šňůru porážek.

Derby letos zatím nerozhodně

Vsetínská hokejová a.s. - HC Hamé Zlín 4 : 3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Demel (Hrabal), 18. Stantien (Demel), 34. Berzins (Rob), 50. Davídek - 37. Tomík (Marušák), 40. Leška, 41. Rachůnek (Leška)

HC Hamé Zlín - Vsetínská hokejová a.s. 4 : 1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Záhorovský (Leška), 26. Leška (Záhorovský), 29. Čech (Rachůnek), 55. Mokrejš (Rachůnek) - 52. Demel (Grill).

Sestavy z posledního utkání

Vsetín: Štefl - Kučný, Horák, Šmach, Bobček, Galvinš, Mocek, Ostrčil, Andersons - Dubec, Sakrajda, Rob - R. Hubáček, Stantien, Näätänen - Duba, Grill, Davídek - Sabol, Hrňa, Knebl

HC HAMÉ: Murín (15. – 20. min J. Čech) - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Leška, Záhorovský - Okál, Kašpařík, Melenovský - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný.