Vstupenky online
  80. narozeniny

Juniorská a dorostenecká extraliga opět na scéně! Lapač čekají tři zápasy

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 11.02.2019

Po týdnu bez vsetínského hokeje se můžou fanoušci těšit i na další zápasy mládeže. Utkání původně plánované na čtvrtek odehrají dorostenci již ve středu a doma jim budou soupeřem Draci ze Šumperka. Na juniorku pak čeká klasický tandem pátek, sobota, kdy se na Lapači představí České Budějovice a rakouský Salcburk. S oběma soupeři odehráli junioři vyrovnaná utkání, uvidíme tedy, jestli se jim na domácí půdě podaří dosáhnout na výhru.

V týdnu před reprezentační přestávkou odehráli junioři hned tři zápasy. Nejprve se ve středu vydali do Brna, kde v oslabené sestavě schytali debakl 2:9. „Rozehrané to bylo dobře, jenže pak bohužel přijde nějaká osobní chyba a tým na to zareaguje tím nejhorším způsobem. Všichni se splaší, asi chtějí ukázat, že oni jsou ti, co to pak zlomí a zase vezmou vedení,“ komentoval nepovedené utkání obránce Jenáček. O víkendu si ale Valaši přeci jen zlepšili náladu, když po čtyřech zápasech dokázali opět bodovat v základní hrací době. Z domácích zápasů proti Třinci a Vítkovicím bral Vsetín po jednom bodu.

Kromě nemocí zúžila kádr vsetínské juniorky také situace v brankovišti A-týmu, když se gólmanská jednička Jakub Málek (91,19%) představila v Chance Lize. Během této doby jej ale spolehlivě nahradil Viktor Chrástecký (84,91%). Nejproduktivnějším hráčem Vsetína je s padesáti body (26+24) Daniel Klímek, který se spolu s Tomášem Ondračkou (3+24) zúčastnil Turnaje 5 zemí ve finském Turku. Česká reprezentace U19 zde obsadila druhé místo. 

Na domácí utkání s Českými Budějovicemi a Salcburkem zve Tomáš Krupa

Uplynulý týden
Celý týden jsme makali. To je jediné, co můžu říct. Každý, kdo nebyl na reprezentaci, měl týden volna a všichni určitě makali. Nechci říct, že to bude stejné, ale moc se toho kvůli tomuto týdnu nezmění.

Co náš čeká?
Domácí odveta s Českými Budějovicemi a Salcburkem – Víme, že připravit se musíme hlavně fyzicky, abychom to s nimi ubruslili. Možná bychom mohli něco málo pozměnit v přesilovkách, ale jinak nic.

Vzkaz fanouškům: Přijďte nás podpořit! To je to, co nám k dokonalému výkonu ještě zbývá. S fanoušky na tribuně hrajeme vždycky lépe.

Zápas: 15.2. Vsetín – České Budějovice 17:30

Vzájemná utkání v sezóně:
4.1. Č. Budějovice – Vsetín 3:4p

Před posledním vzájemným utkáním na začátku ledna byl Motor poslední. Za takřka měsíc a půl se výkony českobudějovického celku nijak rapidně nezlepšily, nicméně přenechal dvanáctou příčku Vsetínu a drží si náskok dvou bodů. Předminulý týden však začali hráči Motoru na výbornou, když porazili Salcburk 6:3 a svou výhru dokázali potvrdit následně i proti Litvínovu (7:1). Hned druhý den však přišla studená sprcha v podobě třetího domácího utkání v řadě. Plzeň si z jihu Čech odvezla výhru 9:5.

V dosavadním průběhu soutěže nasbíral nejvíc kanadských bodů útočník Jakub Čížek (18+22). Jen o dva body méně však má Pavel Novák (24+14), kterému k zisku 38 bodů a postu nejlepšího střelce týmu stačilo 23 utkání. Pro srovnání – Čížek odehrál zápasů čtyřiatřicet, třetí nejproduktivnější Michal Silný (11+14) šestatřicet. Nejčastěji bodujícím bekem je pak Patrik Škola (4+12).

Zápas: 16. 2. Vsetín – Salcburk 12:00

Vzájemná utkání v sezóně:
5.1. Salcburk – Vsetín 5:3

Salcburk je na osmém místě tabulky s jednatřiceti body. Stejný počet bodů má i Kometa Brno, která má odehraný jeden zápas navíc. Stejně jako České Budějovice, tak i Salcburk se naposledy utkal s Litvínovem a Plzní. Zápas se Severočechy byl gólově opravdu divoký, jelikož hráči domácí akademie v něm zvítězili poměrem 9:7. Na Plzeň Salcburk o den později nestačil. Před utkáním na vsetínském Lapači se ale rakouský celek představí ještě v Litvínově a v Brně.

Salcburk má prvního a třetího nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Jsou jimi John Jason Peterka (35+43) a Elis Nikolai Hede (20+42). Pokud však přihlédneme kromě počtu bodů i na počet odehraných zápasů, je jedním z nejlepších Tim Luca Harnisch (19+19 za 22 utkání – Peterka odehrál 36). Na čele bodování obránců je s dvaceti devíti body Luka Nyman (4+25).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Chrástecký – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Vrána, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frydrych.

České Budějovice: Svoboda (61. Dvořák) – Škola, Vávra, Hubata, Fousek, Remta, Novák, Prospal – Tlačil, Vaculík, Řezáč, Masopust, Hrakholski, Pouzar, Janoch, Schwartz, Silný, Krcho.

Salcburk: Kolarz (28. Bugl) – Obu, Menner, Szuber, Wimmer, Prada, Necesany – Borzecki, Hede, Eham – Vogt, Myklukha, Harnisch – Leonhart, Hengelmüller, Peterka – Reisnecker.

Na domácí utkání se Šumperkem zve Martin Dořičák

Uplynulý týden
Chyby v zápasech s Olomoucí a Technikou – S Olomoucí to bylo nahoru a dolů, spíše fyzický hokej a trápila nás koncovka. A Technika, tam jsme dělali spíše individuální chyby, ale to už si vše rozebíráme a ukazujeme.
Využití volného týdnu – Zapracovali jsme hlavně na obraně, což nám dělá celou sezónu problémy.

Co nás čeká?
Očekávání od Šumperku – Budou mít větší důraz, víc apelovat. Hlavně fyzický hokej.

Vzkaz fanouškům: Bude to dobrý hokej, tyto zápasy bývají náročné, ale snad to dotáhneme do vítězného konce.

Vsetínští dorostenci v předminulém týdnu překvapili především v zápase s Technikou, kdy si nechali do brány nasázet 9 gólů. Až v nadstavbě se jim zadařilo střelou Kočího v 61. minutě. Dva dny předtím ale Valaši odehráli zápas s Olomoucí, která jim po celé utkání šlapala na paty. Nakonec ji porazili a do tabulky si zapsali dva body. Poslední zápas předminulého týdne se odehrál na domácí půdě Vsetína, kterému se přece jen zadařilo a Warrior porazil 6:2.

Na vrcholu tabulky se nadále drží Boris Babeliak, který má na kontě dohromady za první a druhou část soutěže 52 bodů (22+30). V té druhé části se mu pak podařilo nasbírat už 23 bodů (9+14), což je více jak polovina a několik zápasů do konce části samozřejmě ještě zbývá. Hned za ním je se ztrátou 3 bodů Jan Půček s 49 body (18+31). Ve druhé části je však až na 4. místě. Na druhém místě je umístěný vsetínský obránce Stanislav Kunst, který ve druhé části získal již 20 bodů (6+14), a má tedy dohromady 37 bodů (6+31).

Zápas: 13.2. Vsetín – Šumperk 17:45

Vzájemná utkání v sezóně:
27.9. Šumperk – Vsetín 4:3
3.11. Vsetín – Šumperk 11:3
15.12. Vsetín – Šumperk 4:5
17.1. Šumperk – Vsetín 3:6

Šumperští Draci byli v zápasech předminulého týdne velice úspěšní. V prvním zápase s Olomoucí se jim dařilo hned v základní části zápasu. O bonusový bod přišli až v samostatných nájezdech nadstavby, kdy za záda Ryšavého poslal puk Spurný. Druhý zápas byl proti Technice, kde se Draci předvedli jak v základní hrací době, tak v nadstavbě. A tak ze dvou odehraných utkání brali dohromady 7 bodů.

První šumperská trojice je stejná jako v první části sezóny. V čele tabulky je Jan Kučera s 25 body (11+14) za druhou část. Když se k tomu přičtou body z prvního kola, tak získal dohromady 55 bodů. Za ním se drží Jiří Fibigr s 19 body (6+13) z druhé části. A třetí příčku zaujímá Patrik Janech se 14 body (7+7) taktéž z druhé části. Pak už se umístění začíná lišit, kde ve druhé části je na čtvrtém místě Matěj Burda se 7 body (5+2), který se v první části umístil až na 14. místě.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Tkadlec – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kuchařík, Kunst, Krajčík – Bednařík, Rybár, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.

Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Kareš, Netolický, Blaško, Koutecký – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha.