Juniorka vyzve lídra ze Sparty, dorostenci mají volno

Helena Hegeďová • 24.01.2019

Tento víkend se sice žádného domácího mládežnického utkání nedočkáme, na juniory však čeká cesta do Prahy a Pardubic, kde se poperou o další body do tabulky. Utkání jsou tradičně naplánována na pátek a sobotu. ELIOD Extraliga dorostu má z důvodu Mládežnického MČR krajů volno, na této akci obléká dres Zlínského kraje hned sedm vsetínských hokejistů.

V minulém týdnu vybojovali Valaši ve dvou utkáních dohromady 4 body a jejich konto se tím pádem zvýšilo na 19 bodů. Měli však velmi blízko vyššímu zisku, když v polovině domácího zápasu s Plzní vedli 2:0. Tento náskok ale Vsetín do 49. minuty ztratil. Právě v této části zápasu vstřelili Západočeši vyrovnávací branku. A stejně jako o den dříve v Brně, tak i na vsetínském Lapači se hostům podařilo dostat do vedení necelé dvě minuty před koncem zápasu, kdy už šance na vyrovnání nejsou moc velké. Vsetínští ale s prázdnou neodešli, jelikož potvrdili svou formu v nájezdech.

Kanadské bodování týmu vede s sedmačtyřiceti body (25+22) kapitán Daniel Klímek. Jeho čísla obstojí i v konkurenci celé ligy, kde se řadí na čtvrté místo mezi střelci. V týmu pak má desetibrankový náskok na Lukáše Frydrycha (15+18) s Lukášem Jindrou (15+10). Mezi obránci je nejproduktivnějším hokejistou Šimon Jenáček (10+18), který je také jedním ze čtyř hráčů juniorky, kteří v dosavadním průběhu sezóny nevynechali ani jeden zápas. Těmi dalšími jsou obránci Vojtěch Pernický (2+2) a Martin Kožený (1+3) a útočník Tomáš Krupa (6+7).

K utkáním se Spartou a Pardubicemi zve Adam Zetocha

Uplynulý týden
Tři body proti Litvínovu, jeden proti Plzni – Proti Plzni jsme chtěli vyhrát za 4 body. Vedli jsme, měli jsme na to dobře našlápnuto, ale nevyšlo to. Dostali jsme tam nějaké blbé góly a prohráli jsme. Výkon proti Litvínovu byl v tomhle lepší, lépe jsme k tomu zápasu přistoupili. Měli jsme lepší nasazení.

Co nás čeká?
Venkovní duely se Spartou a Pardubicemi – Když hrajeme doma, tak jsme na to zvyklí. Pro nás je lepší hrát tady na Lapači než venku, protože se k tomu přičte ještě cesta autobusem. Ta je na tom taky vždycky znát a může to zápasy ovlivnit. Sedět tolik hodin v autobuse a potom jít hrát není zrovna úplně nejlepší. V Pardubicích ale třeba hrajeme až v sobotu odpoledne, takže bychom měli být vyspaní a mělo by to být v pohodě. Pardubice bychom měli porazit a proti Spartě bude také nejdůležitější vyhrát.

Vzkaz fanouškům: Chtěl bych vzkázat, ať lidi sledují onlajny a na dálku nás podpoří.

Zápas: 25.1. Sparta – Vsetín 17:30

Vzájemná utkání v sezóně:
7.12. Vsetín – Sparta 3:7

Sparťanská čísla nejsou po polovině druhé části soutěže tak příznivá, jako tomu bylo před prvním vzájemným zápasem se Vsetínem. Od konce října do konce prosince prožívali Pražané vítězné období, kdy z 13 utkání vyhráli dvanáctkrát. Porazit je dokázaly pouze Pardubice a i díky tomu je nyní Sparta suverénní v čele tabulky, kterou vede o 6 bodů. Do nového kalendářního roku vstoupili svěřenci trenéra Tlačila prohrou v prodloužení v Litvínově a skoro se zdá, jako kdyby právě tento zápas určil další vývoj jejich sezóny. Od té doby až k dnešnímu dni totiž hokejisté z hlavního města prohráli v prodloužení ještě dvakrát a dvakrát padli také v základní hrací době. Porážku si připsali například i v domácím zápase s posledními Českými Budějovicemi.

Nejproduktivnějším hráčem lídra soutěže je Ondřej Pšenička (21+31), jenž před dvěma týdny oslavil své osmnácté narozeniny. Jeho padesát dva bodů stačí na to, aby měl desetibodový náskok na druhého Tomáše Schwambergera (21+21). I ten je však od svého nejbližšího pronásledovatele v této statistice poměrně odskočen. Třetí Ondřej Havlín, obránce, má totiž bodů čtyřiatřicet, a to za 13 gólů a 21 asistencí.

Zápas: 26.1. Pardubice – Vsetín 16:00

Vzájemná utkání v sezóně:
8.12. Vsetín – Pardubice 2:6

Pardubicím patří šestí místo poté, co v posledním odehraném zápase zvítězily nad Kometou Brno 4:2. Tuto výhru řídili hlavně Jiří Bucek s Vítem Rozlílkem. Druhý jmenovaný dostal domácí celek Pardubic do vedení v 35. minutě a ve třetí třetině přihrál na všechny tři góly Bucka, které zajistily domácímu celku výhru. Výkony juniorského celku z východu Čech však nejsou nijak stabilní, uvidíme tedy, jakou formu předvede tým Pardubic v sobotním utkání se Vsetínem.

A právě dva výše jmenovaný hráči vedou tabulku pardubického bodování. Na čele najdeme s 23 vstřelenými brankami a 18 nahrávkami Víta Rozlílka. O tři body za ním je autor hattricku z minulého zápasu – útočník Jiří Bucek (15+23). A pokud už jsme zmínili tuto dvojici, která zazářila nejen v dosavadním průběhu sezóny, ale i ve čtvrtečním utkání, musíme je doplnit o Martina Kostku (10+17), jenž v zápase také skóroval. Nejčastěji bodujícím bekem je sedmnáctibodový Daniel Blažej (3+14).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Kunst, Ondračka, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Klímek, Zetocha, Vrána, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frydrych.

Sparta: Mičán – Truhlář, Guryevskiy, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Klimo, Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Kuracina, Vágner, Arnošt, Gluzman, Čech, D. Vitouch.

Pardubice: Nečas – Dubovčí, Hrádek, Oliva, Nedelka, Bučko, Blažej, Jelínek – Pochobradský, Machač, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Kostka, Chára, Rohlík, Bucek, Trejbal, Tobiáš.