Junioři vybojovali na tradičním turnaji v Přerově třetí místo

Helena Hegeďová • 15.08.2022

Druhý srpnový víkend se junioři zúčastnili každoročního turnaje v Přerově. První hrací den měli Valaši na programu utkání s Havířovem a Českými Budějovicemi, v neděli na něj čekal Havlíčkův Brod a Přerov. Díky zajímavému formátu bylo před posledním zápasem jasno jen o prvním a posledním místě. Valaši nakonec právě závěrečným duelem proti Přerovu urvali bronzovou příčku.

Pět týmů z Ligy juniorů se na turnaji utkalo každý s každým v zápasech hraných 2 x 25 minut čistého času. Každý poločas se bodoval jako samostatné utkání a po uplynutí základní hrací doby následovalo pětiminutové prodloužení tři na tři v plné délce, případně samostatné nájezdy, pokud bylo skóre po nastavených pěti minutách nerozhodné. Za jeden zápas šlo celkem získat až sedm bodů – tři v každém poločase a jeden v nastavení.

Zápasy VHK na turnaji:

AZ Havířov – VHK ROBE Vsetín 1:4 / 2:1 (0:1sn)
Branky (1. část): 2. Kolat (Mikula, Wlodara) – 4. Koláček (Heinrich), 10. Heinrich (Urge), 11. Fojtík (Matějíček), 15. Jurek (Juráň)
Branky (2. část): 5. Middleton (Plevka), 12. Middleton (Lájoš) – 7. Rigo (Stodůlka)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Rigo

VHK ROBE Vsetín HC Motor České Budějovice 0:1 / 0:0 (0:1pp)
Branky (1. část): 12. Sochor (Willmann)
Branky (2. část): ---
Branky (prodloužení): 2. Turek

VHK ROBE Vsetín BK Havlíčkův Brod 1:1 / 2:0 (1:0sn)
Branky (1. část): 25. Janíček (Heinrich) – 8. Hrdlička (Maštalíř)
Branky (2. část): 6. Juráň (Machů), 17. Budín
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Heinrich

HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín 2:1 / 0:0 (1:0sn)
Branky (1. část): 14. Hanák (Kolařík, Nášel), 21. Švejda (Holík, Halík) – 6. Riglevskij (Stodůlka)
Branky (2. část): ---
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Halík (v 15. sérii nájezdů)

Komentář trenéra Luboše Roba st.

„Čtrnáct dní jsme s kluky trénovali, poznával jsem je a tohle byla první velká prověrka výkonosti. Z 30 hráčů jsme potřebovali vybrat 24, abychom už působili jako tým. Turnaj mi v tuto chvíli přesně napověděl obrázek týmu, díky kterému jsem tyto hráče vybral. Na druhou stranu, když jsem viděl, jaké měl Vsetín loni výsledky s juniorkou i dorostem, tak si myslím, že jsou tady hráči, s kterými se dá pracovat, a jsou hokejově nadaní. Věřím, že sezona bude daleko lepší než loni a uvidíme, jaké si dáme cíle před sezonou.“

Komentář utočníka Martina Janíčka

„Bylo tu hodně nových hráčů, kteří se střídali. Myslím si, že oproti zbytku máme hodně mladý tým a líbilo se mi to, protože je to celkem dravý tým. V zápasech bylo hodně nepřesností, ale teprve jsme začali přípravu, takže to se do sezony ještě všechno doladí. Myslím si, že máme na čem stavět a v sezoně na tom můžeme být dobře.“

Konečné pořadí turnaje

1. HC Motor České Budějovice