Druhé venkovní utkání odehraje Vsetín na ledě přerovských Zubrů

Jan Tajzler • 22.09.2020

Ve středu se znovu hraje Chance liga a Vsetín zamíří k druhému venkovnímu utkání. Tentokrát povede cesta svěřenců trenéra Srdínka do nedalekého Přerova. Zubři zatím stihli vinou karantény odehrát jedno soutěžní utkání a před vlastními diváky by rádi napravili sobotní ztrátu s Kolínem. Naopak Vsetín bude usilovat o první venkovní body v nové sezoně. Moravské derby mezi Přerovem a Vsetínem startuje ve středu od 18:00 na ledě Meo Arény.

Přerov omládl, kvalitu však neztratil

Zubrům se loňská sezona povedla a určitě by bylo zajímavé sledovat jejich počínání v play-off, vždyť základní část zakončili na 2. místě hned za suverénem z Českých Budějovic. Během letní pauzy se však v Přerově rozloučili některé z opor loňského kádru, citelnou ztrátou určitě byl odchod Jakuba Navrátila do extraligové Olomouce. Loučilo se také bratrské duo Kratochvílů. Naopak před sezonou se Přerovu zpět hlásí odchovanec a vsetínským fanouškům známý Vlastimil Dostálek. Vinou koronavirové pandemie do zahraničí dosud neodcestoval Jakub Svoboda, bývalá opora Komety Brno či Zlína se rozehraje právě v mateřském Přerově. Nadále se v Přerově spoléhají také na Romana Pšurného, s Jakubem Svobodu již v premiéře proti Kolínu zaznamenali oba borci po dvou trefách.

Defenzívu Přerova vyztuží před odletem do zámoří Filip Král, do konce roku pak Zubři počítají také se službami Josefa Hrabala, další zkušenosti doplňuje Jiří Krisl a v přerovském dresu pokračuje také Mikuláš Zbořil nebo Lukáš Vágner. Přerov byl v loňské sezoně znám výbornou obranou, kterou korunoval bezchybný výkon brankáře Lukáš Klimeše, ten je momentálně v Kometě Brno, ale jeho start během sezony za Zubry rozhodně není vyloučen. Namísto něj by Zubrům měl pomoci další brankář z extraligového Brna a to Ondřej Kacetl. V Přerově tak znovu budou sázet na propracovanou defenzívu v čele s kvalitním brankářem, proti Kolínu hájil branku Zubrů ze Zlína zapůjčený Daniel Huf.

Zubři zahájili nový ročník Chance ligy až uplynulou sobotu domácím duelem s nováčkem z Kolína. Proti kozlům tahali Hanáci po delší průběh zápasu za delší konec, ale 3,5 vteřiny před koncem inkasovali vyrovnávací branku a Středočeši si po Vsetínu připsali i vítězství nad Přerovem 5:4 v samostatných nájezdech. Zubři ve středu nastoupí znovu doma, tentokrát v pikantním derby se Vsetínem a svým fanouškům budou chtít přinést první vítězství nového ročníku Chance ligy.

Naváže Vsetín na výkon s Kladnem i mimo Lapač?

Valaši jedou tak trochu v duchu závěru loňské sezony, kdy se jim v domácím prostředí daří podávat kvalitní výkony podpořeny vítězstvím, zatímco venku body ztrácejí. Nepříliš pozitivní trend potvrzuje start do nové sezony. Zelenožlutí v domácím prostředí smázli Šumperk 6:0, ale při prvním výjezdu za hranice Valašska tak trochu senzačně nestačili na Kolín, z jehož ledu si odvezli nulu za porážku 0:3. Reparát se dostavil hned v dalším domácím duelu, kdy si Srdínkovi svěřenci dokázali v dramatickém a velmi kvalitním utkání poradit s favorizovaným Kladnem 4:3 po prodloužení.

V duelu s Rytíři zdobilo Valachy příkladné nasazení, Vsetínští proti Kladnu museli pokaždé dotahovat, ale nakonec se jim přeci jen podařilo skóre zvrátit na jejich stranu a skalp jednoho z největších favoritů na postup do extraligy se určitě počítá. Utkání se povedlo Antonínu Pechancovi, jenž zařídil vyrovnávací branku na 1:1, aby se podílel také asistencí na brance na 3:3. Rozhodnutí v prodloužení pak obstaral obránce Michal Hryciow a na dobré střelecké výkony z přípravy navazuje i v úvodu soutěže Roman Vlach. Poprvé v duelu s Kladnem se do vsetínské branky postavil Jan Strmeň, jenž úspěšně pokryl 29 střel soupeře. Zda bude mít příležitost i v Přerově je zatím otázka.

Vsetín míří do Přerova s motivací přenést výkony z domácího prostředí i na led soupeře. Na Hané tentokrát nebude vinou koronavirových opatření bouřlivá atmosféra, jakou ze soubojů těchto celků známe, to však určitě nic nesebere na kvalitě obou týmů. Jak ve Vsetíně tak v Přerově mají ambice hrát o nejvyšší příčky, jedná se o zápas s přívlastkem derby, takže o peprnosti zápasu nelze pochybovat. Souboj Zubrů s Valachy odstartuje ve středu od 18:00.

Sestavy v posledním kole:

Přerov: Huf – Dluhoš, F. Král, Kučeřík, Zbořil, Dřímal – Doležal, Pšurný, Dostálek – Dobiáš, Hejcman, Číp – Svoboda, Dvořák, Ryšavý – Dobša, Indrák

Vsetín: Strmeň – Štach, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Ondračka, Jenáček – J. Kloz, R. Vlach, Gajarský – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, Rehuš, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov