Dorost hraje po pauze venku, junioři hostí Porubu a Brod

Helena Hegeďová, Andrea Harmuthová • 15.11.2021

Reprezentační pauza skončila a dorostenci tak pokračují v koloběhu zápasů. Tento týden je čekají dvě venkovní střetnutí s Kometou a Olomoucí. Naopak juniorka se po více než týdnu představí na domácím ledě, kde budou jejími soupeři Poruba a Havlíčkův Brod.

Dorost se pokusí přerušit sérii výher Komety a navázat na svou minulou výhru nad Olomoucí

Reprezentační přestávka, a s ní spojená pauze nejvyšší dorostenecké soutěže, je minulostí. Pojďme si připomenout, jak se vsetínským dorostencům v minulých měsících dařilo. Po nepovedeném začátku sezony přišla výhra nad Olomoucí, na niž Valaši dokázali navázat. Překvapili hlavně v souboji s vedoucími Vítkovicemi, když na ostravském ledě zvítězili 2:0. V posledním utkání se ale Vsacanům příliš nedařilo. V Třinci se ani jednou neprosadili, soupeř se naopak trefil sedmkrát.

Zápas: 18. 11. Kometa Brno - Vsetín 16:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
30. 9. 2021 Vsetín - Kometa 2:7 (0:4, 1:0, 1:3)
Dorostenci předvedli proti brněnskému celku dobrý výkon, ale chybělo přesné zakončení, které je stálo body. Naopak soupeř dokázal využít chyb a své šance proměnil.

Před reprezentační pauzou se dorostu Komety dařilo. V posledním zápase přestřílel Havířov, zejména díky parádní třetí třetině. A to ještě ve druhé části prohrával rozdílem jedné branky. V závěru utkání se ale dorostenci rozjeli a nasázeli soupeři hned tři branky. Kometa je tak už pět zápasů neporažena. Podaří se Vsetínu tuhle šňůru výher modrobílých prolomit?

Zápas: 20.11. Olomouc - Vsetín 12:00

2. 10. 2021 Vsetín - Olomouc 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Výhra, kterou dorostenci prolomili sérii nepovedených zápasů. Soupeř byl střelecky aktivnější, ale Valaši se mohli spolehnout na bezchybnou práci gólmana.

Také Olomouckým se v minulých kolech dařilo. Nejprve přehráli Porubu, kde od začátku zápas kontrolovali a do vedení se dostali už v první periodě. Poté si poradili s lídrem tabulky ze Třince. Zápas rozhodli už v první třetině, kdy soupeři nadělili čtyři branky. Oceláři už se na otočení zápasu nezmohli a kohouti je tak přehráli 5:1. Podaří se Olomouci přidat třetí výhru v řadě, nebo je Vsetínští přehrají?

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Konečný (52. Kocyan) – Stodůlka, Zedek, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Rigo, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
Kometa Brno: Kavan – Antony, Máša, Zubíček, Eich, Mitro, Kuswito – Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Nesvadba, Zduba, Červenka, Röss, Škodík, Nekvapil, Šantora.
Olomouc: Frgál – Drábek, Němec, Šlahora, Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský – Hebar, Najman, Pastrnek – Bošek, Konobejl, Golais – Belan.

Lídři kanadského bodování Bodují mezi obránci Gólmanská jednička Postavení v tabulce
Vsetín Matěj Juráň (5+8) Matěj Šedlbauer (0+8) Martin Konečný (91,94 %) 8.
Kometa Brno Ondřej Kos (9+16) Lukáš Eich (3+9) Jan Kavan (89,08 %) 3.
Olomouc Adam Drábek (4+7) Adam Drábek (4+7) Dominik Frgál (92,42 %) 5.

Junioři: Další zápas už ve středu. Tento týden přijede na Lapač Poruba a Havlíčkův Brod

Dva zápasy minulého týdne přinesly vsetínské juniorce tři body. Dohrávka v Přerově se totiž Valachům nevydařila, Zubrům stejně jako v předchozím vzájemném utkání vstřelili pouze jednu branku a zatím nejúspěšnějšímu celku východní skupiny podlehli 1:5. O poznání lépe dopadl duel, k němuž odjeli zeleno-žlutí na jih Čech. V Písku předvedli skvělý výkon, a i přes nepříznivě vypadající skóre po druhé třetině vývoj zápasu otočili a dokráčeli k tříbodovému zisku.

Zápas: 17. 11. Vsetín - Poruba 17:30

17. 9. 2021 Vsetín - Poruba 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)
Vsetín měl v domácím utkání dobře našlápnuto a po dvou třetinách vedl o čtyři branky. Ostravané utkání zdramatizovali třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce.
17. 10. 2021 Poruba - Vsetín 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
V druhém vzájemném utkání Vsetína s Porubou bychom našli mnoho podobností s tím prvním. Domácí celek vedl po dvou třetinách o čtyři branky, jenže tentokrát se hosté neprosadili ani jednou.

Poruba odehrála minulý týden pouze jedno utkání a v něm potvrdila, že i když se dlouhou dobu pohybovala na úplném chvostu tabulky, tak se s ní musí počítat. K zápasu odjela do Chrudimi, Východočeši v posledních kolech pravidelně sbírali body a výhrou nad ostravským celkem se mohli vyhoupnout na druhé místo, jenže Poruba byla zásadně proti. Celek východní skupiny porazil svého soupeře vysoko 9:2, na což bude chtít jistě navázat i v následujícím utkání. Vsetín je v zápase proti předposlednímu týmu favoritem, oba středeční soupeři předvedli v neděli překvapivou výhru, i proto bude zajímavé duel sledovat.

Zápas: 21. 11. Vsetín - Havlíčkův Brod 18:00

Jestliže Porubu Vsetínští dobře znají, Havlíčkův Brod bude pro Valašský celek velkou neznámou. S tímto soupeřem ze základní skupiny se totiž v letošním ročníku ještě nepotkali. Dozajista se však bude jednat o velmi nevyzpytatelného soupeře, jelikož pravidelně střídají výhry s prohrami a je těžké předpovědět, jak se jim povede tentokrát. V posledním zápase proti Warriors Brno vyhráli vysoko 7:2, v předchozím utkání ale naopak od Písku sedm gólů obdrželi a sami se prosadili pouze třikrát. Ve středu je čeká duel s Kobrou a bude zajímavé sledovat, v jaké formě toto mužstvo přijede na zápas se vsetínskou juniorkou.

Vsetín: Janura – Sviták, Fojtík, Čapka, Matějíček, Liss, Mojžíš, Sýkora – Janíček, Horský, Lavička, Ramert, Broža, Bednařík, Dědek, Jurek, Sopek.
Poruba: Slíž – Černý, Mrozek, Fišara, Dinmukhammed, Hlaváč, Kelnar – Urbančík, Mikula, Halata, Chovanec, Barčák, Koudelný, Plevka, Žák, Elze, Lysoněk.
Havlíčkův Brod: Havlík – Kuchta, Besmák, Kutlvašr, Vaněček, Hrbek, Kravec – Pártl, Dymák, Vacík – Hrdlička, Straka, Fiala – Krejčí, Holenda, Mlejnek.

Lídři kanadského bodováníBodují mezi obránciGólmanská jedničkaPostavení v tabulce