Vstupenky online
  80. narozeniny

Dorost hraje doma, juniorská skupina O pořadí v play-off finišuje

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 20.02.2019

V tomto týdnu se fanoušci mohou těšit na dvě domácí utkání, obě odehrají dorostenci. První duel na ně čeká už ve čtvrtek, kdy na Lapač zavítá Přerov, o dva dny později se Valaši utkají s Olomoucí. Na juniory čekají poslední dva zápasy druhé části soutěže. Zatím jsou na posledním místě tabulky, ale vše se ještě může před dalším rozdělování skupin změnit.

V minulém týdnu se junioři představili na svém stadionu, kde nejprve hostili svého tabulkového souseda z Českých Budějovic. Tímto zápasem se v tabulce mohli dostat před Motor, ale opak byl pravdou. Právě tým z jižních Čech zabral a vytvořil si na poslední příčku ještě větší náskok. Nyní je tento náskok desátého Motoru na dvanáctý Vsetín tříbodový. Mezi nimi najdeme ještě tým pražské Slavie, s kterou se Valaši mimo jiné potkají v následujících dnech. Vsacané zůstali s touto skupinou v kontaktu díky vítězství nad rakouským Salcburkem, kterým také zastavili svou sérii proher, jež čítala sedm utkání.

Nejproduktivnějším hráčem Vsetína stále zůstává Daniel Klímek (28+27), který se proti Salcburku dvakrát prosadil. "Při prvním gólu tam byla neskutečná rána z první od Šimona Jenáčka. Abych řekl pravdu, tak jsem si kryl obličej, aby mě to netrefilo," komentoval po zápase svou první trefu a upozorňoval na práci nejproduktivnějšího obránce Šimona Jenáčka (14+24). Valaši disponují velmi vyrovnanou gólmanskou dvojicí ve složení Jakub Málek (90,9%) a David Sachr (90,24%).

K utkáním se Slavií a Libercem zve David Sachr

Uplynulý týden
Nepovedený zápas s Českými Budějovicemi – Měli jsme bídnou produktivitu, ale o tom mluvil Tomáš Ondračka už ve svém předchozím rozhovoru. Naše střelba není na takové úrovni, abychom poráželi týmy z horní části tabulky. Jinak si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Měli jsme smůlu. 
Herní styl Salcburku – Nevím, jestli je to úplně o stylu, protože tam jsme prohráli. Podali jsme ale daleko lepší, bojovnější výkon. I z pohledu diváka to podle mě muselo vypadat lépe než den předtím s Českými Budějovicemi. Podařilo se nám dát nějaké rychlé góly, odskočili jsme na 3:1, což nám dodalo trochu klidu. Pak už jsme utkání zvládli dohrát až do konce.

Co nás čeká?
Konec skupiny na Slavii a v Liberci – Všechny zápasy v téhle nadstavbě jsou důležité, pokud chceme udělat nějaký úspěch. Jsme rádi, že ho tady na Vsetíně můžeme udělat a těšíme se do do skupiny o play-off, ve které zabojujeme. Budeme se snažit udělat v Čechách co nejlepší výsledek.

Vzkaz fanouškům: Sledujte onlajny. Necháme na ledě všechno pro to, abychom domů odvezli osm bodů.

Zápas: 22.2. Slavia – Vsetín 18:00

Vzájemná utkání v sezóně:
11.1. Vsetín – Slavia 4:0

Minulé vzájemné střetnutí řídil čtyřmi brankami vsetínský kapitán Daniel Klímek, nyní se chystá odveta. Nezdá se však, že by byli Pražané na sto procent připraveni, jelikož jejich forma v posledních kolech klesla. Slavia vyhrála ve 12 zápasech pouze dvakrát, a to v Litvínově (4:2) a doma proti Liberci (5:4). Minulý týden strávili svěřenci trenéra Hamary v Slezsku, kde nejprve podlehli Třinci 1:5 a poté i Vítkovicím 1:2.

Nejvíce kanadských bodů v dosavadním průběhu soutěže nasbíral Robin Všetečka (26+15), který má také nejlepší bilanci ve statistice +/-. Nejproduktivnější obránce Ondřej Holý nasbíral celkově tolik bodů, jako Všetečka asistencí. Tedy 15, a to za 3 branky a 12 gólových nahrávek. Stejně jako vsetínské brankářské duo, je i to ze Slavie velmi vyrovnané. Procentuálně úspěšnějším je Daniel Vecka (91,8%), více zápasů ale odchytal Roman Málek (91,1%). Na vsetínském Lapači však chytal třetí z gólmanské party, a to Josef Němeček (87,8%).

Zápas: 23.2. Liberec – Vsetín 13:15

Vzájemná utkání v sezóně:
12.1. Vsetín – Liberec 4:6

I minulé utkání mezi Vsetínem a Libercem bylo víceméně v režii domácího kapitána. Čtyři přesné zásahy Klímka (z toho jeden v nadstavbě) a jeden gól Tomáše Frimela však na druhé čtyřbodové vítězství Valachů ve dvou dnech nestačily. Na začátku zápasu se Vsetínští vždy dostali do vedení a hosté vyrovnali, Bílí Tygři zápas otočili až pár minut před koncem. Nyní patří Liberci devátá příčka, na desáté České Budějovice mají náskok čtyřech bodů. Ani Bílým Tygrům se ale v posledních kolech příliš nedařilo. Z devíti zápasů dokázali ubojovat dvě výhry, když Pardubice porazili za dva body na samostatné nájezdy a v posledním kole brali vysoké vítěství 7:4 nad Třincem. Kromě toho se jim v minulém týdnu nepodařilo skórovat ve Vítkovicích (0:3).

Třicetibodový Jan Žemba (18+12) je nejlepším útočníkem svého celku. Mezi obránci má nejvíce kanadských bodů nejčastěji vylučovaná hráč Liberce Adam Charvát (4+8). Když jsme zmínili trestné minuty, Charvát jich má na kontě 78. Lukáš Pařík (91,77%) je jedničkou v brankovišti Bílých Tygrů. Záda mu kryje Pavel Čajan (88,8%).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Sachr – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Klímek, Vrána, Lukačka, Zemánek, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frydrych.

Slavia: Málek – Němeček D., Bureš, Srdínko, Antoš, Mareček, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Altrichter, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák.

Liberec: Pařík – Starý, Adamec, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Jiruš, Nezbeda, Liška, Drábek, Vomáčka, Šeliga, Žemba.

Na domácí utkání s Přerovem a Olomoucí zve Dominik Kuchařík

Uplynulý týden
Otočení v zápase s Šumperkem – Je to nepříjemný soupeř, protože hrají hodně do těla a tvrdý hokej. Začali jsme hrát více jako tým, začali jsme si pomáhat na ledě a tlačit se víc do brány.

Co nás čeká?
Příprava na Přerov a Olomouc – Připravovali jsme se poctivě jako tým. Hlavně zakončení a tlak do brány.

Vzkaz fanouškům: Budeme rádi, když lidi přijdou. Ukážeme, co v nás je a jaký jsme tým.

Vsetínským dorostencům se v poslední době hodně daří. Jediný prohraný zápas za poslední dobu se odehrál s Technikou, kdy Vsetínští dostali 9 gólů. Poslední odehraný zápas s Šumperkem se hrál na ledě Valachů, kde se jim první třetina nevydařila, zato do druhé už vstoupili s lepším nasazením a dohnali ztrátu na Draky. ve finále zápasu ještě navýšili skóre na 4:2. Nadstavba byla také úspěšná, a tak všechny body zůstaly doma.

Boris Babeliak, kterému se v zápase se Šumperkem podařilo získat na své konto další čtyři asistence, je nadále v čele kanadského bodování za Vsetín (9+18). Za skupinu E je také nejlepším nahrávačem, neboť má na svém kontě už 18 asistencí. S rozdílem pěti gólů je za ním Jan Půček (9+13) následován Stanislavem Kunstem s 20 body (6+14). A v úspěšnosti gólmanů je David Tkadlec ve skupině E na třetím místě (89,85%).

Zápas: 21.2. Vsetín – Přerov 17:45

Vzájemná utkání v sezóně:
13.9. Vsetín – Přerov 2:6
25.10. Přerov – Vsetín 2:1
13.12. Vsetín – Přerov 5:4sn
19.1. Přerov – Vsetín 2:5

Přerov má se Vsetínem spíše výherní historii. Všechno se změnilo až v posledním společném zápase, kdy Zubrům do brány přistálo 5 gólů. Poslední utkání však bylo vítězné. V zápase s Warriorem napravili chyby z minula a soupeři nasázeli tenisového kanára. S Olomoucí se taky polepšili a získali bod i v nadstavbě. Utkání s Technikou dopadlo stejně, jen se o bodu z nadstavby rozhodlo až v nájezdech.

V kanadském bodování za Přerov se v čele tabulky drží Jakub Zembol (16+12), který vede i v tabulce skupiny E. Tadeáš Hlávka na svého spoluhráče ztrácí celých deset bodů, jeho skóre činí 18 bodů (10+8). Pak už bodování klesá po jednom bodě, kde je se 17 body Matěj Halík (7+10). Zato gólman Tomáš Suchánek je nejlepším brankářem ve skupině E s úspěšností 91,45%.

Zápas: 23.2. Vsetín – Olomouc 12:00

Vzájemná utkání v sezóně:
11. 10. Olomouc – Vsetín 6:4
24. 11. Vsetín – Olomouc 3:4
5. 1. Vsetín – Olomouc 8:1
29. 1. Olomouc – Vsetín 3:4sn

V posledním zápase s Valachy uteklo kohoutům vítězství jen o vlásek, když se do brány v nájezdech trefil vsetínský útočník Dědek. V následujících utkáních se jim taktéž moc nedařilo. Zápas s Šumperkem skončil rozdílem pěti gólů. Proti Zubrům se jim sice podařilo ve druhé třetině snížit ztrátu na rozdíl jedné branky, to však na vítězství nestačilo. Štěstí se na ně usmálo až v zápase s Warriorem, kdy nastříleli soupeři do brány 6 gólů.

V čele olomoucké tabulky je s velkým náskokem Stanislav Ruda se 16 body (13+3). Adam Spurný (5+2) a Matyáš Fasner (4+3) mají na svého spoluhráče ztrátu devíti bodů. Dále jsou pouze o bod níže umístěni Andrej Prísažný (5+1) a Adam Havel (1+5).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Tkadlec – Machů, Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kuchařík, Krajčík – Bednařík, Jurek, Babeliak, Adámek, Matějíček, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.

Přerov: Suchánek – Kaprál, Palguta, Brázda, Tomiga, Holík, Šilhavý – Štíbr, Kuncek, Halík, Hradil, Zembol, Hlávka, Kuchta, Buršík, Jobánek.

Olomouc: Špunar – Nesvadba, Spurný, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Holcman, Sedláček – Havel, Kusak, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.