Derby ve Zlíně se nehraje, juniory sklátila nemoc

Václav Trávníček, Petr Vychopeň • 02.02.2008

Z l í n - Špatná zpráva, vsetínští junioři jsou nemocní. Výběr trenérů Jenáčka a Žilky dnes neodcestoval k zápasu do sousedního Zlína, protože se jeho kabinou prohnala viróza. Už včerejší utkání proti ostravské Sareze (5:2) dohrávali obhájci titulu na pět obránců a osm útočníků. V kabině se povalovaly obaly od vitamínů, obránce Štindl dorazil k zápasu přímo z postele. „Navíc se ještě v kabině pár kluků hlásilo, že jim není dobře. Někteří hráli s bolestí hlavy, kterou tlumili prášky. Na konci jsme toho měli plné zuby,“ řekl útočník Tomáš Rachůnek. Dnešní duel se zlínskými Berany byl proto přesunut, odehraje se v náhradním termínu.

„V takovém počtu jako včera, nebo dokonce i menším, bychom jej nezvládli,“ přiznal Rachůnek. Trenér Jenáček proto ještě večer telefonicky kontaktoval celé mužstvo a dnešní derby odvolal. „Nevím, u kolika dalších kluků se nemoc projevila přes noc, ale určitě bychom měli problém sestavu poskládat. Museli bychom vzít nějaké hráče z dorostu a tam je jich také dost zraněných a nemocných,“ řekl útočník.

Kromě marodů, jejichž léčba by neměla trvat déle než několik dnů, se však budou Vsetínští muset vypořádat s dlouhodobější absencí Marka Sýse. Klíčový útočník si v pátečním duelu se Sarezou vykloubil rameno a přímo ze stadionu jej odvezla sanitka.

Jediným utkáním z nejstarších mládežnických kategorií, které dnes Vsetín odehraje, tak bude zápas dorostenců. Ti na domácím ledě hostí ve čtyři hodiny Vítkovice.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno