David Vítek: Ve druhé třetině jsme přestali hrát

Radek Bařina, Kristýna Guricová • 28.11.2012

Nepovedený zápas mají za sebou vsetínští hokejisté. Frýdek-Místek sice jednoznačně přehrávali, hrubými chybami v defenzívě však svému soupeři dovolili otočit utkání z 1:3 na 5:3. Nabídnutou šanci již hosté nepustili a trápícímu se Vsetínu připravili třetí porážku v řadě. Není proto divu, že po zápase hledal David Vítek slova jen obtížně. „Sice jsme měli tlak, ale oni dokázali proměňovat šance,“ povzdechl si po utkání vsetínský dlouhán.

V úvodu zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že frýdeckomístečtí hokejisté budou odjíždět z Lapače se slastnými pocity vítězů. Valaši na soupeře vlétli a záhy se ujali dvoubrankového vedení. Na 2:0 zvyšoval David Vítek, který se prosadil v souboji na brankovišti. Pro útočníka VHK to přitom byla teprve třetí trefa do černého v této sezóně: „Letos mi to zatím moc nejde, je to ode mě taková trápená. Gól je pro mě samozřejmě povzbuzením a doufám, že v dalších zápasech už to bude jen lepší a lepší.“ Kromě vstřelené branky Vítek jako obvykle vynikal v osobních soubojích. Pár ran rozdal, nejednu také přijal. Chvílemi se zdálo, že doslova přitahuje pozornost frýdeckých hokejistů. „Jo, je pravda, že po mně docela šli, ale já jsem na tohle zvyklý. Je to má role v týmu – dohrávat hráče a starat se o rozruch na ledě, nedělal z toho urostlý útočník Vsetína vědu.

V závěru třetiny hosté snížili a ukázali Valachům, že s nimi musí počítat. Ve druhé dvacetiminutovce sice Vsetín znovu odskočil na tři branky. Přesto se ale právě tato pasáž hry stala domácí Achillovou patou. „Myslím, že druhá třetina byla klíčovou fází zápasu. Přestali jsme hrát, soupeř nám dal dva laciné góly a smazal ztrátu. Sice jsme měli tlak, ale oni dokázali proměňovat šance, do kterých se čas od času dostali a ke kterým jsme jim nejednou pomohli našimi individuálními chybami,“ komentoval skleslý David Vítek rozhodující fázi utkání.

Závěrečná třetina pak už jen prohloubila domácí zmar. Nastartovaní hosté pokračovali v neobvykle produktivním představení a než se domácí nadáli, prohrávali 3:5. Vrhli sice všechny síly do útoku, povedlo se jim ale pouze dvakrát dotáhnout na rozdíl jediné branky. Na hře Valachů byla s přibývajícími minutami čím dál patrnější nervozita, což po zápase potvrdila i slova Vítkova: „Myslím, že nervozita se na naší hře určitě projevila. Především v závěru, kdy jsme inkasovali dva góly. Sice jsme ještě dali gól a snížili na rozdíl jediné branky, ale na konci jsme se už ani nedostali do jejich třetiny.“

Po třetím nezdaru v řadě není pochopitelně v kabině vůbec veselo. „Nálada v šatně teď není nic moc. Do dalšího zápasu však každopádně půjdeme s tím, že už konečně chceme vyhrát. Nic jiného nám ostatně ani nezbývá," pronesl odhodlaně Vítek. Zda jeho slova dojdou naplnění, se budou moci vsetínští fanoušci přesvědčit už v sobotu. Od 17:30 se totiž na Lapači představí celek Poruby.