Bude se v Liberci měnit historie?

Michal Veselý • 09.01.2006

L i b e r e c - V liberecké Tipsport Aréně se ještě nikomu ze soupeřů nepodařilo zvítězit. Dalším, kdo k tomu bude mít příležitost, jsou hokejisté Vsetína. Historická bilance je však proti. V Liberci se Valachům v minulosti nikdy moc nedařilo a také v této sezóně oba své zápasy s Tygry prohráli. V posledním kole oba celky ztratily své duely v prodloužení, Liberec v přestřelce s Litvínovem a Vsetín doma s Budějovicemi. Valaši však nemají na severu Čech co ztratit a každý bodový zisk by byl úspěchem. V brance Vsetína dostane příležitost nováček Kučera.

Boj o první místo

Liberečtí hokejisté jsou jediným týmem, který dokáže soupeřit se Slávií o čelo tabulky, momentálně na Slávii ztrácejí šest bodů. Hráči Liberce také patří k nejproduktivnějším v celé soutěži. Nejvýše postavený je ex-vsetínský Lubomír Vaic (15+21), který je na čtvrtém místě. Dalším hráčem, který prošel Vsetínem, je Petr Vampola, jenž zažívá životní sezónu a je druhým nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů. Dále zde působí Jan Tomajko, který je pamětníkem vsetínských titulů. Dalším hráčem na kterého liberečtí hodně spoléhají je reprezentační brankář Milan Hnilička. Libereckým bude chybět dlouhodobě zraněný Plodek a nachlazený Krstev

Ze vsetínské kabiny

Hráči Vsetína se můžou v klidu připravovat na baráž. V zápase s Budějovicemi proto trenéři vyzkoušeli různé varianty, jak na přesilové hry, tak na oslabení. V posledním možném termínu také kádr posílili o hráče ostravské Sarezy, obránce Pazderu a útočníka Janečka, kteří se tak přidali ke Zdráhalovi a Poláškovi, jenž za Vsetín nastoupili už dříve. Útočník Janeček dokázal hned při svém premiérovém startu skórovat a i díky němu dokázali Valaši bodovat s Budějovicemi. Vsetínu bude stále chybět zraněný obránce Hrabal. Chytat bude Josef Kučera.

Vzájemné zápasy

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová a.s. 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
18. S. Procházka (Vampola, Richter), 19. Richter (Vampola, S. Procházka), 33. Vampola (Plodek), 36. Šachl (V. Novák) - 38. Hrabal (Janků).

Vsetínská hokejová a.s. - Bílí Tygři Liberec 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky:
28. Vaic (Podkonický), 41. Šachl (Jiruš, J. Moravec), 49. Vaic (Jiruš, Šachl), 55. Podkonický (Vaic, Čermák).

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Kučera - Ponomarev, Kučný, Bauer, Horák, Bolf, Pazdera - O. Hruška, Steiner, Demel - Jenáček, Janeček, Květoň - Dubec, Zdráhal, Rob - Sakrajda, R.Hruška, Duba

Liberec: Hnilička - Hanzlík, Jiruš, Holub, Richter, Hlavačka, Derner, Moravec - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Rozsíval, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek.