Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 138 (k 8.7.)

Musíme se soustředit na další zápasy a zachránit pro Vsetín extraligu, má jasno Adam Turek

Jan Tajzler • 01.12.2019

Vsetínský dorost má za sebou úvodní dvoukolo ve skupině O udržení. Svěřenci trenérů Dědka a Baruse zaznamenali poměrně vydařený vstup do bojů o záchranu, když proti pražské Kobře i Hvězdě slavili vítězství. V utkání s Hvězdou byl na ledě vidět Adam Turek, jenž si tvořil řadu příležitosti, ale stejně jako jeho spoluhráče, i jeho samotného tak trochu frustroval výborný výkon brankáře Josefa Sluky. Turek však v závěru utkání své střelecké trápení zlomil a po zápase měl důvod k úsměvu na tváři.

Po dvou prvních zápasech máte na svém kontě pět bod, převládá spokojenost?
Před víkendem jsme chtěli dosáhnout na plný bodový zisk, tedy šest bodů, ale myslím si, že si nemůžeme stěžovat. Na začátek skupiny O udržení je to dobré, takže převládá spokojenost.

Jak probíhala příprava na nové soupeře? Byla to pro vás přeci jen neznáma.
Pravdou je, že jsme soupeře moc neznali, protože jsme proti nim hráli poprvé v letošní sezoně. Snažíme se však na všechny týmy připravit podobně. Taktika se mění pouze, když máme o soupeři více informací, ale jinak se snažíme připravit na každého stejně.

Pozoroval jste v konfrontaci s pražskými celky rozdíl oproti soupeřům z východní skupiny?
Řekl bych, že více napadali a hráli do těla. Celkově to bylo více o fyzickém hokeji, protože soupeři měli i urostlé hráče. Ale velké rozdíly bych v tom úplně nehledal, bylo to dost podobné jako soupeři, se kterými jsme už hráli.

V utkání s pražskou Hvězdou jste na soupeře vletěli od prvních minut a prakticky po celý průběh utkání měli převahu. Přesto jste se na branku celkem nadřeli, souhlasíte?
Je to tak. Ze začátku jsme se rozehrávali. Myslím si, že jsme se chytli až ve druhé třetině a ve zbytku utkání jsme soupeře přehrávali a drželi puk v naší moci.

Vy sám jste v utkání měl spoustu šancí. Nakonec jste se prosadil v závěru po samostatném úniku, jak byste svůj výkon popsal?
Musím uznat, že jsem měl proti Hvězdě strašně moc šancí, dokonce jsem ujížděl i čtyřikrát sám na branku. Tolik šancí jako v duelu s Hvězdou jsem snad za jeden zápas v kariéře ještě neměl. Jsem rád, že na konci mi to tam padlo, protože těch šancí jsem měl opravdu hodně.

Soupeř vám celkem udělil lekci z produktivity, kdy jste na počátku třetí třetiny tlačili na navýšení náskoku a místo toho inkasovali kontaktní branku. Nebáli jste se v tu chvíli o výsledek?
Obavy jsme určitě neměli. Byli jsme po celý průběh druhé i třetí třetiny lepším týmem. Je pravda, že inkasovaná branka byla nešťastná, ale věřil jsem, že utkání zvládneme. Nakonec to dobře dopadlo a myslím si, že jsme odehráli dobré utkání.

Už jste v kabině vstřebali zklamání z neúčasti ve skupině O pořadí v play-off?
Určitě jsme chtěli hrát o play-off. Zápasy by tam byly v rychlejším tempu a atraktivnější. Ale už jsme to vstřebali. Nyní je důležité soustředit se na další zápasy a zachránit pro Vsetín extraligu. Musíme jít zápas od zápasu a vyhrávat.

Po dvou kolech máte pět bodů, nyní vás čeká venkovní trip a utkání v Třemošné respektive na Kladně, co očekáváte od těchto zápasů?
Těžko říct. Proti Třemošné ani Kladnu jsem ještě nikdy nehrál, ale osobně si myslím, že se bude jednat o podobné celky jako ty pražské. Budou nejspíš hrát více do těla s tím, že se jedná o celky z Čech. Každopádně my se budeme snažit připravit co nejlépe to půjde a jedeme si tam pro vítězství.