Z přestřelky na Lapači vyšli lépe Novojičínští

Radek Bařina, Václav Trávníček • 24.08.2010

Ačkoliv nešlo o dvakrát pohledný zápas, dramatický náboj úternímu přátelskému utkání Vsetína s Novým Jičínem nechyběl. Valaši prohrávali po první třetině už 0:2, přesto dokázali během druhé dvacetiminutovky srovnat. Deset minut před závěrečnou sirénou dokonce zelenožluté poslal do vedení 3:2 útočník Marek Knebl, ale soupeř ze severu Moravy využil těsně před koncem dvojnásobnou početní výhodu a v následných penaltách byl úspěšnější. Svěřencům kouče Juríka se ani na sedmý pokus nepodařilo během přípravy v základní hrací době zvítězit.

Přípravné zápasy - přát. út 24.8.18:00
HK Nový Jičín
3:4sn(0:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Plachtovič (Zavrtálek , Sýs), 37. Brynecký (Knebl), 50. Knebl (Korčák, Brynecký) - 17. Koloničný (Uhlár), 19. Toman M. (Gulda), 60. Skaloš (Gulda), rozhodující sam. nájezd Vrdlovec. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šafařík, Farda, kapr, Spitzer, Zelenka, Zavrtálek - Brynecký, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Plachtovič, Tesařík, Sýs, Kubo.
HK Nový Jičín: Šrámek - Hruška Pa., Hruška Pe., Gulda, Koloničný, Chvostek, Pelikán, Tomášek, Skaloš, Toman, Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec, Zedník, Toman, Uhlár, Částečka, Štěpjak, Slavík.

První minuty přípravného utkání mezi VHK Vsetín a Novým Jičínem přinesly opatrný hokej. Hned v úvodu sice oba týmy otestovaly pozornost soupeřových gólmanů Plška a Šrámka, poté ovšem na dlouhé okamžiky převládla na ledě opatrnost a boj s těžkým ledem. O trochu vzruchu se tak postaral snad jen nepříjemný střelecký pokus Vrdlovce na straně jedné a Korčákovo šikovné usměrnění puku pomocí brusle na straně druhé.

V 17. minutě přišla z čista jasna branka v domácí svatyni. Na tečovanou střelu od modré Plšek nedokázal zareagovat a hostující tým se ujal vedení. Úspěšným střelcem byl Koloničný (0:1). Novojičínské vstřelená branka povzbudila a minutu před přestávkou dokázali korunovat svou kvalitní hru druhou brankou. Guldovu přesilovkovou ránu od modré dokázal domácí muž s maskou vyrazit pouze před sebe, kde byl ovšem nejrychleji Toman a chladnokrevně zasunul touš do vsetínské svatyně (0:2). Po dvaceti minutách tudíž byli spokojenějším celkem hosté.

Do druhé třetiny vstoupili Vsetínští mnohem aktivněji, výsledkem čehož byly dvě hostující vyloučení. První oslabení ještě Nový Jičín přežil, druhé již nikoliv. Po Zavrtálkově střele se na brankovišti nejlépe zorientoval Plachtovič a protlačil puk za záda bezmocného Šrámka (1:2).

Domácí byli i nadále aktivnějším týmem, Ševčík ale ve výborné pozici minul a vniveč přišly i další tři početní výhody VHK. Až v čase 36:52 se domácí přeci jen dočkali kýženého vyrovnání. Pomohla jim k tomu nešikovnost hostujícího obránce, který zakopl na útočné modré. Využil toho Knebl, který vyslal do brejku rozjetého Bryneckého a ten se trefil přesně mezi brankářovy betony (2:2). Tímto výsledkem také druhé dějství skončilo.

I ve třetí dvacetiminutovce ležela převaha na holích hráčů domácích, hosté ovšem nezřídka zaměstnávali domácí obranu rychlými protiútoky. Guldovu střelu ve 43. minutě zastavily až brusle Šafaříka, pokus Vrdlovce vykryl dobře postavený Plšek a průnik Tomana zase zastavil hraniční zákrok domácího beka. Vsetín se přes optickou převahu skrz pozorné hosty příliš nedostával, a když už, byl na místě pohotový Šrámek.

To platilo až do minuty 50. V ní se předvedl dobře hrající útok Brynecký – Korčák – Knebl. Korčák zavezl kotouč před branku a následný Bryneckého pokus s úspěchem doklepl Knebl (3:2). V dalších minutách domácí celkem s přehledem kontrolovali hru, závěr utkání se jim ale znovu nepovedl. Vše začalo hostujícím přečíslením na začátku 60. minuty, které Vsetínští hasili pouze za cenu dvou faulů. Přesilovku pět na tři pak hosté šestnáct sekund před sirénou dokázali proměnit, když nechytatelnou ranou z pravého kruhu překonal Plška Skaloš (3:3).

Samostatné nájezdy poté přinesly jedinou branku. Ve čtvrté série se šikovně prosadil někdejší vsetínský junior Daniel Vrdlovec a rozhodl tak o tom, že Nový Jičín oplatil Valachům porážku z předchozího duelu.

Juraj Jurík (trenér Vsetína): „V první třetině nám dělala problém zhuštěná obrana soupeře, přes kterou jsme se nemohli dostat. Soupeř dobře bránil. Do desáté minuty byl špatný led, takže nějaké tvoření nešlo. Klukům můžeme poděkovat za to, že zápas otočili. Bohužel velkou chybou jsme dovolili soupeři jít do brejku, ze kterého pramenilo vyloučení. To soupeř zužitkoval a vyrovnal. Šlo spíše o bojovné utkání, led byl opravdu špatný. Na tom oraništi to nešlo.“

Petr Kneblík (trenér Nového Jičína): „První třetina byla po hokejové stránce hezká a myslím, že jsme byli i lepší. Zato druhá třetina byla stejná jako u nás. Naši přestali hrát, začali se dívat, Vsetín se chytl, do toho přišly naše fauly...no a z toho byly góly. Ve třetí třetině byl Vsetín sice lepší, ale nám vyšel závěr. Zatím pořád hledáme sestavu, zkoušíme mladé hráče, ale pomalu už se naše složení krystalizuje.“