Vsetín vybojoval v Novém Jičíně výhru

Radek Bařina, Filip Bazala • 25.01.2012

S tříbodovým ziskem se vracejí hokejisté VHK Vsetín ze zápasu v Novém Jičíně. Skóre utkání otevřel již v úvodní minutě Ondřej Hruška. Domácí sice ještě v první třetině dokázali vyrovnat, v dalších fázích zápasu ale hostující defenzíva v čele s Lukášem Plškem zavřela bránu a góly už stříleli jenom Valaši. Vítěznou trefu vsítil v polovině utkání David Vítek, uklidnění na hokej VHK následně přinesl gól Daniela Vaňka v minutě 49. Vsetín tak protrhl dvouzápasovou řadu proher a zůstává v bezprostředním kontaktu se 4. místem.

2. liga - 38.kolo st 25.1.18:00
HK Nový Jičín
1:3(1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Gulda (Gebauer R.) - 1. Hruška, 29. Vítek (Korčák), 49. Vaněk (Sprušil). Rozhodčí: Koliba - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HK Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Pelikán, Horák, Hradil, Gulda, Slavík - Tomášek, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Hruška, Gebauer R., Uhlár.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Farda, Heš, Spitzer, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Žabčík, Šimek, Zúbek, Vaněk, Sprušil, Hruška, Kubo, Korčák, Daněk, Dědek, Holík, Vítek.

Valaši vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned druhá útočná formace se prosadila. Ondřej Hruška vybojoval puk v rohu kluziště za Šrámkovou brankou, prosmýkl se před jičínského gólmana a na dvakrát jej překonal. Utkání ihned nabralo na tempu a sledovali jsme aktivní bojovný hokej na obě strany. Srovnat později mohl Brynecký, který se hrnul téměř sám na Plška, ale na poslední chvíli mu rybičkou vypíchl puk z hole bravurním zákrokem Farda.

V desáté minutě jičínští zamíchali hlavami vsetínské obrany, až se puk dostal na hůl Petra Guldy, který přesnou ranou do šibenice srovnal na 1:1. Vsetín poté měl možnost přesilové hry, ale krom slibných dvou ran Heše se k ničemu vážnějšímu nedostali. Bojovný hokej i nadále pokračoval a hrálo se nahoru dolů. Bojovný hokej i nadále pokračoval a hrálo se nahoru dolů. Ke konci třetiny zahrávali početní výhodu, ale vsetínští si gól do šatny dát nenechali a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Začátek druhé periody dohrávali zelenožlutí ve čtyřech, ale krom střely Guldy, jenž těsně minula Plškovu klec se hosté moc nezapotili. Naopak přišla přesilovka opět pro vsetínské hráče. I přes otevřený hokej, který se hrál při hře pět na pět, tak v přesilovce oslabené týmy bránily výborně. Podobně si vedl i Nový Jičín a Vsetínu v přesilovce nic nedovolil. Domácí si ani pořádně nevydechli a šli opět do čtyř. Tentokrát už Vsetín zahrozil už výrazněji. Jiří Korčák vypálil z pravého kruhu polovysokou ránu, po které Šrámek vyrazil puk na druhou stranu a upadl, touš sebral David Vítek a do poloodkryté klece se nemýlil.

Jičínští okamžitě chtěli vyrovnat. Hruška přihrál Uhlárovi, který ranou z těžkého úhlu napálil tyč. Vsetín šel do čtyř a domácí mohli srovnat. Valaši opět dobře bránili a krom tvrdé rány Horáka, kterou Plšek chytil se zvládli ubránit. Jičín zvýšil aktivitu bruslení a přitvrdil v osobních soubojích, což vsetínské hráče nepřekvapilo a dokázali s domácími držet krok. Do konce třetiny se už nic nestalo a šlo se do kabin za stavu 1:2 pro hosty.

Vsetín vstupoval do závěrečné třetiny jako vedoucí tým a domácí se do nich okamžitě snažili naplno jít a pokusit se srovnat. Bryneckého rána ve druhé minutě si našla pouze beton Plška a Jičn bojoval dál. Usnadnit práci jim mohla přesilovka po vyloučení Hodi, ale domácím se přesilovky v zápase příliš nedařily a museli se spoléhat hlavně na důraz při hře pět na pěk, který je občasně dovedl až k šanci před Plškem. Když už se začínali domácí nadechovat k náporu, tak přišla tvrdá rána. Nebyla až tak tvrdá, ale účelná, Sprušil za modrou čarou napřáhl a opřel se do puku, před brankou nevinně projížděl Daniel Vaněk, o jehož brusle se puk otřel a skončil za zády překvapeného Šrámka 1:3. Hosté získali potřebný klid a na závěrečné minuty si víc věřili.

Nový Jičín nadále podnikal útočné vpády, ale vsetínští dobře bránil a zřídka dovolovali nebezpečnější akce, než jakou byla například v oslabení střela Bryneckého z kruhů, na kterou si Lukáš Plšek dobře vyjel a vychytal. Domácím trochu tekly nervy z marného dobývání, a když se Macháčkovi po odpískání připletl do cesty Vaněk bylo zaděláno na pěsti. Duchapřítomní spoluhráči je za včasu od sebe odtrhli a mohlo se pokračovat bez trestů. Domácí necelé dvě minuty před zkusili hru bez brankáře, ale nedařilo se jim udržet pásmo. Vsetín mohl dát čtvrtou branku do prázdné, ale Korčákovu finální střelu zablokoval duchapřítomně domácí bek a skóre tak zůstalo 3:1 pro Vsetín.

David Handl (HC Nový Jičín): „Je to už několikátý zápas, kdy se nám podaří uhrát venku dobrý výsledek a přijedeme domů, kde bychom ho měli potvrdit ať se posuneme v tabulce, ale bohužel se nám to nedaří. Dneska to bylo tím, že jsme nebyli schopni na soupeřova brankáře vyzrát v koncovce. Měli jsme tam spoustu šancí. Bavili jsme se, že brankář hodně vyjíždí z branky, že to chce poslat bokem, ale bohužel to nevyšlo. Hráči předvedli bojovný výkon, ale i z toho se nám staly nedůslednosti v obranném pásmu, ze kterých jsme dostali dva góly. To se nesmí stávat.“

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Věděli jsme, že Nový Jičín hraje doma dobře. Navíc v minulém zápase porazili první Karvinou, takže o to víc si ceníme dnešního vítězství. Stále je v naší hře spousty chyb, na kterých musíme pracovat. Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit a kluci si mohli opět přičichnout k tomu vítězství. Nyní bude důležitý každý bod, protože chceme hrát o to čtvrté místo.“