Z Vítkovic bez bodů a s výpraskem

Marek Mikeš, Václav Trávníček • 06.02.2005

O s t r a v a – Vsetínští hokejisté se z vítkovického ledu vracejí bez bodu, zato s osmibrankovým přídělem. Domácí rozhodli zápas ve druhé části, kdy zvýšili náskok na rozdíl šesti gólů, čímž bylo prakticky po zápase. Dvakrát se trefili Irgl, Štefanka a Kubina, jeden zásah si připsal i vsetínský rodák Varaďa. Za Vsetín nastoupilo pět juniorů včetně Michala Nedbálka, jenž má střídavý start ve Valašském Meziříčí. Vsetín tak utrpěl vůbec největší debakl za poslední tři sezóny.

- 46.kolo ne 6.2.17:00
HC Vítkovice Ridera
8:0(3:0,3:0,2:0)
Branky: 7. Irgl (J. Štefanka, Hubáček), 11. Irgl (Šimíček, Dresler), 18. Varaďa (Peterek, Vůjtek), 26. P. Hubáček (Kubina, Chmelíř), 34. Kubina (J. Štefanka), 35. Kubina (Vůjtek, Varaďa), 53. J. Štefanka (Varaďa, Vůjtek), 57. J. Štefanka. Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 4364.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Kubina, Philipp, Chmelíř, Malík, Mojžíš, Hudec, Dresler - Vůjtek, Peterek, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - Padělek, Štefanka, Burger - Hulva, Turek, Köhler - Tomášek
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek (34. Plšek)- Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Hrabal, Nedbálek - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - Hruška, Musil, Kvetoň - Badiura, R. Hubáček
Vítkovice již od prvních minut udávaly tempo zápasu a do Vsetína se skutečně zakously. Ve slibných příležitostech se ocitli Hudec a Hubáček, jenomže Čechmánek předvedl, že jeho pověst výborného brankáře není náhodná. První kapitulaci přinesla sedmá minuta. Střelu Juraje Štefanky vsetínský fantóm pouze vyrazil a Zbyněk Irgl dostal příležitost skórovat – 0:1. Stejný muž se do střelecké statistiky zapsal i o čtyři minuty později. Po přihrávce Romana Šimíčka Irgl důrazem propasíroval kotouč do sítě podruhé – 0:2. Domácí Vítkovice, posilněny dvěmi brankami, ještě více přidávaly na obrátkách a třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Dvě minuty před koncem první třetiny se Václav Varaďa zorientoval před brankovištěm Valachů a zavěsil – 0:3. Vsetínští v té chvíli tušili, že zápas pro ně nedopadne dobře.

Převaha domácího celku totiž byla patrná i od prvních vteřin prostředního dějství a to teprve měly přijít chvíle reprezentačního obránce Pavla Kubiny. Pod první branku druhé třetiny Petra Hubáčka se podepsal asistencí – 0:4. Ve 34. minutě se již prosadil Kubina sám a vyhnal Romana Čechmánka z branky – 0:5. Mladému brankáři Plškovi se nedostalo ani možnosti zahřát se do zápasového tempa a už jej v přesilové hře přivítal na ledě opět Pavel Kubina - 0:6. Šestá branka vzala Vsetínským i poslední zbytky herní chuti. Zaujmout tak mohl svým samostatným únikem pouze Demel. Marek Pinc jeho sólo s jistotou zneškodnil a položil tak základ ke své další vychytané nule.

Poslední třetina se již odehrála ve vlažném tempu. Domácí Vítkovice šetřily síly na další zápas a šestibrankové vedení dávalo jistotu důležitých tří bodů v boji o osmičku, naopak Vsetín neměl šanci ani na čestý gól. Na listinu střelců se i stihl v závěru zápasu dvakrát zapsat slovenský útočník Juraj Štefanka. Valaši v letošní sezóně nevstřelili Vítkovicím na jejich ledě ani gól při celkovém děsivém skóre 0:12...

Miloš Holaň (Vítkovice): Výhrou proti Vsetínu jsme splnili cíl, který jsme si dali. Chtěli jsme získat s Jihlavou a Vsetínem plný počet bodů. Konečně jsme hráli uvolněně a nastříleli jsme více gólů. Pozitivní je, že se na skóre podílely všechny pětky. Do přestávky jdeme dobře naladěni, ale trochu nás mrzí zranění obránců. Dnešní utkání nedohráli Malík, Hudec a Mojžíš.

Jan Neliba (Vsetín): Chtěli jsme klást větší odpor. Myslím, že jsme prohráli až moc krutě. Kvalita však byla na straně domácích. Vysoká porážka však pro nás není katastrofou, Vítkovicím se zápas povedl.