Vítkovice prolomily Čechmánkovo kouzlo, Vsetín ve výborném zápase prohrál

Aleš Koňařík • 26.09.2004

V s e t í n – Atraktivní, úchvatné, napínavé až do konce – jenže pro Vsetín smutné utkání. Ve velmi útočně pojatém zápase prohrál Vsetín už potřetí v řadě, na domácím ledě nestačil na zničující vítkovickou ofenzívu. Domácí byli soupeřem trestáni za nebývalé velké přehmaty v obraně, kterých Vítkovice využívaly k smrtícím úderům. Obrovitý útočník Šimíček vstřelil hattrick, za Vsetín poprvé od přestupu ze Zlína skóroval Rostislav Vlach.

- 7.kolo ne 26.9.17:00
HC Vítkovice Ridera
5:6(1:2, 3:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Gřegořek (Selingr, Kowalczyk), 24. Vak (Radivojevič), 28. Radivojevič (Stantien), 38. Vlach (Kovář), 50. Selingr (Pavliš) - 5. Hudec (Šimíček, I. Padělek), 13. Šimíček (I. Padělek), 22. Irgl, 26. Šimíček (I. Padělek), 38. J. Štefanka (D. Moravec), 50. Šimíček (I. Padělek). Rozhodčí: Jebavý - Bakalář, Pospíšil. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 4481.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Gřegořek, Kowalczyk, Klesla, Vašut (21. Hrabal) - Zadina, Vlach, Kovář - Brabenec, Pavliš, Selingr - Radivojevič, Vak, Stantien.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Černošek, Philipp, D. Seman, Hudec, Malík, Pavel Kumstát - Turek, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek
Bez obránce Němce, zato s uzdraveným Petrem Gřegořkem nastoupil Vsetín do utkání proti Vítkovicím. Ostravané nechali trochu překvapivě odpočívat svou brankářskou jedničku Martina Pruska, mezi tyče se postavil náhradník Pinc. Neuvedl se špatně. Lehkou střelou v přesilové hře jej poprvé vyzkoušel Brabenec, první složitou situaci řešil až po Stantienově dělovce z křídla. Vítkovice ovšem záhy projevily před Čechmánkovou brankou větší porci důrazu. Dvě střely Burgra byly varováním, v 5.minutě ale našel Šimíček křížným pasem najetého Hudce, proti jeho ráně z voleje neměl vsetínský brankář šanci.

Domácí dokázali brzy srovnat, a to zásluhou vítkovické nedisciplinovanosti. Malík a Černošek poslali zbytečnými fauly Vítkovice do tří, Vsetín hozenou rukavici zvedl. Gřegořek vystřelil od modré čáry nechytatelný projektil k levé tyči. V těchto chvílích se hrál oboustranně atraktivní útočný hokej, Vsetín se ale z vyrovnání dlouho neradoval. Důraz Šimíčkova útoku znamenal ve 13.minutě opětovné vedení hostů, trefil se sám jeho vůdce.

První třetina však byla pouhým předkrmem gólových hodů v prostřední části. Fanoušek se musel královsky bavit, trenéři a především ti vsetínští, se občas museli při přehmatech obránců chytat za hlavu. Brankostroj se spustil v čase 21:58. Vašutovo zaváhání potrestal mazácky Irgl, který v nájezdu trefil levý horní růžek Čechmánkovy branky. Vsetín kontruje o dvě minuty později, kdy Radivojevičovu chytrou příhru zpoza branky trefuje Vak přesně mezi Pincovy betony. 25:08, Vsetínští zmatkují ve středním pásmu, po srážce Vaka se Stantienem uhání na Čechmánka Šimíček s Padělkem a opět je to o dvě branky. Čechmánek se jen zle dívá na své spoluhráče. Druhá vsetínská formace vše napravuje v 28.minutě, kdy po závaru za Pincovou brankou Radivojevič plácne do opuštěného puku a zaplněná hala opět bouří.

Vsetín má po Šimíčkově faulu vysokou holí celé čtyři minuty přesilové hry, ale ta domácí tým spíše jen zbrzdí. Naopak, vítkovický Turek obchází Jaškina a Čechmánek má co dělat. Ve 38.minutě je ale i on bezmocný, když se do puku, vsetínskými zadáky zapomenutého mezi kruhy, opře vší silou Štefanka. Puk se zatřepetá v růžku vsetínské branky. O 41 vteřin později zamíchá před Pincem s pukem Vlach a bekhendový dloubák končí v síti nad ležícím gólmanem.

Ve třetí části se týmy přeci jen rozvzpomenuly, že úspěchy se rodí i hrou ze zabezpečené obrany. Vsetín se ale musel tlačit více do útoku a občas i riskovat. Jednoho takového okénka v obraně domácích využil mazácky Šimíček. Pohodlně si obhodil stínujícího Vaka a za umístěnou ranou k tyči se Čechmánek jen smutně ohlédl. Vsetín, věrný tradici rychlých odpovědí, však se snížením dlouho neotálel. Od vítkovického gólu uplynulo jen 12 vteřin a Selingr po Pavlišem vyhraném vhazování mířil přesně pod víko. Vsetínskou snahu o vyrovnání ale stejně jako v duelu se Zlínem brzdila smůla v koncovce. Zadina i Vak stáli po kombinačních akcích sami před Pincem, překonat jej ale nedokázali. Neujala se ani Stantienova jedovka schovaná za clonícího obránce a poslední vteřiny si už Vítkovice dokázaly zkušeně pohlídat.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Pro diváky to bylo zajímavé utkání, pro nás to bylo těžší, protože jsme prohráli. Věděli jsme o útočné síle Vítkovic, proto jsme chtěli vysunout obranu až do soupeřova obranného pásma. Bohužel každá chyba, kterou jsem udělali, byla potrestaná. My jsme se naopak nedokázali v závěru prosadit."

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Dnes mohli být spokojeni hlavně fanoušci. My jsme šťastní, že máme tři body a že jsme dali Čechmánkovi šest gólů. Co se týká naší obranné činnosti, tam jsme propadli. Když jsme třikrát odskočili na dvě branky, tak jsem vzápětí inkasovali. To se nesmí stát. Tím jsme si zápas zkomplikovali. Kdybych měl vlasy, tak je mám dnes všechny šedivé."