Z Litvínova jede Vsetín s prázdnou

Tomáš Novosad • 15.09.2002

L i t v í n o v - Ani v 2.kole extraligy ledního hokeje Vsetín neuspěl. Na ledě Litvínova tahal po celý zápas za kratší konec provazu a i když v závěrečné power-play snížil na konečných 4:3 Stantien, nepodařilo se Vsetínu bodovat. Hosty po celý zápas fantasticky držel nad vodou brankář Biegl.

- 2.kolo ne 15.9.17:30
HC Litvínov
4:3
11. Šulc (Stavenský), 23. Kotrla (Říha, Klobouček), 32. Klíma (Alinč), 47. Říha (Kotrla) - 30. Kucharczyk (Vak, Hudler), 47. Ambruz (Polák), 60. Stantien (Luža) Třetiny: 1:0, 2:1, 1:2. Diváků: 6025. Rozhodčí: Venglář - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 7:6, navíc Stavenský (Litvínov) na 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2.
HC Litvínov: Pinc - Gýna, Hranáč, Poživil, Šlégr, Kroupa, Ťupa, Macholda, Havel - Trávníček, T. Martinec, Gombár - Stavenský, Šulc, Prorok - Klíma, Alinč, Ručinský - Klobouček, Říha, Kotrla. Trenéři: Výborný a Hübl.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Bartek, Němec, Polák, Jaškin, Frolo, Ptáček - Kotásek, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Dubec, Vak, Ambruz - Sochor, Korotvička, Valko. Trenéři: Neliba a Tabara.
Domácí namlsáni vítězstvím na ledě nováčka začali ve velkém stylu, což diváci často oceňovali potleskem. Jejich akce však zabrzdila dvojnásobná hra v oslabení. Druhou početní výhodu Vsetína ale ukončil Ptáčkův faul a v následné hře čtyř proti čtyřem využil závaru před Bieglovou brankou Šulc a poslal Chemiky do vedení. Hosté spoléhali hlavně na útočnou dvojici Hudler, Ambruz, ta se ale neprosadila.

Převahu domácích ve druhé části hry proměnil Kotrla již ve 23. minutě ve dvoubrankové vedení, když těsně před tím neproměnil vyloženou šanci Alinč. O dvě minuty později Biegl chytil jen se štěstím tvrdou Šlégrovu střelu od modré a vzápětí byl na pět minut a do konce zápasu vyloučen domácí útočník Stavenský za faul loktem. Hosté byli v této přesilovce úspěšní a Kucharczyk snížil. Litvínovští se však rychle vzpamatovali a Klíma, který využil zakrytého výhledu hostujícího brankáře, zvýšili na 3:1. Hosté mohli opět skórovat ve 37. minutě, ale slabou střelu Ptáčka Pinc chytil. Když se neujala ani akce Ručinského, který perfektně přihrál Klímovi, šli domácí do šaten se dvougólovým vedením.

V závěrečné třetině se ještě jednou radovali hosté, když ve 47. minutě ze shluku dostali puk z hole Ambroze za Pincova záda. Z branky se však těšili jen 41 sekund, neboť Kotrla zachytil vyhozený puk z obranné třetiny, svoje sólo neproměnil, ale dojíždějící Říha puk dorazil do hostující svatyně. Na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani Pinc, který se vyznamenal, když chytil Ambruzovu střelu z bezprostřední blízkosti. V závěru měli hosté dvě minuty výhodu hráče v poli, neboť byl vyloučen útočník Alinč. Odvolali brankáře, ale gól nedali. Po skončení přesilovky se jim však snížit podařilo. Stantien upravil 21 sekund před koncem zápasu na 4:3.

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Bylo to výborné utkání, které jsme i přes několik chyb v závěru zaslouženě vyhráli. Jsme rádi, že máme šest bodů, takový začátek soutěže je pro nás výborný. Zápas nedohrál Ručinský a teprve lékařské vyšetření ukáže, o jaké zranění jde."

Jan Neliba (Vsetín): "Věděli jsme, že Litvínov má letos silné mužstvo, a proto jsme se na něj připravovali. Myslím ale, že ani my jsme nehráli špatně. Zápas měl výbornou úroveň a na konci jsme ho zdramatizovali. Nestačilo to však, dopustili jsme se několika chyb a to rozhodlo."