Výhru trefil kapitán Tesařík

Michal Veselý • 29.08.2008

V s e t í n - Třetí zápas během jediného týdne sehráli dnes vsetínští hokejisté s Orlovou. Soupeř ze stejné skupiny 2. ligy domácí borce důkladně prověřil. Hosté, kteří po první třetině zaslouženě vedli, ztratili své vítězství ve druhé části hry. Nejdříve vyrovnal krásnou ranou do šibenice Marek, vítězství na stranu zelenožlutých pak chytrou tečí ztrhl kapitán Daniel Tesařík. Valaši tak doma v přípravě jen vítězí.

Přípravné zápasy - přát. pá 29.8.18:00
HC Orlová
2:1(0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Marek (Gergela), 40. Tesařík (Štraub). Rozhodčí: Klapetek - Smilek, Kubo. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Diváci: 776. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Rožník (40. Kurtin) - Zavrtálek, Rajnoha, Pšeja, Šimek, Černý, Čerňák, Kapr - Tesařík, Štraub, Ašer - Marek, Gergela, Vaněk - Mikeš, Staša, Gajdošík - Kořenek, Gazdík.
HC Orlová: Šafránek - Samiec, Matuška, Chomič, Kudláček, Machálek, Minařík, Grygar, Goláb, Lukaštík, Szuska, Kotásek, Blatoň, Studený, Škatula, Mintěl, Mrázek, Sabela, Potočný, Izl, Kraft, Zalužanský.
V první třetině byli hosté z Orlové lepším mužstvem. Hned v úvodu sice zahrozil Ašer, kterému za cenu rybičky přihrál Tesařík, ale jinak se brankář Šafránek spíše nudil. V brance Valachů se představil s teplotou chytající Rožník, jehož jako první důkladně protáhl Kraft. Nejaktivnější hráč Vsetína Marek pak prověřil hostujícího brankáře a nebyl to jejich jediný souboj. Ten první však jednoznačně vyhrál gólman Orlové. V osmé minutě namazal Samiec Potočnému a ten se v nájezdu na Rožníka nemýlil – 0:1. O tři minuty později ujel v oslabení Marek, ale i druhý souboj vyhrál Šafránek. V 15. minutě měl vsetínský fakír velké štěstí při šanci Škatuly, jeho rána trefila dezorientovaného Rožníka do ramene. A když v závěru ukončila Šafránkova bleskurychlá lapačka nápor první lajny Vsetína, šli do kabin spokojenější hosté.

Do druhé části vstoupili lépe hosté, Rožník se hned v úvodu při závaru pořadně otáčet, obránce Čerňák mu příliš nepomohl, vystupoval pouze v roli diváka. Skandování svého jména si vsetínský strážce opravdu zasloužil. Na druhé straně se hezkou skrytou ránou připomněl Gergela, Šafránkovo rameno však bylo rychlejší. Vyrovnaní se vsetínští dočkali ve 27. minutě, Gergela vybídl Marka a ten ránou do šibenice rozjásal vsetínské fanoušky, svůj třetí souboj nad Šafránkem vyhrál. V polovině zápasu měli hosté výhodu přesilové hry, nejdříve Rožník vytasil hezký semafor při střele Machálka a další šanci zabránil skvělým obranným zákrokem bek Šimek. V závěru třetiny se představil Marek i roli boxera, krásným pravým hákem trefil Machálka, na trestnou lavici zamířili ovšem oba zápasníci. Svůj návrat z trestné lavice „oslavil“ Marek střelou do masky gólmana Orlové. Půlminuty před odchodem do kabin šikovně tečoval ránu Štrauba, Tesařík- 2:1. Valaši tak šli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Ve třetí části se objevil ve vsetínské kleci Kurtin, teplota nedovolila dále pokračovat Rožníkovi. Hned v jejím úvodu překonal Šafránka svou ranou neúnavný Marek, zvonila však jen tyč hostující svatyně. Ve třetí třetině se rozhodčí rozhodl, že nebude pískat fauly, hlavně na domácí straně se mělo několikrát vylučovat. Hokejky i ruce se zvedly výš, k vidění tak nebyly žádné větší příležitosti. Pojistit svůj náskok tak mohli Hlobilovi hoši až v 80 vteřinové dvojnásobné přesilovce. Valaši sice předvedli dokonalý zámek, ale v zakončení přesní nebyli. V závěru se do slovní války pustili ještě Samiec s Rajnohou, ale to na výsledek žádný vliv nemělo. Vsetín tak ukončil domácí část přípravy bez ztráty kytičky.