Vsetín nevyužil přesilovky a podlehl Orlové

Jiří Kubják, Václav Trávníček • 23.11.2009

Odveta za porážku 6:4 se podařila. Orlovští v pondělí večer dokázali Vsetínu vrátit měsíc starou prohru, když na rozdíl od Valachů využili alespoň dvě ze série přesilových her. Vsetínští mohou žehrat na neproměněné šance zejména ve druhé části, kdy hráli několik přesilovek, z toho jednu dvojnásobnou.

- 16.kolo po 23.11.17:30
HC Orlová
2:4(1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Vaněk (Tomis), 49. Rajnoha (Ondráček, Štraub) - 14. Kraft (Grygar, Mintěl), 29. Potočný (Dušek , Mintěl), 48. Kraft (Rozum), 54. Ovšák (Grygar, Kraft). Rozhodčí: Škach. Vyloučení: 6:9 + Kraft (ORL) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 980. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Tomis, Šimek – Ondráček, Štraub, Mokrejš – Finsterle, Klabačka (41. Matějka), Ševčík – Ašer, Vaněk, Tesařík.
HC Orlová: Šafránek – Mintěl, Ovšák, Prokop, Golab, Hegegy, Vydra – Grygar, Kraft, Rozum – Samiec, Potočný, Dušek – Galgonek, Studený, J. Kotasem – Kucsera, Kolouch, Hanzl.

Úvod zápasu patřil Vsetínu. Už v čase 1:44 rozsvítil červené světlo za zády gólmana Šafránka Daniel Vaněk, jenž střelou z prostoru mezi kruhy trefil přesně horní část branky a tím otevřel skóre. Pár vteřin po vhazování se jako první připomíná Hromadovi Lukáš Kucsera, ale jeho střela mířená do levého horního rohu těsně minula bránu. V 7. minutě utkání napřáhl na modré čáře Lukáš Matula, ale jeho střela skončila na pozorném hostujícím brankáři. O tři minuty později ujížděl po pravém křídle Josef Štraub, který nasměroval přihrávku na centra Ondráčkovi, ten z dobré pozice zakončil do betonu gólmana Orlové.

Orlová se dočkala vyrovnávacího gólu v čase 13:23 po přihrávce Grygara a Mintěla se z mezikruží prosadil Daniel Kraft. V minutě 16. to na Šafránka zkoušel beckendovým pokusem Ondráček, ale narazil jen na betony skvělého orlovského brankáře. Minutu na to se o gólovou odpověď pokoušel orlovský Dušek, ale Hromada v brance Vsetína byl na místě. V závěru první třetiny nevyzrál na Šafránka z velice ostrého úhlu Klabačka a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1

Ve druhé třetině to byli hráči Orlové, kteří přidali na pohybu. Pokus Ovšáka od modré čáry z 21. minuty nejprve vyrazil brankář Vsetína do ochranné sítě, za okamžik čelil ze stejného místa dalšímu pokusu od Golaba, kterou ukryl ve své náruči. Ve 26. minutě vypálil nebezpečně vsetínský Tomis, ale Šafránek ještě stihl vposlední chvíli na brankové čáře zachránit a tak přišel trest pro Vsetín. V čase 28:00 se prosadil beckendem kapitán Orlové Martin Potočný, jenž trocha ze štěstím překonal výborně chytajícího Hromadu. Vsetín se trápil v koncovce. Z jejich hry byla znát mírná nervozita na hokejkách. Důkazem toho byl Zavrtálkův pokus ze 34. minuty, který skončil mimo branku a stejně neúspěšně skončila i šance Robina Ševčíka, jenž ztroskotala na pozorném Šafránkovi. Ve 38. minutě zahrozila i Orlová šancí Davida Samiece, ale mládežnický odchovanec, jenž hrál v žácích za Vsetín Petra Hromadu z levého křídla nedokázal překonat. Prostřední dějství tak vyhrála Orlová 0:1

Do závěrečné třetí třetiny si Orlová hlídala své těsné vedení. V nebezpečném úniku se ocitl obránce Jozef Šimek, jenže jeho pokus zastavila tyč. Ve 46. minutě musel Hromada čelit další šanci, tentokráte z bezprostřední blízkosti se ocitl v brankovišti Jan Kotásek.. Orlová skvěle bruslila. Jejich přihrávky byly na milimetry přesné a tak dlouho bušili do Hromady, až se ve 48 minutě z prostoru levého vhazovacího kruhu prosadil podruhé v utkání Daniel Kraft. Orlová tak vedla 1:3. Radost z branky hostům vydržela jen 13. vteřin. Na tabuli svítil čas 48:03 a Pavel Rajnoha z pravého kruhu zavěsil přesně do šibenice. Šafránek tak po druhé v zápase musel lovit puk ze sítě. Asistenci si připsali Ondráček a Štraub. Jenže v 54. minutě bylo pro Orlovou opět veseleji. Obránce Milan Ovšák vsítil čtvrtou a zároveň poslední branku utknání, když nedal Hromadovi na lapačku šanci. Poté co v 59. minutě nedokázal překonat brankáře Orlové z číslem 1 na zádech ani Horák. Rozplynuly se všechny naděje na výhru Vsetína. Orlová tak zvítězila 2:4 a upevnila si druhou příčku v tabulce 2 ligy skupiny východ.

Jiří Kubják

Juraj Jurík (VHK Vsetín) "Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Orlová svou hrou ukázala, že ne nadarmo se drží na předních příčkách tabulky. Bohužel od druhé třetiny po gólu na 1:2 byli jejich hráči daleko lepší na puku, měli lepší pohyb. Poté nás k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli."

Petr Česlík (HC Orlová) "V první třetině měli více šanci Vsetínští. Podržel nás gólman. Bojovali jsme, hráli na čtyři formace. Bylo trochu vidět, že jsme se hůř dostávali do tempa. Druhá třetina už byla v naší režii a ta třetí, tam to bylo kdo s koho. Nakonec jsme zápas uhráli a to rozhodlo."