Zopakuje Vsetín proti Orlové říjnovou kanonádu?

Václav Trávníček • 23.11.2009

Poslední měření sil se Vsetínem si v Orlové pamatují dodnes. Valaši před měsícem nasázeli vedoucímu celku tabulky šest gólů a odvezli si přesvědčivé vítězství 6:4. Však také domácí kouč Česlík po zápase frustrovaně prohodil, že Vsetín postrádá úroveň. Svěřenci Juraje Juríka a Viktora Hlobila tak mají o motivaci postaráno. Zároveň je třeba podotknout, že Orlová vyšla Vsetínu vstříc a kvůli marodce na straně Valachů přesunula duel na pondělních 17:30.

Vsetín, který se po „chřipkových prázdninách“ vrátil do soutěže sobotní výhrou nad Uničovem 5:4sn, může definitivně počítat takřka se všemi uzdravenými oporami. Chybět by už neměl elitní útočník Petr Mokrejš, jenž do Uničova o víkendu neodcestoval, otazník visí pouze nad startem Josefa Mikeše.

HC Orlová, 2. místo, 38 bodů, skóre 78:47

Tým Orlové zdobí vysoká produktivita. V 17ti zápasech nastříleli útočníci severomoravského celku osmasedmdesát branek. Víc mají na kontě pouze snipeři z Valašského Meziříčí a Hodonína, ale oba celky mají odehrán jeden zápas navíc. Vysoký počet nastřílených branek se také odráží v bodování soutěže. V první šestici nejproduktivnějších hráčů mezi sebe pustili Orlovští pouze tři hráče Valašského Meziříčí. Bodování východní skupiny vévodí Jakub Dušek (10+7). Do orlovské branky se dnes zřejmě postaví Jan Unzeitig.

Partnerem pondělního utkání, do něhož jedou Orlovští posíleni vítězstvím 6:3 v posledním kole proti Břeclavi, je společnost Tipsport.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek (32. Hromada) - Šimek, Kapr, Rajnoha, Horák, Matula, Zavrtálek - Ondráček, Štraub, Tesařík - Ševčík, Klabačka, Finsterle - Knebl, Vaněk, Ašer.

Orlová: Šafránek - Novák, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Studený, Samiec, Krisl, Golab, Galgonek, Kotásek, Hanzl