Příprava graduje, na Lapač přijede Orlová

Petr Vychopeň • 28.08.2008

V s e t í n - Ani v poslední prázdninový pátek si vsetínští muži nevydechnou. Od již tradiční osmnácté hodiny vyjedou na led změřit síly s Orlovou, taktéž druholigovým mančaftem. Bude to už sedmé přátelské utkání, které si Valaši před vypuknutím samotné sezóny naplánovali. Zatím si v přípravě nevedou špatně - jejich konto tvoří trio vítězných utkání, jeden remízový a dva prohrané střety, z nichž jeden až po samostatných nájezdech. Jestli Valaši přidají do kolonky s vyhranými zápasy další čárku, či na vlastní půdě soupeři podlehnou, se brzy dozvíme.

Orlovský kádr svou pouť minulou sezónou zakončil na devátém místě východní tabulky před celky Uničova, Kroměříže a Karviné. Na boje v play-off tak nedosáhl. Celkem odehrál 34 utkání, z nichž se mu podařilo vybojovat rovných 40 bodů a skóre 100:127.

Největším tahounem mužstva se stal s luxusním náskokem Václav Studený (17+14). Druhým nejproduktivnějším hráčem Orlové byl Daniel Tomášek (14+7) a pomyslný trojlístek úspěšných uzavřel Vít Stránský (13+7).

Jasnou pozici brankářské jedničky si vydobyl Michal Holeš, který odchytal celkem 1681 minut a to všechno s průměrem 3,6 inkasovaných branek na zápas. Záda mu nejčastěji kryl René Urbánek. Ten odchytal 324 minut a konečný průměr obdržených branek se zastavil na čísle 3.52.

Od minulé sezóny však sestava hostů pozměnila tvář a bude tedy zajímavé sledovat, jak se utkání s domácím Vsetínem vyvine. V přípravě zatím Orlová podlehla Jičínu 5:6, na samostatné nájezdy zvítězila ve Valašském Meziříčí 3:2 a o týden později stejnému soupeři podlehla 1:5.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Rajnoha, Pšeja, Šimek, Černý, Černák - Tesařík, Štraub, Ašer, Marek, Gergela, Vaněk, Gajdošík, Klabačka, Mikeš, Kořenek.

Orlová: Šafránek (Unzeitig) – Mintěl, Mrázek, Grygar, Kraft, Kotásek, Urbánek, Machálek, Minařík, Potočný, Fuks, Kudláček, Golab, Škatula, Blatoň, Samiec, Zakuťanský, Studený, Lukaštík, Zaoral, Chomič.

Přípravná utkání VHK:

Valašský hokejový klub – HK Lučenec 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Tesařík (Mikeš, Ašer) - 33. Cresuš.

Valašský hokejový klub – HC Zubr Přerov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Gergela (Gajdošík, Šimek), 26. Mikeš (Gazdík), 50. Kořistka (Mikeš), 53. Štraub - trestné střílení - 5. Dostál (Rak, Šimo), 40. Kočara (Sprušil).

HC Zubr Přerov - Valašský hokejový klub 7:3 (3:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Hruška (Sprušil), 6. Pala (Ditrich, Hanák), 13. Mališka (Ditrich, Sprušil), 48. Vlček (Hanák, Hruška), 50. Sprušil (Ditrich), 58. Šimo (Vlček), 59. Ditrich (Sprušil) - 9. Tesařík (Štraub), 34. Štraub (Tesařík), 37. Staša (Tesařík).

Valašský hokejový klub - HC TJ Šternberk 5:3 (2:3, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Tesařík (Ašer), 4. Ašer (Zavrtálek, Štraub), 38. Vaněk (Pšeja, Gergela), 51. Vaněk (Gergela, Šimek), 60. Kořístka (Marek, Čerňák) - 3. Jurdič J. (Musil P.), 7. Zapletal (Fiala, Tomášek D.), 14. Jurdič J. (Anděl).

Valašský hokejový klub - HC Topoľčany 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Štraub (Zavorálek, Tesařík), 48. Pšeja (Gergela), 60. Gergela (Marek) - 28. Kačer (Tvrdík).

HC TJ Šternberk - Valašský hokejový klub 4:3 (0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Klimovič (Jurák, Tomášek), 24. Dobrý (Fiala, Zapletal), 52. Skříteský (Tomášek) rozh. nájezd Tomášek - 32. Tesařík (Mikeš), 34. Vaněk (Gergela, Tesařík), 39. Ašer (Staša, Rajnoha]