Vsetín vítá nové tváře. Přichází kvarteto posil do pole

Filip Bazala • 02.08.2016

První trénink na ledě se blíží a k dispozici budou trenérům Jenáčkovi a Dopitovi i noví hráči. Z Olomouce přichází vyztužit obranné řady Martin Janáček. Ze Zlína se přichází o místo v sestavě porvat dvojice beků Michal Stuchlík a Richard Kobylík. Posilování útoku také ještě neskončilo, až z Kladna se do služeb Vsetína hlásí Vojtěch Šilhavý. Všem novým bruslařům přejeme úspěšné působení.

Sedmadvacetiletý bek, který podstatnou část kariéry strávil v dresu Olomouce. Martin Janáček v mládeži prošel výběry reprezentace a prosadil se i v A-týmu Kohoutů. Druhá liga pro něj není úplně neznámá. Do několika zápasů naskočil už v dresu Valašského Meziříčí nebo Jestřábů z Prostějova. Poslední sezony strávil v dresu Havlíčkova Brodu, Horácké Slavie Třebíč nebo polského JKH GKS Jastrzebie. Nyní se v zelenožlutém dresu bude snažit o postup do WSM Ligy.

Profil Martina Janáčka na eliteprospects.com

Jednadvacetiletý talent kladenského hokeje se za angažmá poprvé vydává na Moravu, aby hájil dres právě Vsetína. Vojtěch Šilhavý zářil v Kladně jako kapitán juniorského týmu, kterému vévodil ve statistikách. V první lize se však v nabitém týmu mužů prosadit nedokázal a hostoval v druholigových Řisutech, kde na sebe nechal vzpomenout opět jako na velmi produktivního forvarda. Jak si povede v dresu Vsetína? Vítejte na Valašsku, Vojtěchu!

Profil Vojtěcha Šilhavého na eliteprospects.com

Dalším jedenadvacetiletým hráčem, který bude minimálně v přípravě oblékat dres Vsetína, je urostlý bek Michal Stuchlík. Odchovanec Zlína už v několika zápasech nahlédl do extraligy, ale zkušenosti v mužském hokeji sbíral už i v dresu Havířova. Rodák z hlavního města našeho kraje však o místo v sestavě bude na Lapači teprve bojovat, jelikož přichází na zkoušku. Má však všechny předpoklady k tomu, aby si místo vybojoval. Držíme palce.

Profil Michala Stuchlíka na eliteprospects.com

Nejmladším z nových jmen na soupisce Valachů je další odchovanec Zlína devatenáctiletý Richard Kobylík. Hráč byl již avizován jako nová posila Valašského Meziříčí, ale předtím se ještě pokusí vybojovat místo v dresu Vsetína. Trenérům zelenožlutým chybí v obraně hráč s pravým držením hole, což splňuje právě zlínský mladík. I díky této skutečnosti má šanci se do konečné soupisky probojovat. Jak si Richard Kobylík povede, se můžete přijet podívat už třeba 11.8. do Havířova, kde se v rámci turnaje utká Vsetín právě s tamním AZetem.

Profil Richarda Kobylíka na eliteprospects.com