Přátelské zápasy začínají, Valaši na úvod vyzvou Piešťany

Václav Trávníček • 02.08.2010

K prvnímu přátelskému utkání vyjedou v úterý večer vsetínští hokejisté. Na svém domácím ledě je od 18. hodiny přivítá celek Piešťan, hrající druhou nejvyšší slovenskou soutěž. Trenér Jurík bude mít k dispozici všechny hráče, kteří se účastní tréninků VHK, nejasná je pouze účast obránců Jiřího Fardy a Pavla Zavrtálka. Úterní duel bude zároveň jediným letošním měřením sil se slovenským celkem, neboť zářijová odveta na Lapači byla zrušena.

Zatímco Valaši vyjedou ke své zápasové premiéře, pro Piešťany bude úterní měření sil už třetím přípravným utkáním tohoto léta. První dvě sehrál západoslovenský celek s extraligovými mužstvy Nitry a Skalice, což ostatně vypovídá o piešťanských ambicích na následující sezónu - v té loňské kralovaly slovenské 1.lize, kdy o čtyřiadvacet bodů vyhrály základní část a až v baráži o nejvyšší soutěž si vylámaly zuby na Žilině (1:4 na zápasy). Letos budou chtít svěřenci trenéra Milana Klementa vystoupat ještě o stupínek výš. Když k této ambici připočteme delší pobyt na ledě a společnou suchou přípravu, bude jasné, že do úterního klání půjdou v roli favorita právě hokejisté Piešťan.

Oba soupeři se znají z loňského léta, kdy se potkali dvakrát. Poprvé se z vítězství 3:0 radovali Vsetínští, v odvetě pak slavili výhru 6:1 Piešťany. Z dnešního kádru Valachů mají na slovenského soka dobré vzpomínky útočníci Robin Ševčík, Marek Knebl a Jiří Korčák. Prvním dvěma se ve zmíněných zápasech podařilo vsítit jednu branku, Korčák si připsal dvě asistence.

V letošní přípravě zdobí hokejisty Piešťan poměrně dobrá koncovka. V obou dvou duelech se jim podařilo vstřelit alespoň tři branky, takže lze předpokládat, že obranu Vsetína pořádně prověří. Pro Valachy může hovořit fakt, že ani jeden duel nedokázali Piešťanští dotáhnout do vítězného konce. Celku Skalice podlehli 4:5, Nitře 3:4 na samostatné nájezdy.

Zvláštní příchuť bude mít úterní klání pro obránce Patrika Vránu. Jednadvacetiletý talent je v týmu Piešťan jediným Čechem a zároveň rodákem ze Vsetína.

Předpokládané sestavy:

Piešťany: Fumač (Valo) - Baron, Blaško, Kalafut, Kolník, Vrána, Volek, Poláček, Machač - Balga, Baran, Fedor, Grunner, Haring, Hluch, Chylo, Klčo, Mihálik, Mikušovič, Peško, Potoček, Pupák, Rosa, Rybárik, Učen.

Vsetín: Plšek (Hromada) – Šafařík, Spitzer, Šimek, Zavrtálek, Farda, Kapr, Lukeš – Brynecký, Vaněk, Tesařík, Ševčík, Martiník, Vaněček, Knebl, Korčák, Rapant, Badžo, Plachtovič, Sýs, Vítek, Klimek, Kozák, Kubo.