Vsetínská mizérie s Jihočechy pokračuje, Valachy srazily vlastní branky

Aleš Koňařík, Václav Trávníček • 08.12.2006

V s e t í n – Nic nového - série porážek s jihočeským soupeřem pokračuje. Vsetín v posledním zápase před pauzou sice zásluhou Davida Květoně vedl, ale radost mu vydržela jen několik minut. Smůlu si Valaši vybrali především ve druhé části, během které Vehviläinen dvakrát kapituloval defacto po vlastních gólech. V obou případech měl prsty Kamil Brabenec. Domácí se pak proti sebevědomému soupeři dokázali prosadit až v samotném závěru, když se svou premiérovou trefou v nejvyšší soutěži prosadil Lukáš Bolf. Při power-play ale stejně jako v předchozím duelu na Lapači prosadili Jihočeši. Vsetín prohrál sedmé utkání v řadě.

- 32.kolo pá 8.12.17:00
Madeta Motor České Budějovice
2:4(1:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Květoň (Demel), 57. Bolf (Duba) - 6. Posmyk (Kutlák) 26. Brabenec, 38. Brabenec (Toman), 60. Gřegořek (Hudec). Rozhodčí: Bolina - Prchal R., Prchal T. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2485. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Bolf, Kučný (21. Ostrčil), Bobček, Šmach, Horák, Galvinš - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, L. Říha, Rob - Grill, L. Duba, Berzinš - Hrňa, Sabol, Kraus.
Madeta Motor České Budějovice: Chábera - Toman, Gřegořek, Posmyk, Mucha, Vágner, Kutlák, - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, Vak, Veselý - L. Květoň, V. Nedorost, Hřebejk.
Ještě před úvodním vhazováním došlo ke slavností chvíli. Vsetínský kapitán – a také dlouholetá opora budějovického Mountfieldu Luboš Rob – obdržel z rukou akcionáře Říhy upomínkový dres s číslicí 700, která odkazovala na počet Robových odehraných zápasů v nejvyšší soutěží. Na domácích bylo od první minuty poznat, že předchozí dvě prohry s Jihočechy jim nohy nesvazují. Spíše naopak, Valaši od začátku dobře bruslili a z brankářských protějšků Vehviläinen – Chábera měl více práce druhý jmenovaný.

Už ve třetí minutě si před hostujícího gólmana šikovně nabruslil mladíček Hrňa a jeho švih zápěstím skončil na levém Cháberově rameni. Vzápětí mohl síťku budějovické branky rozvlnit Bolf, ale budějovický náhradník se stačil včas přemístit. Vsetínský tlak ale narůstal a bylo jasné, že gólmanova neprůstřelnost nemůže odolat věčně. Domácí využili chaosu, který způsobili v budějovické obraně a po dlouhé době vsítili první branku utkání: Květoň vyslal příčný pas na najíždějícího beka Šmacha, který dělovkou od modré rozhodil Cháberu i budějovické obránce a odraženého puku se jako první zmocnil opět Květoň.

Pomalá střela k tyči po ledě ale hosty paradoxně nakopla k větši aktivitě, která vyvrcholila Posmykovým vyrovnávacím gólem. Budějovický hromotluk v početní výhodě prostřelil nic nevidícího Vehviläinena mezi betony a začínalo se od znova. Velké nasazení prokazoval domácí obránce Bobček, který kromě honby za vítězstvím bojoval také o místo v základní sestavě. Největší šanci ale spálil Marek Dubec když společně s Říhou neproměnil šanci dva na jednoho.

Jestliže byla první dvacetiminutovka jasnou záležitostí Vsetína, ve druhé části usedli do režisérského křesla Budějovičtí. Povel „Akce“ zakřičel už v pětadvacáté minutě Brabenec. Z levého kruhu vypálil na Vehviläinena a kotouč za brankářova záda nešťastně tečoval obránce Horák, neúspěšně odstavující drzého Hübla – 1:2. Vzápětí mohl vedení pojistit Tomáš Vak, ale sám před vsetínskou brankou zaváhal. V totožné situaci se ocitl i další exvsetínský hráč Ondřej Veselý, jenž z bezprostřední blízkosti zakončil mimo. Domácí mohli odpovědět Říhou, jenž v náznaku šance nezpracoval přihrávku, ale radovali se opět hráči Mountfieldu.

A u branky na 1:3 byl opět režisér Brabenec, který vedení pojistil podle naprosto stejného scénáře jako vstřelil předcházející gól. S tím rozdílem, že tentokrát tečoval kotouč vsetínský Kraus. V závěru třetiny hosté hráli dvojnásobnou přesilovku, ale i přes velký tlak už branku nevstřelili. Zajímavostí druhé části byl fakt, že obě mužstva šla do čtyř kvůli příliš mnoha hráčům na ledě. Litovat nevyužité výhody mohl ale jen Vsetín, který po čtyřiceti minutách musel dotahovat už dvougólové manko.

Do poslední třetiny vstoupil Vsetín s vědomím posledních dvaceti minut zvrátit výsledek. Pár vteřin po vhazování pálil ze tří metrů kapitán Rob, ale utkání proti svému mateřskému týmu si neosladil. Blízko ke kontaktní brance byl Lukář Říha, který opět vyčkával na útočné modré, ale jeho střela po zemi si cestu do branky Jihočechů nenašla.

Hostující obranu zaměstnávala hlavně druhá vsetínská formace, ale kýžená branka se stále nedostavovala. Valaši se dočkali až tři minuty před koncem, kdy se své první branky dočkal také Lukáš Bolf – 2:3. Schylovalo se k dramatu. Poslední tým tabulky následně zkoušel štěstí v power – play, ale z branky se radoval hostující Gřegořek, který připomněl, že bez hostinského se účet neuzavírá. Z Lapači si tak všechny tři body odvezli Jihočeši.

Josef Jandač (Č. Budějovice): „Vsetín doma nehraje špatně, věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Rozhodla ale druhá třetina, ve které jsme měli několik vyložených šancí. Když ale v závěru soupeř snížil, měli jsme štěstí, že jsme se ubránili. Jsem za tři body vzhledem k naší velké marodce rádi.“

Břetislav Kopřiva (Vsetín): „Po výkonu v Liberci jsme doma chtěli uspět, ale po první brance přišlo příliš rychle vyrovnaní. Ve druhé části jsme ale měli několik výpadků, a mohli jsme prohrávat ještě více. Soupeř si pak ve třetí části hlídal výsledek a kdybychom měli trochu štěstí, uhráli bychom remízu. Zápas nedohrál obránce Kučný, který má problémy s třísly. Po reprezentační pauze by měl být připraven obránce Hrabal, ale je otázkou zda na Vsetíně zůstane. Ztráta na posledním místě je už docela velká, a některé kluby mají velký zájem o některé naše hráče. Uvidíme, jak se k tomu postaví vedení.“