Na předvánoční nákup bodů do Mountfieldu? Uvidíme...

Aleš Koňařík • 07.12.2006

V s e t í n – Už jen jediný zápas před druhou reprezentační přestávkou čeká na vsetínské hokejisty, kteří v mezidobí finského a ruského turnaje nabrali na posledním místě momentálně devítibodovou ztrátu. Vsetín bez svého reprezentačního beka Josefa Hrabala kráčel převážně od porážky k porážce, z deseti zápasů vybojoval jen pět bodů, inkasoval 38 gólů, soupeřům nastřílel jen 19 branek. Jediný zápas s vítězným koncem dokázali Valaši uhrát proti svému tabulkovému sousedovi z Plzně. Páteční duel s týmem Českých Budějovic ukáže, nakolik Vsetín zúročí překvapivý zisk bodu z ledu vedoucího Liberce.

Jihočeši na rozdíl od Vsetína zažívají vesměs příjemné starosti při přetahování se s Libercem o první místo. Na záda jim ovšem dýchá smečka ze středu tabulky, jelikož rozdíl mezi Bílými Tygry a devátým Znojmem je jen 9 bodů. Hráči Mountfieldu se v minulém kole dočkali díky výhře 3:1 nad Slavií po osmi zápasech plného bodového zisku: Jihočeši ovšem v tomto období brali dvakrát výhru v prodloužení, a v jednom případě bod za dvě porážku v nastaveném čase.

Českobudějovické hokejisty trápí přes pauzou poměrně rozsáhlá marodka, k Nedorostovi, Vydarenému a Macháčkovi se po utkání se Slavií přidali útočníci Kotrla a Hřebejk.

Obránce Zdeňka Kutláka a útočníka Jiřího Šimánka čekají reprezentační povinnosti, v kanadském bodování klubu ale s velkým náskokem dominuje Viktor Hübl (16+11) a mezi obránci (Budějovice mají letos obecně hodně bodující beky) pak Petr Gřegořek (7+8). Zajímavou statistickou notickou je skutečnost, že reprezentant Kutlák je vůbec nejhorším hráčem HC Mountfieldu v počtu +/- bodů, na svém kontě má -14.

Oba letošní duely vítězně pro České Budějovice

Zatímco první zápas na Vsetíně rozhodla vsetínská nedisciplinovanost, podtržená zoufalým výkonem slovenského rozhodčího Konce, a následné branky v přesilovkách již v první třetině, v Českých Budějovicích sahal Vsetín po dobrém výkonu po bodu. Od této mety ho však dělil jediný gól.

Vsetínská hokejová a.s. - HC Mountfield 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky:
31. Dubec (Horák) - 4. Hudec (Toman), 11. Hudec (Nedorost) 58. Brabenec.

HC Mountfield - Vsetínská hokejová a.s. 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky:
24. V. Hübl z trest. střílení, 26. M. Hudec (V. Hübl), 40. Brabenec (M. Hudec), 42. Gřegořek - 30. Sakrajda (Hrabal), 49. Sakrajda (Stantien), 56. Berzinš (Dubec).

Sestavy v předcházejícím kole

Č. Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Vágner, Kutlák, Posmyk, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kotrla, Vak, Veselý - Šimánek, V. Nedorost, Hřebejk - Mertl, L. Květoň, Gulaš.

Vsetín: Vehviläinen - Všetečka, Kučný, Bobček, Šmach, Horák, Galvinš, od 34. navíc Bolf - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, L. Říha, Rob - Grill, Berzins, L. Duba - Hrňa, Sabol, Kraus.