Vsetín poprvé na domácím ledě nevyhrál

Jan Hrbáček, Aleš Koňařík • 19.09.2006

V s e t í n - Vsetínští hokejisté v rámci šestého kola přivítali České Budějovice, ale už po 11. minutách prohrávali po přesilovkových trefách Michala Hudce 0:2. Ve druhé třetině se sice zvedli trefou Marka Dubce, ale na vyrovnání tentokrát nedosáhli. Další ex-vsetínský útočník Kamil Brabenec totiž pečetil při domácím power play vítězství svého týmu gólem do prázdné branky. Jihočeši si tak po taktickém výkonu odvážejí všechny tři body.

- 6.kolo út 19.9.17:00
Madeta Motor České Budějovice
1:3(0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Dubec (Horák) - 4. Hudec (Toman), 11. Hudec (Nedorost) 58. Brabenec. Rozhodčí: Konc (SVK) - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2690. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Horák, Galvinš, Ostrčil, Štach, od 21. Brincko, Pelikovský - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Sabol, Duba - od 21. Davídek, Berzinš, Kraus.
Madeta Motor České Budějovice: Turek - Mucha, Vydarený, Gřegořek, Toman, Posmyk, Vágner - Kotrla, V. Hübl, Sailer - M. Hudec, V. Nedorost, Brabenec - Šimánek, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk.

*
Žlutozelené hvězdy:
1. Marek Dubec
2. Marek Grill
3. Radim Ostrčil
— podle redakce hc-vsetin.cz
Panovaly-li před začátkem nejvyšší soutěže obavy, že po jejím uzavření klesne atraktivita zápasů, nebyly to obavy liché. Příčinou je však současný místy až nesmyslně úzkostlivý trend posuzování zákroků či dalších herních situací. Bráno touto optikou, musel být jakýkoliv fanoušek hokeje dokonale otráven již v polovině první třetiny utkání Vsetína s Mountfieldem České Budějovice, během které na trestnou lavici usedlo pět domácích a jeden hostující hráč.

Domácí tým inkasoval dvě rychlé branky z hole kanonýra Hudce pokaždé při třech hráčích na ledě. Hudec nejprve za Štefla vrátil vyraženou střelu obránce Tomana, aby v minutě jedenácté podobně završil spolupráci s Nedorostem. Jihočechů byl po této dvojité dávce energie plný led a mladý brankář Martin Štefl měl plné ruce práce, především pak s individuálními průniky Kutláka a Brabence.

Mdlý Vsetín se před budějovickou branku dostal až v závěru třetiny, na jejímž konci byl účet trestů podtržen na sumě 7:6, tedy 26 trestných minutách. Brankář Turek měl největší práci s ranou agilního štírka Grilla z ostrého úhlu, po které si nebyl příliš jistý, zda mu puk nepropadl za brankovou čáru.

Závěrečná strkanice po první siréně vyústila v dlouhou početní výhodu Vsetína v úvodu druhé části, ve které ovšem Valaši nepředvedli nic hokejově světoborného. Zásadní změna se ovšem odehrála v hlavě slovenského sudího Konce, který bez zjevných příčin radikálně upravil svůj metr z úvodní části a ač hra pokračovala ve stejně důrazných intencích, zůstávala jeho píšťalka až na tři výjimky němá. Rezultátem byla ovšem nejzajímavější část celého zápasu.

Při plném počtu hráčů na ledě se domácí oklepali z útlumu první třetiny a začali svému soupeři zle zatápět. Turek si poradil s Ostrčilovou ranou od modré, tak s nebezpečnou dorážkou Roba, čistý štít však vůči sílícímu vsetínskému tlaku udržet nedokázal. V přesilově hře za něj v31. minutě dotlačil po Horákově ráně puk Marek Dubec.

Vsetín sahal po vyrovnání opět Robem, jemuž ale stejně jako v prvním případě stál v cestě Turkův beton. Dvě minuty před sirénou pak před odkrytou klec posunul puk na své spoluhráče Sabol, ale žádná ze vsetínských hokejek nedokázala dostat puk do branky.

Hostující tým si v kabině zřejmě srovnal priority a prvních minutách závěrečné části opět přebral aktivitu. V jeden okamžik najíždělo na osamoceného obránce Hrabala dokonce kvarteto hráčů v bílých dresech, avšak předvídavý skluz nejproduktivnějšího zadáka extraligy zabránil blížící se pohromě.

Domácí tým se dopředu prokousával s obtížemi, Ostrčilova dělovka od modré, po které se Turek jen ohlédl, byla spíše jen ojedinělou akcí Vsetína. Osud duelu nakonec skončil na hokejce vsetínského forvarda Marka Dubce. Ten se v 57. minutě ocitl na moment sám před Turkem, ale nedokázal si včas přehodit puk na forhendovou stranu, aby v následné power-play nešťastně poslal puk přímo na hůl Kamila Brabence, který ranou přes celé hřiště pojistili jihočeské vítězství.

Josef Jandač (Č.Budějovice): "Rozhodli jsme utkání v první třetině, v našich přesilovkách. Vsetín ale od druhé části přitlačil a byl nepříjemný. My se soustředili na brejkové situace a věřili jsme, že je proměníme, ale nepodařilo se. Tím pádem se potom hrálo do poslední minuty. Poznamenala nás zranění z utkáních s Karlovými Vary a Slavie. Soupeř však prokázal kvalitu a hrál velmi dobře, nebylo to jednoduché."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Musím jen potvrdit slova kolegy. Budějovice nás v první třetině přehrávaly, my působili unaveným dojmem. Od druhé části jsme přešli na hru na čtyři útoky, soupeři to dělalo problémy. Přitlačili jsme, ale nedokázali jsme si vytvořit střelecké příležitosti a když už, tak jsme je neproměnili. Musím ale vyzvednout kluky, že makali do poslední minuty."