Vsetín zdolal Techniku i podruhé a je krůček od finále!

Tomáš Kopecký • 09.03.2016

Skvěle! Valaši navázali na úvodní semifinálové vystoupení a z Brna odjíždějí s důležitým druhým bodem. Od postupu do vysněného finále dělí vsetínské hokejisty jediná výhra. Valaši měli před zraky velmi početné skupiny fanoušků, kteří vážili cestu do Brna, velmi dobrý start do utkání a v první třetině si vypracovali dvoubrankové vedení. Naopak domácím v dalším průběhu utkání zvlhl střelecký prach, brněnští Technici nedokázali ani jednou rozvlnit síť za Hromadovými zády. Vítězství Vsetína korunoval brankou do odkryté klece René Kajaba. Lví podíl na vítězství Valachů nese dvoubrankový střelec Tomáš Vávra. Série se stěhuje zpět do Vsetína, kde mohou domácí Na Lapači již v pátek od 17:30 dokonat postup do finále.

2. liga - SF2 st 9.3.18:00
HC Technika Brno
0:3(0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Vávra (Dvořák, L. Vrba), 11. Vávra (Hrazdira, Kajaba), 60. Kajaba (Hrazdira, Ostrčil). Rozhodčí: Slavka, Volf – Klouda, Musil. Vyloučení: 5:5 - navíc Slováček (VSE) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:3.

HC Technika Brno: Jekel – Habrovec, Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil – Stehlík, F. Vrba, P. Brzobohatý, Benýšek, Biolek, Jurča, Piskoř, M. Brzobohatý, Boček, Kadlec, Látal, Bustin.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, L. Vrba, Ostrčil, Ambruz, Žák, Řezáč, Báchor, Štědrý – Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Hrazdira, Vávra, Zúbek, Vaněk, Finsterle, Ondráček, Daněk, Hruška.

Druhé semifinále na brněnském ledě začalo nervózně. Na hokejkách obou celků bylo vidět, že jde o velice důležitý duel, který buď posune jeden tým k mečbolu, nebo se série srovná. První přesilovou hru měli k dispozici Valaši a naložili s ní tak, jak si trenéři i fanoušci přáli. Tomáš Vávra nepokrytý u pravé tyče Jekelovy brány poslal po přihrávce od Petra Dvořáka puk do sítě a rozradostnil početný dav v zelenožlutých dresech.

O čtyři minuty později se prosadil opět Tomáš Vávra, který po pěkné zadovce od Hrazdiry podruhé překonal domácího Jekela. Do konce první třetiny se už nic zajímavého nestalo a do kabin tak šli hosté s vedením 2:0 v zádech.

Druhou periodu začali aktivně opět Valaši, konkrétně Slováček se zjevil před Jekelem, nedokázal ho však tak, jako jeho spoluhráč Vávra, překonat. O pár minut později se v dobré příležitosti ocitl Benýšek, v ideálním momentu ale kotouč promáchl. V sedmadvacáté minutě mohl Vávra zkompletovat hattrick, proti jeho střele však stál fantastický Jekel, který reflexivně máchl lapačkou a zabránil třetímu gólu.

Jekel držel akcie domácích i nadále nad vodou, když zlikvidoval šance Hrazdiry nebo Slováčka. Před koncem druhé periody mohl dostat na dostřel jednoho gólu domácí hokejisty Dominik Piskoř, v přesilové hře ale nedokázal po pěkném zpracování skórovat.

Zkraje závěrečné dvacetiminutovky se pokoušel prosadit před Hromadou Stehlík, jeho pohledná klička se však neshledala s gólovou radostí. Ten stejný hráč měl velkou příležitost v 47. minutě, po průniku před Hromadu ale nedokázal protlačit touš skrz betony valašského gólmana. Vsetín si pojistil výhru při závěrečné power-play Brňanů, když odkrytou klec trefil René Kajaba a rozradostnil vsetínské fanoušky potřetí. Valaši mají k dispozici mečbol, který se pokusí svěřenci Romana Kaňkovského oddálit v pátek Na Lapači.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Škoda, že jsme si spletli začátek. Začínali jsme až od devatenácti hodin, od osmnácti to nebylo vůbec mužstvo, které by chtělo hrát play-off. První třetina byla tragédie. To rozhodlo.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Bylo to těžké utkání. Technika byla po zásluze třetí v základní části. Dnes hrála dobře, ale my jsme hráli ještě lépe. Hráli jsme dobře komplexně, dozadu i dopředu. Zápas nám sedl a Techniku jsme nepustili do mnoha šancí. Výborně zachytal Petr Hromada, ale série nekončí a my to musíme potvrdit v pátek.