Valaši po dvou prohrách zabrali a z Brna vezou plný počet bodů

Pavel Tajzler • 20.01.2016

V posledním utkání venkovního mini turné se hokejistům VHK konečně podařilo naplno bodovat. Po prohrách s Hodonínem a Novým Jičínem, se Vsetínští potřebovali znovu chytit a kde jinde by to mělo být, než právě v Brně za Lužánkami. Zde se totiž Valachům v posledních sezónách daří a nejinak tomu bylo i dnes. Vsetínským se podařilo zvítězit především díky skvělé druhé třetině, kde si dokázali vypracovat tříbrankový náskok. V poslední periodě navíc navýšil už na 4:0 kanonýr Kolařík. Technika však neházela flintu do žita a díky bojovnému výkonu a zvýšené aktivitě dokázala vstřelit dvě branky, avšak to bylo z její strany vše. Valaši si tak připisují cenný skalp a z pouti po moravských stadionech se vrací se čtyřmi body ve své pokladnici.

2. liga - 35.kolo st 20.1.18:00
HC Technika Brno
2:4(0:0, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Piskoř (Habrovec), 50. Zbořil – 25. Slováček (Dvořák, Nedbálek), 27. Hrazdira (Hruška, Hryciow), 34. Vítek (Slováček, Dvořák), 46. Kolařík (Abdul). Rozhodčí: Honza – Kříž, Otáhal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 2:4.

HC Technika Brno: Jekel (41. Novák) – Habrovec (C), Vrba, Navrátil, Šidák, Zbořil, Sedlák, Havíř, Strýček – Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Biolek, Bustin, M. Brzobohatý, Piskoř, Kadlec, Látal, Boček.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Vrba, Hryciow – Zúbek, Vaněk (C), Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Hruška, Vávra, Ondráček, Hrazdira, Abdul.

Oba celky středečního klání se v úvodu zápasu spíše oťukávaly a vážnější šance byly k vidění jen zřídka. Za zmínku stojí snad pouze střela Ondřeje Stehlíka, jenž poprvé v utkání prověřil Petra Hromadu, ten byl však na jeho pokus řádně připraven. Hosté dostali možnost první přesilové hry v deváté minutě, kdy za podražení usedl na trestnou lavici Pavel Strýček, nicméně o půl minuty později se otevřela vrátka trestné lavice pro Kajabu, který neuhlídal svoji hokejku, a ta skončila v obličeji jednoho z domácích hráčů.

Ani jeden z týmů nedokázal početní výhodu využít. Skóre se neměnilo ani při další přesilovce vysokoškoláků, kdy sám u pravé tyče Hromadovy svatyně dorážel Piskoř, nepodařilo se mu ale protlačit puk za záda dobře chytajícího gólmana.

Za nerozhodného stavu vstupovali hokejisté i do druhé dvacetiminutovky. Ta začala stoprocentní příležitostí zkušeného snajpra Petra Jurči, který ale bekhendem nezasunul puk mezi Hromadovy betony. Poté, co na trestnou lavici usedl domácí obránce Zbořil, se však skóre poprvé měnilo. Ondřej Slováček se ujal černé pryže ve středním pásmu, přebruslil brněnské obránce a střelou na vyrážečku pokořil Pavla Jekela.

Hosté rázem ožili a do hvizdu, který signalizoval konec druhé periody, přidali ještě další dvě branky. V sedmadvacáté minutě se prosadil David Hrazdira povedenou střelou do horních pater branky a v čase 33:44 se početná skupina vsetínských fanoušků radovala potřetí, když David Vítek zvládl zamířit mezi tři tyče z prostoru mezi kruhy.

Na poslední třetinu se do brněnského brankoviště postavil Josef Novák, ani on však nezabránil čtvrtému gólu v síti Brňanů, o který se po dobrém pasu od Abdula postaral nejproduktivnější hráč Valachů Jan Kolařík. Domácí však dokázali zdramatizovat vývoj utkání. Necelou minutu po čtvrté vsetínské brance překonal Hromadu poprvé v utkání Dominik Piskoř a na jeho úspěch navázal o tři minuty později v dvojnásobné početní převaze Mikuláš Zbořil povedenou ránou z levého kruhu.

Sovy vycítily šanci na srovnání nepříznivého stavu, další branky už ale nepřidaly a nepodařilo se jim využít ani dlouhou závěrečnou hru bez brankáře. Vsetín si z jihu Moravy odváží všechny tři body po výhře 4:2.