Vsetín první mečbol nevyužil. Technika zvítězila na nájezdy

Helena Hegeďová • 11.03.2016

Třetí semifinále začalo opět jako vyrovnaný boj, ve kterém šli hosté do vedení. Domácí však ještě do konce 1. třetiny stihli skóre otočit. Následně se pak Technika prezentovala lepší hrou a Valaši s obtížemi drželi vyrovnané skóre, které dospělo až do prodloužení. Ani jedna z šancí v nastaveném čase se neuchytila a na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, ve kterých se lépe dařilo hostům. Ti díky přesné střele Petra Jurči snižují stav série.

2. liga - SF3 pá 11.3.17:30
HC Technika Brno
3:4sn(2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Slováček, Nedbálek), 14. Dvořák (Slováček, Nedbálek), 29. Hrazdira (Vávra, Ambruz) – 3. Boček (Latál, Piskoř), 23. Stehlík (Strýček, Kadlec), 32. Stehlík (Bustin, Kadlec), rozh. náj. Jurča. Diváci: 3181. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, L. Vrba, Ostrčil, Ambruz, Žák, Řezáč, Báchor, Štědrý – Slováček, Dvořák, Vítek – Kajaba, Hrazdira, Vávra – Zúbek, Vaněk, Finsterle – Ondráček, Daněk, Hruška.
HC Technika Brno: Jekel – Habrovec, Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil – Stehlík, Vrba F., Brzobohatý P., Benýšek, Biolek, Jurča, Piskoř, Brzobohatý M., Boček, Kadlec, Látal, Bustin.

Autor: Tomáš Kopecký

Do třetího utkání semifinálové série mezi Vsetínem a Technikou Brno vstoupili aktivněji hosté a hned od prvních sekund nepříjemně zatápěli obraně Valachů. Emoce vzplály již v první minutě, kdy Hromada vyjel za kotoučem ze svého brankoviště až do prostoru kruhů, kde byl zasažen hostujícím Bočkem. To si domácí obrana nenechala líbit a strhla se první mela. Petr Hromada dlouhou dobu ležel na ledové ploše, avšak pak se oklepal a srážka na něm nezanechala žádné následky.

Hosté se dostali do vedení hned ve třetí minutě. A byl to právě Jan Boček, jenž se do statistik zapsal jako autor první branky, když šikovně tečoval Látalovo nahození od pravého mantinelu. Nutno dodat, že obrana Valachů v této situaci výrazně zaspala a nechala hostujícího útočníka naprosto nehlídaného v těsné blízkosti Hromadovy svatyně.

Domácí se ihned snažili o vyrovnání, slibný tlak si připravila především Hrazdirova formace, která dlouhou dobu svírala hostující obranu před Jekelem. Poté však opět zahrozili hosté. Piskoř se protáhl kolem levého mantinelu a natlačil se do brankoviště, Hromada dokázal pokrýt jak jeho střelu, tak především dorážku Bočka, který nedokázal nadzvednout puk na ležícího gólmana Valachů.

Další fáze první třetiny však patřila Vsetínu. A velký vliv na tom měly také přesilové hry, ve kterých se Valaši dokázali dvakrát prosadit. Mužem okamžiku se v tu chvíli stal Petr Dvořák. Nejdříve v čase 11:09 dostal puk od Ondřeje Slováčka do prostoru levého kruhu, odkud bez přípravy vystřelil. Jeho zakončení nepatřilo do kategorie nejvydařenějších, přesto kotouč propadl skrz Jekelovy betony až do sítě. Valaši byli rázem na koni a vynutili si další faul. V následné přesilovce platila stejná rovnice – Slováček poslal puk na Dvořáka a ten v rychlosti poslal puk za záda hostujícího gólmana podruhé během dvou minut. Skóre 2:1 platilo Na Lapači i po prvních dvaceti minutách.

Start do druhé třetiny Valachům opět nevyšel. V čase 22:38 vyrovnal Ondřej Stehlík, který tečoval Strýčkovu dělovku od modré mimo dosah Hromady. Vsetínská obrana podruhé v utkání doplatila na nedostatečné pokrývání hráčů v blízkosti brankoviště. Vyrovnaný stav ve Vsetíně nevydržel moc dlouho. Tomáš Vávra ukořistil špatnou rozehrávku hostů a přesným pasem vybídnul ke skórování David Hrazdiru. Mladý vsetínský útočník si potáhl puk, tahem vystřelil. Jeho první střelu stihl ještě hostující gólman vyrazit, na dorážku už byl ale krátký. Valaši se tak podruhé v utkání dostali do vedení.

Ve 30.minutě se připomněl útočník František Zúbek, kterého našel přesnou přihrávkou v předbrankovém prostoru kapitán Daniel Vaněk. Po střele slovenského legionáře ve službách Vsetína se již někteří z fanoušků začali radovat ze vstřelené branky, avšak Zúbkovi se střela nezdařila a hostující obrana okamžitě hasila nebezpečí vyhozením kotouče.

Vyrovnání přišlo zanedlouho. Peter Bustin předvedl pěkný útočný manévr, kterým zmátl obránce Žáka u mantinelu, posléze našel v ještě lepší střelecké pozici Ondřeje Stehlíka, který už se v zakončení nemýlil. Vsetín rázem vypadl z tempa a byly to brněnské Sovy, které byly po zbytek druhé třetiny aktivnější. Předchozí slova potvrzuje situace ze třiatřicáté minuty, kdy se v obrovské šanci objevil Jurča, ale trefil pouze horní tyč. Branku však již diváci ve druhé třetině neviděli, a proto odcházeli hráči do kabin za vyrovnaného stavu 3:3.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté. Hattrick měl na hokejce Stehlík, jeho dorážku dokázal zlikvidovat Hromada Vsetínu se ve 49.minutě naskytla možnost přesilové hry 4 na 3, o které se říká, že je ještě nebezpečnější, než v případě 5 na 3. Hostům se podařilo se štěstím oslabení ubránit. Nejprve orazítkoval David Hrazdira tyč, poté se v obrovské příležitosti vyskytl Tomáš Vávra. Měl před sebou úplně prázdnou bránu, avšak nějakým zázrakem puk neskončil v síti. Vsetínský forvard jen nevěříce kroutil hlavou. V 54.minutě mohl utkání rozhodnout Dvořák, ale po Finsterleho otočce kolem branky nedokázal zasunout puk za dezorientovaného Jekela. Poslední minuty základní hrací doby přinesly útočné snažení hostů. Hosté rozhodně nechtěli sérii vzdát a hráli uvolněněji, což bylo také vidět na ledě. Z tribuny se také zdálo, jakoby někteří hráči Vsetína v závěru utkání „šlapali vodu“, hosté byli zkrátka u puků rychlejší. Po šedesáti minutách bylo na Lapači skóre nerozhodné a na řadu přišlo prodloužení.

V tom se ani jeden z týmu nijak nehnal dopředu a tempo hry upadlo. V prodloužení měli největší šanci hosté. Jurčova střela z mezikruží nadělala obrovské problémy Hromadovi, který chvíli nevěděl, kde má kotouč, nakonec však zůstal v jeho výstroji a vsetínský gólman se zkušenostmi z extraligového Zlína držel svůj tým nad vodou. Protože v prodloužení gól nepadl, na řadu přišly samostatné nájezdy, tedy disciplína, ve které se Valachům v této sezoně vůbec nedaří. Jediným úspěšným akvizitérem se stal hostující Petr Jurča, který sebevědomě bez bázně a hany napálil kotouč nad Hromadovu lapačku. Velká zodpovědnost stála na Františku Zúbkovi, který musel poslední nájezd proměnit. Začal úspěšně, rozhýbal gólmana, avšak ve finální fázi přestřelil odkrytou klec. Vsetín tak poprvé v play-off prohrává a série se stěhuje do Brna.

Miroslav Stavjaňa (VHK Vsetín): Dnes opravdu šlo vidět, že hraje druhý mančaft se třetím, a tentokrát se nám toho soupeře nepodařilo přetlačit. Škoda, že v prodloužení, už kluci neměli tolik sil, aby dokázali soupeře přebruslit a vytvořit si nějaký silnější tlak, ale přesto si myslím, že jsme tam těch šancí měli o kapánek víc. Technika v základní části porazila i Frýdek, takže to nejsou žádní odevzdaní hráči a dnes tu sílu dokázali. Naši kluci, ačkoliv ze sebe vydali mnoho sil, tak se to prostě nepodařilo, ale věřím, že v neděli naši sílu potvrdíme a budeme slavit.

Roman Kaňkovský (Technika Brno): Věděli jsme, že domácí se už těší na oslavy, ale my jsme jim to chtěli znepříjemnit. Kluci dneska dobře bojovali a v těch penaltách, to už je vždycky o štěstí. My jsme ho dnes měli a jsme hrozně rádi, že jsme tady vyhráli.