Vsetín ve vyrovnané bitvě před nejvyšší návštěvou sezony podlehl Frýdku-Místku

Tomáš Kopecký, Radek Bařina • 30.01.2016

2502. Tolik diváků si našlo cestu do ochozů vsetínského zimního stadionu, aby zhlédli bitvu prvního s druhým týmem druholigové tabulky, jež byla napínavá až do samotného konce. Valaši ovládli první třetinu a vypracovali si dvoubrankový náskok. Hosté však ve druhé třetině dokázali využít otevřených okének v obraně Vsetína a třemi brankami obrátili vývoj utkání. Hokejistům VHK se sice v 50.minutě podařilo zásluhou Zúbka vyrovnat, avšak byli to právě hosté, kteří nakonec odjíždějí z valašské metropole spokojenější. Rozhodující trefu hostů obstaral hned o minutu později David Klimša. Hokejisté Frýdku-Místku zvyšují svůj náskok v čele druholigové tabulky na 23 bodů. Další utkání čeká vsetínské hokejisty již ve středu na ledě Kopřivnice.

2. liga - 38.kolo so 30.1.17:30
HC Frýdek-Místek
3:4(2:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Zúbek (Kolařík), 13. Hrazdira (Řezáč), 50. Zúbek (Kolařík, Vávra) – 21. Kovařčík O. (Luka), 28. Chmielewski (Roman), 36. Kovařčík O. (Jeník), 51. Klimša (Samiec). Rozhodčí: Kašík - Blaha, Goňa. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 2502. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Plšek – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ambruz, Ostrčil, Žák, Báchor, Vrba – Kajaba, Hrazdira, Vaněk, Slováček, Dvořák, Vítek, Zúbek, Vávra, Kolařík, Abdul, Ondráček, Hruška
HC Frýdek-Místek: Daneček – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Samiec, Kvapil, Roman, Foltýn – Káňa, Franek, Růžička, Luka, Schwarz, Sonnek, Jaroš, Kovařčík M., Klimša, Chmielewski, Cienciala, Kovařčík O.

Souboj prvního s druhým přinesl dle očekávání výborný hokej ve velmi dobré atmosféře, o kterou se staralo více než 2500 platících diváků. Oba celky vstoupily do duelu opatrně se soustředěnou obranou středního pásma. První vzruch tak přinesla až minuta 5. Domácí Slováček našel před Danečkovou brankou Dvořáka, ten ale prudký pas usměrnil mimo tři tyče. Z protiútoku poprvé zahrozili i hosté, v akci 4 na 2 však pálil Jaroš mimo.

Kormidlem zápasu pootočila až 9. minuta a první přesilovka Vsetína. Valachům totiž stačilo pouhých 10 sekund, aby ji využili, když Kolaříkovu vyraženou střelu doklepl František Zúbek zblízka za záda hostujícího gólmana. Poté si zahráli první přesilovku i Frýdečtí, nesehráli ji ale dobře a ve 13. minutě je to mohlo mrzet dvojnásob. V krátkém sledu totiž dvakrát faulovali, nabídli Vsetínu přesilovku 5 na 3 a ten ji využil. Předcházela tomu hrubka Dreslera, který svým vyhozením napálil přímo domácího Řezáče, od nějž se puk odrazil na hůl Davida Hrazdiry, který po ledě zblízka prostřelil gólmana. V pokračující klasické přesilovce si pak VHK vynutil drtivý tlak, hosté se však ubránili a bez úhony přežili i tutovku Kolaříka v minutě 15. Ten měl před sebou odkrytou branku, prudký pas ale nedokázal ideálně trefit. Až v závěru třetiny se osmělili i hosté, pokus Ciencialy z mezikruží ale lapil Plšek. Vsetín tak ovládl herně i výsledkově první třetinu a do kabin odcházel s vedením 2:0.

Zatímco první perioda patřila domácím, v té druhé byli jednoznačně lepší hosté. Obrat nastartovala už 1. minuta třetiny. Vaněk na vlastní modré ztratil puk, Luka přihrál Ondřeji Kovařčíkovi a ten mezi betony překonal Plška. O chvíli později měl vyrovnání na holi Káňa, zblízka ale nepřehodil beton ležícího Plška. O minutu později byl znovu vidět domácí kapitán Vaněk. Nejprve ve velmi dobré pozici v přečíslení netrefil dobře puk, aby vzápětí bleskovým návratem a skvělým obranným zákrokem na poslední chvíli zmařil hostující dorážku do odkryté brány.

Frýdečtí se ale vyrovnání přesto dočkali. Ve 28. minutě Vsetínští propadli, Roman poslal do úniku polského reprezentanta Ariona Chmielewskiho a ten bekhendovým blafákem srovnal.Následovala série vyloučení, která hostům dokonce přinesla dvojnásobnou přesilovou hru – naložili s ní ale mizerně a Plškovu bránu skoro neohrozili. Ve 35. minutě však byli Frýdečtí za svou aktivitu přeci jen odměněni vedoucí brankou. Znovu to byl Ondřej Kovařčík, který se tentokrát prosadil přesně umístěnou střelou od pravého mantinelu. Do kabin tak hosté odcházeli s vedením 3:2.

Do třetí třetiny navíc vstoupili Frýdečtí s tří a půl minutovou přesilovkou v zádech. Tu ale doslova promrhali a iniciativu tak znovu začali přebírat domácí. Pomohla jim k tomu i početní výhoda v minutě 47. V ní nejprve v dobré pozici neuspěl Vávra a poté ani Zúbek, jehož tvrdou střelu z mezikruží zastavil reflexivní zákrok Danečka. Vsetínská převaha postupně narůstala a v polovině třetí třetiny explodoval zaplněný Lapač nadšením. Kolaříkovu přihrávku od mantinelu plachtící v úrovni pasu dokázal dojíždějící František Zúbek usměrnit za záda nic netušícího Danečka. Utkání tak bylo znovu vyrovnáno.

Radost ale vydržela Valachům jen necelé dvě minuty. Pak se totiž po zmatku ve vsetínském obranném pásmu dostal k puku David Klimša, zkušeně si počkal na ideální okamžik a pak zblízka propálil Plška. Hned vzápětí mohlo být znovu srovnáno. Po akci Kolaříka se Zúbkem poskakoval puk po brankovišti, hosté ho ale v poslední chvíli dokázali odpálit do bezpečí. Krátce poté v přečíslení dva na jednoho netrefil bránu Kajaba a v pokračující akci Hrazdira neprostřelil z mezikruží houšť těl před Danečkem. Minutu a půl před koncem odvolali domácí gólmana. Šanci na vyrovnání měl Zúbek, zblízka ale nadvakrát nepřekonal gólmana a nic víc už pozorná hostující obrana Vlachům nedovolala. Ve vyrovnaném utkání, jemuž by ve výsledku slušela spíše remíza se tak díky vyšší produktivitě raduje Frýdek-Místek. V utkání výborné úrovně zdolal Vsetín 4:3.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Domácí měli výborný vstup do utkání. Využili přesilovky, které jsme jim nabídli. Ale myslím, že od druhé třetiny jsme dominovali, ve druhé třetině jsme otočili a myslím že potom už jsme byli lepším týmem.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Jsme smutní, myslím, že první a třetí třetinu jsme podali velmi dobrý výkon, hráli jsme aktivně, vypracovali jsme si hodně šancí. Ta první třetina měla skončit víc než 2:0. Zápas hodně ovlivnil náš nešťastný vstup do druhé třetiny, měli jsme kotouč pod kontrolou, zbytečně jsme ho zatahali do třetiny, ztratili jsme ho a soupeř dal kontaktní gól, tím jsme je dostali do hry a druhou třetinu jsme se víceméně bránili, nebyli jsme aktivní a o ty další góly jsme si v podstatě koledovali a nakonec soupeř odskočil na 2:3. Ve třetí třetině jsme se znovu vrátili k té naší aktivní hře, vyrovnali jsme a je strašná škoda toho gólu na 4:3, kde nás přetlačili v osobním souboji a nakonec to procedili někde pod betonem. My pak měli šance dostat to do remízy ještě i v power-play. Dneska je to škoda, myslím, že jsme na soupeře měli. Bohužel jsme si vybrali slabší moment a soupeř toho využil.